Wrocławski Audiofil

Zaczęty przez vasa, Wrzesień 26, 2014, 20:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

To trwa więc pewnie późniejszym wieczorem albo jutro panowie coś nam skrobną.

Kangie

Oczywiście. Teraz idę na spotkanie z kumplami ze szkoły średniej.

masza19

Świetnie...
Czy było porównanie z TVC i bez TVC?
O tyle mi na tym zależny, bo chciałbym ocenić stan swojego umysłu... Mam już otępienie starcze czy jeszcze nie  :D

Kangie

Nie było. Chyba na jutro to planują. Pałeczka stoi po stronie wystawcy.

vasa

Miałem dwie godziny to poszedłem na pierwszą sesję. Ponieważ mi się spodobało to wyrwałem jeszcze jedną godzinę na kawałek drugiej sesji :)
Warunki lokalowe widać na zdjęciach, wzmacniacz raczej z tych cherlawych, Piotr Guzek (dzisiaj mniej wściekły) lubi jak jest głośno to i początek był nieco frustrujący bo co i rusz jakiś przester się zjawiał. Z czasem Jafiemu udało się nieco ściszyć to i dźwięk się poprawił :D
A dźwięk "miał potencjał" jak napisał Masza.
Jestem przekonany że gdyby wnętrze było przyjaźniejsze, był czas żeby dopracować zestaw to wiele osób mogłoby uznać ten dźwięk jako absolutnie wystarczający na resztę życia :)
Nie jestem w stanie rozbić wrażeń na kawałki ani przypisać poszczególnych walorów urządzeniom to jednak (dla mnie) dominującą cechą było "ciepło". Jak sądzę główni sprawcy tego wrażenia to preamp gramofonowy i wzmacniacz na 300B które to skupiły się na średnicy. Kolumny AN ustawione w takiej stodole nie miały szansy na odtworzenie najniższych pomruków więc kończyły robotę dość wcześnie. Zaletą tego był nieźle kontrolowany spód słyszalnych dźwięków.
Przez wiekszość czasu siedziałem z przodu, traktując kolumnę jako monitor bliskiego pola ale kilka wycieczek na tył sali pozwoliło się przekonać że stereofonia istniała. I znowu; nie w tej sali i nie w tej akustyce ale w normalnym średnio wytłumionym pokoju o pow 25m2 byłaby o niebo lepsza.
Nie  było Vinius włącz/wyłącz więc nie dane było usłyszeć co wnosi a co zabiera.
Gramofon wygląda fantastycznie, panel obsługowy jak marzenie. Nie mam pojęcia jaka jest cena za sztukę ale gdyby był jeszcze w jakimś bardziej oczojebnym kolorze to może robić za rzeźbę. Ktoś tutaj napisał że jest brzydki... i skłamał :o
Osobnym elementem było ramię Reed. Wykonane niezwykle precyzyjnie, wyglądało jak werk szwajcarskiego zegarka zatknięty na patyk ramienia. Ale znowu, nie było czasu ani możliwości pobawienia się więc trudno coś konkretnego napisać.
Niezależnie od pewnego niedosytu dzisiejszej prezentacji dałbym 4/5 (5/5 nie dam bo przecież coś trzeba sobie na przyszłość zostawić)
Były ciekawe, nietypowe urządzenia. Muzyka grała dźwiękiem bardzo przyjemnym i relaksującym, a na dodatek przyszło sporo znajomych :)
A na dodatek nikt nie gadał o kablach ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie


Kangie

Drugi dzień.

wiki

Kangie, poopisuj trochę co tam się działo dźwiękowo....
I fotki też jak najbardziej... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Jak Jacek wróci i ostygnie to poproszę o kilka zdań na temat różnic między tymi Sułkami z fotek a tymi, które znam.

Kangie

Cytat: wiki w Październik 24, 2021, 16:48Kangie, poopisuj trochę co tam się działo dźwiękowo....
A ile płacisz?








;)

wiki

Cytat: Kangie w Październik 24, 2021, 16:52
Cytat: wiki w Październik 24, 2021, 16:48Kangie, poopisuj trochę co tam się działo dźwiękowo....
A ile płacisz?








;)

Z metra? Czy za kilogram?

Hihihihihuhahihi.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Poszedł właśnie mój LP Sigi Schwab & Percussion Academia "Rondo a Tre", tłoczenie DMM.

I powiem Wam, że zagrało to pięknie.

Kangie

Cytat: wiki w Październik 24, 2021, 17:27Hihihihihuhahihi
Tak się śmieją baby!

Chopy śmieją się tak:

Hahahahahahaha








;)

Kangie

Cytat: masza w Październik 23, 2021, 12:41Kangie, zmuście Jacka, żeby zaprezentował granie na tym samym materiale bez i z TVC w torze.
Właśnie robimy porównanie:

Z Viniusem vs. bez Viniusa.

Przepięłiśmy na tor CD.

Kangie

Teraz bez Viniusa.


I wszystko jasne! :)

masza19

Duża różnica?
Jaka by nie była to jeśli nie problem to napisz w kilku słowach co i jak się zmieniło.

No i czemu Jacka nie ma na fotkach?  :)

Kangie

#691
Duża. A nawet bardzo duża. Muzykom chciało się grać. Wokalistom chciało się śpiewać. I był chór kościelny. Na chórze potężna różnica.

Bez Viniusa trochę martwo.

Jacek z Panem Wiesławem na fotce, specjalnie dla Maszy. ;)

masza19

A tam w rogu, ten Vinius bez gałek? To ta owiana tajemnicą końcówka mocy? Grali?

Kangie

Stoi. Nie podłączony ani razu. Zaraz koniec imprezy.

miniabyr

No cóż, ten zestaw prezentowany we Wrocławiu chyba lepiej zagrać nie może niż w tej konfiguracji w której został zaprezentowany. Jak wiecie jestem zagorzałym fanem Audio Note i przypuszczam ,że tak właśnie było i tym razem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Tylko kurczaczki on nie został obliczony na taką stodołę jak ta sala...
Przypuszczam, że jakby to stanęło u kogokolwiek z nas w pokoju to szczęki na podłodze, majty przy kostkach a skarpety poza klapkami Kubota  :)

masza19

Kangie przejmuje Viniusa?
To się będzie działo w domu... Byłem matką, znam ten ból   :censored:  >:(

Kangie

Tak jest. Sprawdzam stan konta. 25 000zł i 1 grosz. Brać czy nie brać???  >:D

vasa

Cytat: Kangie w Październik 24, 2021, 21:56Tak jest. Sprawdzam stan konta. 25 000zł i 1 grosz. Brać czy nie brać??? 
Przecież bez grosza nie zostaniesz ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie