Kable głośnikowe - korozja miedzi

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 24, 2014, 01:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

Cytat: rudy-102 w Marzec 26, 2015, 23:00I Ty to słyszysz?
A Ty nie ??? Niemozliwe!
Pewnie, że nie słyszę. :) Teoretyzuję tylko sobie. Zapewne jakiś znaczenie dla  przepływu prądu jest, tylko czy do uchwycenia uchem, to nie wiem.
   Niepokoi mnie coś innego. Wygrzebałem ostatnio trzydziestoletnią folię miedzianą, która błyszczy sie jak psu... Bez śladu utlenienia. Zaczynam powątpiewać w oryginalność moich kabli, chociaż grają super, ale może powinny lepiej? Nie wiem. Być może inna jest technologia wytwarzania folii a inna drutu. I stąd różnice. Temat dla technologa metalu.

  W planie mam posrebrzenie końcówek. Potrzebne są śladowe ilości odczynników, a sprzedają na kilogramy i jest kłopocik. Chyba, że otworzę forumowy biznes - srebrzenie końcówek kabli :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

No ja też nie słyszę. Jak tak sobie popatrzę na końcówki kabli to rzeczywiście zrobiły się lekko ciemniejsze. Ale tego akurat nie słyszę.
Bywają też kable głośnikowe w całości posrebrzane.

frywolny trucht

Często producent przy sprzedaży jara się parametrami, mając w tyłku wieloletnią eksploatację. Utlenianie miedzi jest procesem długotrwałym i dopiero po tych paru latach wymiana głupiego głośnikowca na nowego, podobnego, pokazuje, że coś się stało. Zdziwienie, oględziny i smutny kolor przewodów miedzianych tłumaczy wszystko. Że wrażenie nie było ułudą. Do tego kaszana z okablowaniem wewnątrz głośnika. Srebro? Cudnie mi "eroduje" srebro Albedo, acz mam wrażenie, że wpływ czasu akurat jest korzystny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Przesylam obiecana fotke interkonektu firmy Eagle Cable MC90. Kiedys ze znajomym poprawialismy luty w kablach i oczom naszym ukazal sie taki oto widok.

frywolny trucht

Zarzuciłem lekki bełkot. Żeby nie było niedomówień- erodują ( czorne się robio) albedowe, srebrne widełki, którymi mam konfekcjonowany kabel. Dalej jest już szczelnie i nie powinno być niespodzianek.

A wcześniej wspomniany przeze mnie kabel miedziany to była 8-letnia plecionka głośnikowa Kimber Kable. Jak się do niego zabrałem to efekt patyny był już dawno minął. Miedź była czorna i mało sprężysta tak do 10 cm od początku izolacji kabla wgłąb  ( kabel konfekcjonowany w sklepie bananami, nie było żadnych uszczelnień).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut

No dobra, a jakie kabelki do wnętrza kolumny? :)

jajacek1410

U mnie we wnętrzu problem mniejszy. Wsadziłem Kimbera 4TC, wyrzuciłem wsuwki i polutowałem na stałe. Myślę, że korozja mniej straszna .
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

wojtek41

Jacek. Podobnie ja Ty, mam Kimber 8 TC. Tak sie zastanawiam, czy nie za duzo tego w polaczeniu z wewnetrznym 4 TC ? Czeka mnie dlubniecie kolumn, stad pytanie...
Jak to wypada dzwiekowo ?

jajacek1410

U mnie problem jest dość złożony.  Mam KEFy iQ9, które grają dość jasno i wszystkie moje działania zmierzają do tego , żeby nieco przyciemnić brzmienie - lekko zgasić środek, wydobyć więcej basu. I stąd się wzięły Kimbery. 8TC jest zrównoważony i dlatego poszedł w biwiringu na środek i górę, natomiast 4TC ma mocniejszy bas kosztem pozostałych zakresów i poszedł na dół. Z wnętrza głośników wyrzuciłem srebrzankę no/name i wsadziłem 4 TC i tak jest znacznie lepiej.
   Generalnie u mnie nigdy za dużo 4TC - lubię go, bo robi to co chcę :)
Przy systemie z dużym basem pewnie można przedobrzyć z 4TC, ale pewności nie mam, bo nie sprawdzałem :)
   
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

wojtek41


jajacek1410

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek