Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: paul_67 w Październik 09, 2021, 20:45
Cytat: miniabyr w Październik 09, 2021, 20:43a w poniedziałek będę ten gramofon słuchać podczas testu dwóch phono !
To powiedz potem co i jak :)
Ok
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bacek

Cytat: sonus_fan w Październik 09, 2021, 20:40
Np. stosowanie mnożnika do przeliczania podatności wkładek produkcji japońskiej jest bez sensu, ale on uparcie go stosuje :D

Zaraz bez sensu, trzeba po prosu wiedzieć jaka jest wartość mnożnika dla każdego modelu wkładki ;) np. dla OC9 III wyszło mi gdzieś koło 2.2 -2.3.

sonus_fan

Cytat: Bacek w Październik 10, 2021, 20:35wartość mnożnika dla każdego modelu wkładki

I właśnie dlatego jest bez sensu, bo nie da się podać jednej wartości pozwalającej na oszacowanie podatności. Trzeba mierzyć.

Np. na innym forum Gerwazy napisał, że AT-OC9XSH ma podatność ponad 30, w związku z czym wymaga bardzo lekkiego ramienia, a to jest nieprawda.

Szefowie

#478
Cytat: sonus_fan w Październik 10, 2021, 22:12
Cytat: Bacek w Październik 10, 2021, 20:35wartość mnożnika dla każdego modelu wkładki

I właśnie dlatego jest bez sensu, bo nie da się podać jednej wartości pozwalającej na oszacowanie podatności. Trzeba mierzyć.

Np. na innym forum Gerwazy napisał, że AT-OC9XSH ma podatność ponad 30, w związku z czym wymaga bardzo lekkiego ramienia, a to jest nieprawda.

Ja tu nie będę Ameryki odkrywał, bo to już dawno zostało odkryte i powiedziane.
Podatność 35/10Hz i rezonans na 13Hz
Dlaczego tak, to Ortofon napisał...
Jeśli ta AT-OC9XSH, ma podatność 30/10Hz, a pewnie ma,  to wymaga bardzo lekkiego ramienia, aby to miało sens


Szefowie

Podatność, podatności, podatność....
Pytanie brzmi, czy można regulować podatność danej wkładki?
W przypadku wkładek typu MM  firmy Audio Technica, służy do tego odpowiednia śrubka :-)
Rok 1978

Szefowie

Wracając do pytanie.
Uważam, że Technics 1200G, wart jest pieniędzy które za niego wołają, konstrukcja jest znana, od drugiej połowy lat 70-tych, tu zaskoczeń nie będzie, typu że producent czegoś do końca nie przemyślał. Oczywiście współczesna wersja, to zupełnie inna bajka. Nieporównywalnie lepsza, pod każdym względem.
Poza tym to nowy egzemplarz, więc zero problemów  - tak myślę -  przez wiele lat.
Jest jednak jeden mały haczyk, aby w ogóle zagrał, trzeba kupić wkładkę gramofonową i to taką z półki około 10k a nie za 2-3k.
Nie kupuje się gramofonu za 15 k, aby na nim wieszać wkładkę z tego drugiego przedziału, bo funduszy zabrakło :-) I jak znam życie, to pewnie nie prędko będą na ten cel.... o ile w ogóle   
Koszt są znane, kwestia budżetu, i decyzji.....         

Pboczek

Gerwazy, może coś jest tu na rzeczy.  8)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Październik 12, 2021, 22:51
Gerwazy, może coś jest tu na rzeczy.  8)
Tak jak w mordę strzelił poglądy Gerwazego - z tym wieszaniem wkładki do super hiper gramofonów.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Szefowie

Już miałem kliknąć kup teraz, ale głos z niebo podpowiedział mi, sprawdź masę efektywną ramienia. Sprawdziłem, producent nie podaje tej informacji. No to nie kliknąłem :-)
   

Bacek

Cytat: GB w Październik 13, 2021, 07:19Tak jak w mordę strzelił poglądy Gerwazego - z tym wieszaniem wkładki do super hiper gramofonów.
To akurat nic kontrowersyjnego ani odkrywczego. Nawet SL-1500C bedzie lepiej grał z dobrą wkładką niż 1200G z 2M Red

GB



Cytat: Bacek w Październik 13, 2021, 10:01
Cytat: GB w Październik 13, 2021, 07:19Tak jak w mordę strzelił poglądy Gerwazego - z tym wieszaniem wkładki do super hiper gramofonów.
To akurat nic kontrowersyjnego ani odkrywczego. Nawet SL-1500C bedzie lepiej grał z dobrą wkładką niż 1200G z 2M Red

