Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

GregWatson, pokaż drugą stronę....
Widać tam kto co gra?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Nie wiem co jest grane z tym naszym forum.  Mam problemy z umieszczeniem fotek. W ogóle się nie chcą ładować razem z tekstem. Wychodzi biała strona nic więcej.

Zrobiłem fotkę tytułów ale niestety wyszła biała strona.  I tak mam co któryś post że nie ładuje się nic. 🙄🙄🙄
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: GregWatson w Listopad 13, 2021, 20:27Mam problemy z umieszczeniem fotek. W ogóle się nie chcą ładować razem z tekstem.

Bardzo możliwe, że pliki są za duże. Gdy wrzucasz fotki bezpośrednio z komórki na przykład. Ja sobie radzę tak, że zdjęcie z komórki najpierw biorę w ramkę windowsowym programem "Narzędzie Wycinanie" - co istotnie zmniejsza rozmiar docelowego pliku - i dopiero tak wycięte załączam do tekstu.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

merlin1973

Miałem to samo , za duzy rozmiar zdjecia.
Pozdrawiam S.CH.

wiki

Ja nie miałem do tej pory z tym problemów....
To by oznaczało, że mała rozdzielczość....
Może tak być, telefon i tablet z przed dwóch lat.....

Wszystko wchodzi na forum ze zdjęć.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

U nas jest tak o ile się nie mylę że max może wejść fota 10 MB (całość postu). Moje fotki to max 3-4 MB. Czasem 2 MB fota nie wchodzi a czasem 5 MB wejdzie I bądź tu mądry.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Jaz zawsze skaluje na szerokość góra 1200px i rozmiar poniżej 500kB wtedy nie ma problemu. Dajesz za duże pliki max to jest 1,2MB nie 3-4 MB.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tak na początek.

"Hans Zimmer - The Classics" to wybór największych przebojów tego Mistrza muzyki filmowej w wykonaniu wspaniałych gwiazd takich jak: Lang Lang, Nigel Kennedy, 2 Cellos, Lindsey Stirling, Till Brönner, Amy Dickson i innych.

Data wydania: 13 stycznia 2017
Wytwórnia: Sony Classical

Trochę tego i trochę tamtego też.

ziko369


GregWatson

Ciekawy zbiór muzyki z filmów. Ale wczoraj słuchałem płytę z muzyką z polskich filmów i zrobiła na mnie spore wrażenie. Może dlatego że nasze. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

The Dark Side of the Moon – album koncepcyjny brytyjskiej grupy rockowej Pink Floyd z roku 1973. Tematami 9 utworów na płycie są problemy współczesnego życia: pieniądze, chciwość, przemijanie, szaleństwo i wojna.

Album zawiera wiele oryginalnych pomysłów. Zgodnie z sugestią Alana Parsonsa włączyli do utworu ,,Time" zsynchronizowane dźwięki bijących zegarów, nagrane i zmiksowane przez niego. Jak w poprzednich albumach, skorzystali również z dźwięków pozamuzycznych. Dźwięk otwierających się kas sklepowych i przesypujących monet (bodaj najdłuższy loop zrealizowany w tradycyjnej technice) zgrany jest z otwierającym utworem ,,Money" riffem granym na gitarze basowej. Po raz pierwszy też, muzycy zaprosili do współpracy innych artystów.

Album mówi o ludzkich lękach, o samotności, o przemijającym czasie (zwłaszcza ,,Time"), kruchości ludzkiej egzystencji, szaleństwie i zachłanności (autorem tekstów wszystkich utworów jest Roger Waters). Przesłanie albumu jest skrajnie nihilistyczne i pesymistyczne. Cały album podsumowuje wypowiedź dozorcy budynku, Gerry'ego Driscolla, którego można usłyszeć w ostatnich sekundach wybrzmiewającej muzyki, gdy powraca dźwięk bijącego serca There is no dark side of the moon, really. As a matter of fact it's all dark (Nie ma ciemnej strony księżyca, w rzeczywistości jest cały ciemny).

Jedną z zagadek albumu jest pojawienie się w ostatnich sekundach płyty niezidentyfikowanych dźwięków, trwających zaledwie krótką chwilę. Brzmi to jak muzyka, lecz niewielkie natężenie dźwięku nie pozwala bliżej go określić. Według jednej z hipotez, dźwięki zostały nagrane przypadkowo i mogły przedostać się z sąsiedniego studia przez uchylone drzwi. Według przypuszczeń miałaby to być orkiestrowa wersja utworu ,,Ticket to Ride" zespołu The Beatles. Wobec dokładności muzyków i producentów Pink Floyd, takie wyjaśnienie wydaje się mało prawdopodobne.

Trochę tego i trochę tamtego też.

sonus_fan

Cytat: GregWatson w Listopad 14, 2021, 17:14Jedną z zagadek albumu jest pojawienie się w ostatnich sekundach płyty niezidentyfikowanych dźwięków, trwających zaledwie krótką chwilę. Brzmi to jak muzyka, lecz niewielkie natężenie dźwięku nie pozwala bliżej go określić.

Podobno jest to efekt niedokładnego skasowania taśmy, na którą zgrywano materiał z DSOM.

GregWatson

No tak to przedstaeia wikipedia w każdym bądź razie. 🤔
Trochę tego i trochę tamtego też.

sonus_fan

Taką informację podałem na AS parę ładnych lat temu. Gdzie to przeczytałem - nie pamiętam, być może w wiki :)

GregWatson

To fajnie że poznajemy tego typu smaczki jakie mogły mieć związek z powstaniem i historią nagrań. Super. Dzięki za dodatkowy ciekawy wątek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Tylko, że Wikipedia często (delikatnie to powiem) fantazjuje :)

GregWatson

Ktoś sprawdza i zatwierdza te wpisy i później takie info idzie w świat.
Ja tam nie wiem. 😀😀😀 Może jest inaczej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: GregWatson w Listopad 14, 2021, 20:14
Ktoś sprawdza i zatwierdza te wpisy i później takie info idzie w świat.
Ja tam nie wiem. 😀😀😀 Może jest inaczej.
Raczej nikt tam tego tak dokładnie nie weryfikuje, to nie encyklopedia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Cytat: GregWatson w Listopad 14, 2021, 17:14Jedną z zagadek albumu jest pojawienie się w ostatnich sekundach płyty niezidentyfikowanych dźwięków, trwających zaledwie krótką chwilę.
Pamiętam czasy gdy wyczekiwałem tych momentów, dawałem głośniej by to usłyszeć. Podobno kilka pokoi dalej w studio nagrań nagrywali Beatlesi i to się zarejestrowało. Ile w tylm prawdy - nie mam pojęcia.
Life is too short for boring HiFi.

GregWatson

#1971
Jak już wspominałem w szafeczce poniżej jest fajne radyjko lampowe i to na chodzie. Wymontuje i zrobie przegląd wyczyszczę, wymienię co trzeba i będzie jak ta lala. 😀😀😀. Podepnę małe monitorki i posłucham co to gra. Ktoś już miał do czynienia z taką historią?

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#1972
Właśnie dostałem cynk że moje ramię Micro MA-505 LX II wylądowało w Warszawie. Teraz czekam na powiastkę ile cła mi dop.. lą i innych dodatków. 🤔🥴🤔🥴🤔
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wyciągnąłem to radyjko z szafki aby przeczyścić i przesmarować no i myślałem że jest do tego jakieś pudło jak poniżej. A tu zonk.  Samo gołe radyjko z bebechami na wierzchu. Gdzieś widziałem u nas na forum ktoś takie skrzyneczki robi, nie wiem czy to nie kolega mikut ale chętnie takie odzianko ubiorę to radyjko bo szafka będzie miała w sobie inne klamoty.

Trochę tego i trochę tamtego też.

masza19

Spytaj Darka, on gdzieś to albo zamawiał albo sam robił chyba do swoich Kenwoodów.