Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

Odwiedziłeś,,GADa''? Ja poszedłem w Cytrusa i Paranoje  A Kargula i Pawlaka może z winyla sobie kupię.

Kangie


kefas

Mam zaplanowanych kilka płyt z Gad, AC Records i inne ale szkoda mi każdej złotówki bo zbieram na głośniki do Rocka

Kangie

Cytat: kefas w Wrzesień 07, 2021, 20:09(...) ale szkoda mi każdej złotówki bo zbieram na głośniki do Rocka
Zdradzisz model tych JBLi / B&W? ;)

kefas

Nie zdradzę bo jestem na początku drogi i nie mam pojęcia co byłoby najlepsze. Kolega doradza mi Tannoy Revolution XT 8F ale inni mówią, że to nie do rocka

GregWatson

Dziś słucham coś co wzajemnie się przeplata czyli muzykę z filmu. Pięknych filmów i piękną muzykę szczególnie słuchając ją pod wieczór pióra mistrza Wojciecha Kilara.
Polecam ją jeśli jej jeszcze nie macie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeszcze jedna cudna płyta zawierająca muzykę ze szlagierów filmowych. Muszę przyznać że wszędzie tam gdzie są partie na orkiestrę to JBL-250 TI spisują się znakomicie prawie jak na prawdziwym koncecie. Jestem pod sporym wrażeniem. I nic jeszcze przy nich specjalnego nie robiłem. Piękna filmowa muzyka. Polecam.


Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


GregWatson

Po 16 latach od wydania pierwszej płyty ,,The Best of" w 1998 r., Marek Biliński polska legenda muzyki elektronicznej powraca z nowym wydaniem. Album o nazwie ,,Best of the Best" powstał przy współpracy Bi.Ma.-Biliński Production z Life Is Music Entertainment oraz Związku Artystów Polskich STOART.


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i mój ulubieniec.

Johnny Cash i płyta Unchained, znana również jako American II: Unchained, to drugi album z serii American Recordings Johnny'ego Casha (i jego 82. ogólnie). Został wydany 5 listopada 1996 roku przez American Recordings. Podobnie jak wszystkie albumy Casha dla American Recordings, Unchained został wyprodukowany przez Ricka Rubina. Album otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy album country, a Cash był nominowany do najlepszego męskiego wokalnego występu country za swoją wersję ,,Rusty Cage".
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

It's a Game był piątym oryginalnym albumem studyjnym zespołu, aw jego produkcji pojawił się Harry Maslin, świeżo po sukcesie z Davidem Bowie. Pomimo otrzymania certyfikatu Złotego Albumu w Stanach Zjednoczonych, popularność grupy znacznie spadła od czasu ich początkowej sławy, a ten i kolejne albumy odnotują coraz mniejszy sukces. W Stanach Zjednoczonych utwór ,,You Made Me Believe in Magic" został wydany jako główny singiel, który w sierpniu 1977 roku osiągnął 10 miejsce na liście Hot 100 na liście Billboard. Poza Stanami Zjednoczonymi utwór ,,It's a Game", który pierwotnie był singlem w 1973 roku dla brytyjskiej grupy String Driven Thing był pierwszym singlem z macierzystego albumu, który osiągnął pozycję Top Ten w Australii (miejsce 9), Austrii (miejsce 9), Niemczech (miejsce 4), Irlandii (miejsce 6) i Szwajcarii ( #6) osiągnął również 21 miejsce w Nowej Zelandii i 16 miejsce w Wielkiej Brytanii; [1] w Wielkiej Brytanii ,,It's a Game" był dwunastym przebojem Bay City Rollers i pierwszym singlem z tej dwunastki, który znalazł się poniżej Top Top Dziesięć. "You Made Me Believe in Magic" został wydany jako drugi singiel na terytoriach, gdzie singiel "It's a Game" był hitem, a "You Made Me Believe in Magic" okazał się znacznie mniej popularny niż poprzedni singiel, odpowiedni szczyty dla ,,You Made Me Believe in Magic" to Australia – 36., Niemcy – 25., Nowa Zelandia – 39. i Wielka Brytania – 34., bez notowania w Austrii, Irlandii i Szwajcarii. ,,You Made Me Believe in Magic" zaznaczyło ostatni występ Bay City Rollers w Wielkiej Brytanii. Kolejny utwór z albumu It's a Game: ,,The Way I Feel Tonight", został wydany jako drugi singiel w Stanach Zjednoczonych, gdzie oznaczał ostatni występ Bay City Rollers na liście Hot 100, który zajął 24. miejsce; poza Stanami Zjednoczonymi ,,The Way I Feel Tonight" był trzecim singlem z listy przebojów albumu w Australii (nr 56) i Nowej Zelandii (nr 38). Gitarzysta Ian Mitchell, obecny na płycie Dedication, odszedł z zespołu pod koniec 1976 roku i został zastąpiony przez Pata McGlynna. McGlynn koncertował z grupą i brał udział w pierwszych sesjach It's a Game, ale wkrótce został usunięty z zespołu. Gotowy produkt pokazał Rollers jako czteroosobowy zespół, a wkład McGlynna najwyraźniej nie dokonał ostatecznego cięcia. Zespół powiększył się ponownie do kwintetu w 1978 roku, gdy członek założyciel Alan Longmuir ponownie dołączył do zespołu. It's a Game zostało wznowione na CD z trzema dodatkowymi utworami w październiku 2007 roku (,,Are You) Cuckoo", ,,Dedication (Les McKeown Version)" i ,,The Way I Feel Tonight (wersja pojedyncza).
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Mam cykl wznowień na vinylach płyt Bilińskiego, wybrałem wersję bezbarwną. Zdecydowałem się tylko na jego albumy bez składanek. Pod względem muzycznym dyskusyjny artysta ale płyty pod względem technicznym wytłoczone są bardzo dobrze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Fajnie wiedzieć.  Coś sobie jeszcze zafunduje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Niezwykły album i wystawa zrodzone z samego serca Amazonii. Weteran francuskiej muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre zapowiedział nowy album inspirowany Amazonią.
Jean-Michel Jarre skomponował i nagrał 52 minuty muzyki do Amazônia, nowego projektu nagradzanego i uznanego fotografa i filmowca Sebastiao Salgado, dla Filharmonii Paryskiej.

"Wybrałem głosy i dźwięki w ich sugestywnym wymiarze, a nie starając się być wiernym jakiejś grupie etnicznej. Interesujące było dla mnie fantazjowanie na temat lasu. Ma on wielką wyobraźnię zarówno dla ludzi Zachodu, jak i rdzennych Amerykanów. Konieczny był powrót do zasad orkiestracji dźwięków natury, pracy z dźwiękami, które następują po sobie w sposób przypadkowy, ale mogą komponować harmonię lub dysonans. I jak każda symfonia, ten projekt ma momenty jasności lub napięcia".

Dzieło Jeana-Michela Jarre'a to symfonia inspirowana dźwiękami lasu. Wykorzystująca mieszankę elektroniki, instrumentów orkiestrowych i sampli z natury.

"Chciałem uniknąć etnografii muzycznej czy tworzenia tła muzycznego. Zaprojektowałem więc swego rodzaju skrzynkę z narzędziami zawierającą elementy muzyczne, orkiestrowe i elektroniczne, aby odtworzyć lub przywołać barwy dźwięków naturalnych, do których dodałem dźwięki przyrody, a na końcu dźwięki etniczne. Z pieśniami, głosami i instrumentami ludności amazońskiej, które otrzymałem z Muzeum Etnograficznego w Genewie. Do Amazonii podchodziłem z szacunkiem, poetycko i impresyjnie".

Zamykasz oczy i jesteś prawie w Mazonii.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dla ciekawości powiem, że strona "b" drugiej płyty jest zupełnie pusta - to dla tych co lubią eksperymentować z ustawieniami swojej "obrabiarki" . 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Cytat: GregWatson w Wrzesień 13, 2021, 19:15Dla ciekawości powiem, że strona "b" drugiej płyty jest zupełnie pusta - to dla tych co lubią eksperymentować z ustawieniami swojej "obrabiarki" .
Jeśli chodzi o winyle to powinna być strona "D" :)

GregWatson

No tak, zgadza się. Ale myślę że zakumali. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Od wczoraj trochę zabawy. Bawimy się w nagrywanko na nowym sprzęcie Sony 57ES. Pierwszy poszedł wielki kina i jego światowe kompozycje.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No to jeszcze jedna fajna kaseta się szykuje. Powolutku budujemy małą biblioteczkę kaset DAT. Tym razem B. B. King i jego muzyka.

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

GregWatson, fajny ten DAT..... 😀😀😀

Też bym poszalał w formatach.... Ale ma się co się ma i się jedzie z CD.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Ciekaw jestem jak wyjdzie z winyli. Tymczasem lecą CD. Trochę poeksperymentuje o czym dam znać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wrocławski Audiofil wraca do gry!

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

#1824
Tak jest. Zapomniałem Wam powiedzieć, że Audiofil rusza. Na JnO spotkałem Piotra Guzka i mówił o Audiofilu. Sprzęt wystawi f-ma Audio Art Technology.