Nie piszę, że to kontrowersyjne, a specyficzne dla Gerwazego.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Szefowie

#486
Cytat: Bacek w Październik 13, 2021, 10:01
Cytat: GB w Październik 13, 2021, 07:19Tak jak w mordę strzelił poglądy Gerwazego - z tym wieszaniem wkładki do super hiper gramofonów.
To akurat nic kontrowersyjnego ani odkrywczego. Nawet SL-1500C bedzie lepiej grał z dobrą wkładką niż 1200G z 2M Red


W zasadzie tak, ale nie do końca.
Ja akurat miałem przez jakiś czasem 1500C i problem tego modelu jest taki, ze producent z 3 warstw tłumienia obudowy pozostawił tylko jedną.
Obudowa zachowuje się jak duże puste pudło.
Dobrze to słuchać gdy naciskasz przycisk zasilania, efektu echa wprawdzie nie ma, ale słuchać to tak,  jakbyś wyciągał korek z dużej pustej butelki
Niestety przekłada się na ogólne brzmienie, więc do pewnego poziomu lepsza wkładka ma sens, dalej niekoniecznie.       


audroc

Ponieważ kto nie maszeruje ten ginie, ja również będę w najbliższym czasie kupował nowy gramofon.
Piszę w tym wątku, gdyż co do grosza podchodzi mi suma 15kzł.
Sporo tu pisaliście o parametrach, co mnie wogole nie interesuje. Nie interesuje mnie też kwestia ilości wkładek jakie mozna powiesić na danym ramieniu, przecież to nie ma znaczenia. Będę miał zakupiony gramofon rok, góra 10lat, potem bedzie inny. W tym czasie kupię ze 2 wkładki MM i max. 1 MC. No może jak uda się sprzedać ze stratą nie większą niż tysiąc zł. to kupie drugą i tyle. Nie jestem handlarzem (bez urazy) i nie prowadzę też stajni wkładek. Nie mam też znajomych z setką wkładek kazdy.
Na tą chwilę przeglądam Transrotory. Są dość tanie, piekne modele od 12 do 17kzł. Z wyglądu nie podchodzą mi ClearAudio, jakieś takie młodzieżowe. Może coś z PJ ?
Alternatywą jest gramofon używany, ale tu raczej widziałbym konkretne propozycje, bo wpisy typu z używki za 10kzł wyciśniesz wiecej niz z nowego za 30kzł niewiele wnoszą. Albo wycisnę albo wtopię. Jeśli ktoś ma uzywkę w dobrej kondycji mogącą dorównać nowemu Transrotorowi to czemu nie...

kangie

Cytat: audroc w Styczeń 23, 2022, 11:02Sporo tu pisaliście o parametrach, co mnie wogole nie interesuje. Nie interesuje mnie też kwestia ilości wkładek jakie mozna powiesić na danym ramieniu, przecież to nie ma znaczenia. Będę miał zakupiony gramofon rok, góra 10lat, potem bedzie inny. W tym czasie kupię ze 2 wkładki MM i max. 1 MC.
Jeśli to Cię nie interesuje, to wg mnie nie ma sensu wydawać takich kwot. Uwierz mi, że zagra Ci to 100x bardziej "mizernie" od mojej Yamahy CD-S700. ;P

Wkładki MM zazwyczaj są podatne. Wśród MC bardzo mało jest podatnych. Większość to "twardo" pracujące.

Powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie - jakie wkładki Cię interesują?

Ja mam jedno ramię bardzo uniwersalne. Zagram nim z MM i MC LO. A dwa pozostałe ramiona to skrajności. Jedno do bardzo miękkich wkładek typu Shure V15 Type III, a drugie do twardych - Denony serii DL-103, Koetsu Black.

Twój cyrk, Twoje małpy. Nie polecam działania "na pałę". Powinieneś zainteresować się tematem. Polecam drogę, którą obrał Pboczek. Facet fajnie przez to idzie...
Life is too short for boring HiFi.

vasa



Cytat: audroc w Styczeń 23, 2022, 11:02będę w najbliższym czasie kupował nowy gramofon.
Piszę w tym wątku, gdyż co do grosza podchodzi mi suma 15kzł.
Sporo tu pisaliście o parametrach, co mnie wogole nie interesuje. Nie interesuje mnie też kwestia ilości wkładek jakie mozna powiesić na danym ramieniu, przecież to nie ma znaczenia.

