Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Tubular Bells III – album brytyjskiego muzyka Mike'a Oldfielda nagrany w 1998 roku. Jest to trzecia część Dzwonów Rurowych, choć stylistycznie zupełnie odmienna. W warstwie muzycznej nawiązuje do muzyki chillout i muzyki tanecznej, jednak występują także elementy rocka i flamenco. Duży wpływ na kształt płyty miała przeprowadzka artysty na Ibizę.

"Tytuł jest naprawdę mylący, podobnie jak główny temat pierwszego utworu, "The Source Of Secrets". Mike zażartował sobie z przerażonych krytyków i zaniepokojonych fanów, parafrazując utwory z płyt innych niż poprzednie części "TB", a jednocześnie tworząc utwory w zupełnie nowym stylu, wytyczające nowe ścieżki na przyszłość (świetny "The Top Of The Morning"). Dużo tutaj elektroniki na najwyższym poziomie ("Jewel In The Crown", fantastyczne "Secrets"), pojawia się piosenka przywołująca na myśl "Moonlight Shadow" ("Man In The Rain" w wykonaniu Heather Burnett), nie brak ostrych partii niepodrabialnie przesterowanych gitar ("Outcast"), znalazło się tu miejsce dla impresji w stylu hiszpańskim, swoistej kontynuacji "Fast Waltz" z płyty "Amarok" ("Serpent Dream"). Może ktoś sprowokowany zostanie do żarliwej polemiki, ale dla mnie "Tubular Bells III" jest najlepszą płytą Mike`a Oldfielda (a obok "Incantations", "The Killing Fields", "Amarok", "Tubular Bells" i "The Consequences Of Indecisions" po prostu moją ulubioną)."
[Info: Igor Wróblewski]


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i trafiła się jeszcze jedna perełka.

Onkyo TA-2080. Jeden z najmocnijszych decków firmy onkyo. Wyższy i najlepszy był tylko Onkyo TA-2090. Ale praktycznie nie do zdobycia.

Onkyo TA-2080 trafia na stół bo wymaga dokładnego wyczszczenia zanim podłącze do sestawu.

A wygląda tak:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

Piękny ten Onkyo, gdzieś czytałem, że ma niemal idealne prowadzenie taśmy po głowicy dzięki specjalnemu mechanizmowi.

GregWatson

Ponoć bije na łeb TA-2570 który mam. Posłuchamy. Muszę go najpierw doprowadzić do ładu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

Ładny sprzęt. Widzę niezła wieżyczka się zbudowała.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Dzięki. Może mi się uda ułożyć to ładnie bo bosko one wyglądają. Zestaw Sony i Onkyo.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Luty 07, 2021, 18:53
Teraz mam tak:
Obśliłbym całą szybę w Pewexie [emoji1]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Luty 08, 2021, 13:14
Cytat: GregWatson w Luty 07, 2021, 18:53
Teraz mam tak:
Obśliłbym całą szybę w Pewexie [emoji1]

[emoji486][emoji1660]
Proszę.

https://pewex.pl/

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Ale lipa. Kiedyś to był Pewex. 🤑
Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

Cytat: GregWatson w Luty 08, 2021, 13:34
Ale lipa. Kiedyś to był Pewex. [emoji857]
Prawda.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

Cytat: GregWatson w Luty 08, 2021, 15:41
Pierwsze odpalenie.
Jak gra?

PS.
Do kompletu brakuje srebnego szpulaka.

Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Mam, ale nie Sony czy Onkyo.


Revox

Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

I to chyba tyle jeśki chodzi o sprzęt. Czas na płyty i taśmy a w międzyczasie serwis niektórych grajków.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Luty 07, 2021, 16:50
No i trafiła się jeszcze jedna perełka.

Onkyo TA-2080. Jeden z najmocnijszych decków firmy onkyo. Wyższy i najlepszy był tylko Onkyo TA-2090. Ale praktycznie nie do zdobycia.

Onkyo TA-2080 trafia na stół bo wymaga dokładnego wyczszczenia zanim podłącze do sestawu.

A wygląda tak:
Piękny

GregWatson

Ten TA-2080 posiada podwójne wskaźniki wysterowania. Oprócz widocznych wycieraczek to między nimi umieszcziny jest zestaw diodowy.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Leszek Kopeć - "Dla Ciebie"

Na tej kasecie znajdują się piosenki zarejestrowane podczas festiwalu Yapa w 1991 roku. Duży wybór piosenek Leszka Kopcia znajduje się także na jego płycie CD pt. Turystycznie z 2007 r.

Do zestawu oprócz kasety mamy mini śpiewniczek z tekstami i chwytami na gitarę.
A na jego stronie znajdziecie wiele ciekawych informacji jak i jego utworów.

http://www.leszekkopec.com/

Leszek Kopeć (ur. 2 października 1960 we Wrocławiu) – autor i wykonawca piosenek, dziennikarz radiowy, laureat wielu przeglądów i festiwali piosenki turystycznej i studenckiej, m.in. YAPA`90 (Grand Prix), Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Bazuna, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Poezji Śpiewanej "Szałamaja" w Kwidzynie. Współpracownik Radia Wrocław i Polskiego Radia Opole. Od 1989 roku prowadzi w Radiu Wrocław nocną audycję ,,Muzyczna cyganeria", poświęconą głównie piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej. Regularnie pojawiają się w niej ,,Morskie opowieści", poświęcone piosence morskiej (szanty, pieśni kubryku i współczesna muzyka marynistyczna). W każdą niedzielę prowadzi także nocną audycję ,,Bliżej siebie" w której prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat i współczesną. ,,Muzyczna cyganeria" według słów autora to wędrówka i poszukiwanie, oraz sztuka słuchania innych i samego siebie. Jest także redaktorem naczelnym i twórcą internetowego Radia Szafir, które po kilku latach zmieniło nazwę na Radio Muzyczna Cyganeria.

http://www.radiowroclaw.pl/employees/view/87/leszek-kopec

A na koniec trochę prywaty. Miałę możliwość poznać Leszka dawno dawno temu przy organizacji cyklu Festiwali ph. "Pod Wielkim Dachem Nieba" oraz wielu innych okazjach muzyczno-festiwalowych. Ciepły, miły człowiek obdarzony znakomitym umysłem poetyckim jak i zdolnościami muzycznymi. Na zawsze zostaniemy przyjaciółmi.

Dziękuję Leszku.








Trochę tego i trochę tamtego też.

dyletant

Braciak też miał okazję słuchać Leszka właśnie z Yapy i Bazuny. Obie imprezy zgrywał z konsoli. Z paru takich kasetowych nagrań miałem okazję poznać artystę.
Wspomnienia brata rezonują z Twoimi - dusza człowiek. A twórczość no właśnia taka
...kamerlna :)

GregWatson

Jeszcze jedna płyta klasyka jazzu.

Eddie Higgins Quartet - My funny Valentine

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę fajnego jazzu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Człowiek na urlopie to pomarzyć można. Duże fale, opalone dziewczyny.
Trochę tego i trochę tamtego też.