To bardzo ułatwia wybór gramofonu.
Wybierz taki który Ci się podoba z wyglądu.
Może steampunk?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Prawdopodobnie w niedługim czasie ktoś godny zaufania ze sprzętem w perfekcyjnym stanie ma się pozbywać swojego Pioneera PL70.
Rozważyłbym na Twoim miejscu ten gramofon.

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 23, 2022, 12:14
Prawdopodobnie w niedługim czasie ktoś godny zaufania ze sprzętem w perfekcyjnym stanie ma się pozbywać swojego Pioneera PL70.
Rozważyłbym na Twoim miejscu ten gramofon.
Ja mam do sprzedania mojego Pioneer PL 70 mk2  Cena 7.500 zł . Gamofon sprawny ,po przeglądach.  Niestety nie jest idealnie jeśli chodzi o rysy na plincie. Koszt renowacji jest niezbyt wygórowany. Pokrywa jest w stanie idealnym.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

PatiJ

Osobiście miałem taki sam dylemat w grudniu. Chciałem coś niedużego, najlepiej z pokrywą. Wyszło że jest nowy Technics 1200G. Cena 14500 oraz dostałem słuchawki Technics AZ70 gratis.

Patrzyłem także na Dr Feickert z używanych, a z gramofonów vintage rozmawiałem z kolegą Pawelec z sąsiedniego forum, który ma często fajne sprzęty. Akurat miał mieć Yamahę GT2000 w okolicach 10tys.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

audroc

Mam gramofony i piękna kolekcję winyli od około 40 lat. Wartość winyli to około 75kzł tak na oko.
Pomyslałem że są warte czegoś lepszego niż, tani PJ, kilka Duali, Adamów czy Technicsów które miałem. Nier chcę kupować też zadnego z obecnych klonów Technicsa z DD bo to juz przegięcie. Własnie dlatego pomysł z Transrotorem lub podobnym PJ.
Myślę że wielu ludzi na forum ma w tej chwili taki dylemat, zobaczcie że czasy tanich PJ sie kończą, ludzie je wyprzedają szukając czegoś droższego.
Natomiast jak przeglądam ogłoszenia to tych "doskonałych" uzywek w niewysokiej cenie około 10-20kzł jak na lekarstwo. Aż mi sie nie chce wierzyć że używki kończą się na 2-5kzł. Jest kilka na 100V z Japonii plus kilka od handlarzy i wszystko.
Nawet na moje zapytanie odezwała się jedna osoba że może kiedys bedzie jeden Pioneer.
Co do setek wkładek to wolę wspomnianych kilka, a za resztę kasy najpiekniejsze płyty świata, bo i tak to w końcu płyty grają. Jak jest płyta kiepsko nagrana to na nic wkładka za 100kzł. Pieknie nagrana płyta lepiej zagra na sprzęcie za 20kzł niż żle nagrana na takim za 100kzł i tyle.

kangie

Cytat: PatiJ w Styczeń 23, 2022, 16:32Akurat miał mieć Yamahę GT2000 w okolicach 10tys.
Nasz Sheykk ma takie cacko.
Life is too short for boring HiFi.

Bacek

Cytat: audroc w Styczeń 23, 2022, 17:05Pieknie nagrana płyta lepiej zagra na sprzęcie za 20kzł niż żle nagrana na takim za 100kzł i tyle.
Pięknie nagrana to zagra lepiej na sprzęcie za 3kPLN niż kiepska na tym za 100kPLN

Therion

Cytat: audroc w Styczeń 23, 2022, 11:02

Sporo tu pisaliście o parametrach, co mnie wogole nie interesuje.

Na tą chwilę przeglądam Transrotory. Są dość tanie, piekne modele od 12 do 17kzł.


Myślałem podobnie jak Ty, chciałem porządny sprzęt który nie bedzie wymagał ode mnie doktoratu z gramofonologii i będzie życzliwy dla moich winyli. Kupiłem Transrotora Max i jak go ustawiłem 2 lata temu, tak gra do dziś. Lubi każdą wkładkę i każdą płytę odgrywa na zachwycającym dla mnie poziomie. Wisienką na torcie jest to, że również pięknie wyglada. Temat drapaka mam zamknięty na długie lata.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

TomFon2017

To lubię - podoba mi się bardzo, a jeśli gra jak mówisz to tak trzymaj ;D :pij:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers