Zakup soundbaru

Zaczęty przez Tequilla, Maj 23, 2020, 15:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

U mnie hamulcowym chyba jest telewizor. Uzyskuje z niego dźwięk 2 kanałowy.
Jest dużo lepiej niż z telewizora bo dźwięk jest pełniejszy i dialogi są bardzo czytelne.
Piszę się o tej belce, że ma dobry bas i zapewne w porównaniu z innymi tego typu rozwiązaniami ale jeśli ma być efekt niskiego zejścia jednak należy się zaopatrzyć w subwoofer.

Pojadę dziś po listwę Sony o podobnej budowie do Sonosa ale posiadającej dodatkowo dwa wejścia, przez które podam sygnał z Bluray i Nvidii bezpośrednio na soundbar i zobaczę czy uzyskam efekty wielokanałowe. Jeśli Tak to będę się zastanawiał co dalej bo Sonosa kupiłem w bardzo przyzwoitej cenie. Może dołożę do Sony lub jeszcze sprawdzę pełny zestaw Samsunga.

Niestety zmiany telewizora nie spodziewam się szybciej niż za ładnych co najmniej kilka lat jak padnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Sony pokazało, że problem ograniczeń telewizora da się obejść. Belka jest większa i cięższa z sekcjami basowymi ale zagrała subiektywnie lżej. Nawet moja żona spojrzała na nią przychylnym okiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

#28
O... trochę to potrwa, jestem na etapie odsyłania Sonosa i idzie mi to jak krew z nosa.
Potem jeszcze czekanie na decyzję o anulowaniu pożyczki przez bank i można iść po docelowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Procedura zwrotu Sonos ARC się zakończyła i zamówiłem w Sony powyższy soundbar wraz z subwooferem. Ze względu na charakterystyki wybrałem trochę większy model z membraną bierną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Zestaw zakupiony i obejrzałem już pierwszy film. Trochę się wahałem w kwestii subwoofera ale i tego jak on zagra ale teraz jestem przekonany, że to była bardzo dobra decyzja jak również to że kupiłem model SA-SW5 z membraną bierną a nie  z basreflexem. Dostałem to czego oczekiwałem czyli dociążenia dźwięku bez łomotu w postaci podbicia wąskiego pasma. Dobry soundbar to przy współczesnych telewizorach może być nierzadko konieczność i w pewnym aspekcie zapewne z powodzeniem zastąpi kino domowe. Ja ostatecznie zamówiłem pełen zestaw z głośnikami efektowymi, nie zwykłymi małymi monitorami. Bo mają dodatkowy przetwornik skierowany ku górze jak i membrany bierne na boki. Pewnie do świąt nie uda mi się ich założyć bo zamówiłem do nich i czekam na uchwyty ścienne.

Generalnie oglądanie filmów to zaczyna być zupełnie inna przyjemność. Nawet przy niezbyt głośnym słuchaniu wszystko jest bardzo wyraźne i czytelne, ten soundbar jest bardzo równy i to daje taki efekt, że oglądając nie męczy się innych domowników nie trzeba podkręcać głośności by cokolwiek zrozumieć, a nadal ilość informacji zaskakuje. Szczególnie właśnie dyskretny udział subwoofera, którego wzmocnienie można wyregulować, daje się docenić przy takim kameralnym seansie i to nie muszą być sceny akcji.

Miałem okazje usłyszeć systemy kina domowego, takie klasyczne i wszystko jest dobrze jak słuchasz tego dość głośno. Jak się zaczyna ściszać to efekt już się zaczyna trochę rozjeżdżać bo równowaga siada. Ja zaś mam małe mieszkanie w dodatku w sumie z takim kątem do oglądania i tak sobie ustawiłem poziomy wzmocnienia że już przy umiarkowanej głośności nie mam pokusy podkręcania i wywoływania tektonicznych efektów. Nawet kiedy małżonka oglądała swój serial to mi to nie przeszkadzało bo głosy ludzkie są bardzo wyraźne i czytelne a jednocześnie nie ma w nich drażniącego efektu radyjka.

Owszem kila tysięcy taki zestaw w promocji kosztuje, ale cześć zapłaciłem gotówką i kredytem z bardzo mała ratą właściwie ogarnąłem właśnie głośniki efektowne i przedłożona gwarancję. Sądzę że było warto bo w zestawie jednak płaci się kilka tysięcy taniej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#31
Jako, że wczoraj odebrałem "satelity" i prowizorycznie ustawiłem na oparciu sofy i uruchomiłem. To mam takie ostatnie spostrzeżenia co do mojego nabytku. 
Faktycznie to jest coś innego i nie chodzi tylko o przestrzenność i o to że zaczynasz się zastanawiać czy wiatr się zerwał za oknem czy to jest ten "efekt", ale nawet ścieżka dźwiękowa tworzy inny klimat. Poprawia się propagacja basu i niższej średnicy, co ma istotnie znaczenie dla odbioru całości.
Wiadomo, że wszystko zależy od materiały jaki trafi do systemu ale nawet na tym 2 kanałowym Sony potrafi poprawić odbiór całości. Może w tym wypadku nie jest to do końca naturalne ale muzyka ma w tym wypadku tworzyć klimat, a wierność jest na drugim miejscu.
Przy sygnałach 5.1 ten klimat dźwięków otoczenia jest już nie do przecenienia i jest budowany powiedział bym w sposób nie nachalny, subtelny.
W moich warunkach lokalowych ten system okazuje się być w punkt. Stwierdzam, że taka miniatura kina w domu bardzo mi się podoba, a dodawanie kolejnych elementów zmienia rodzaj reprodukcji i odbiór całości w sposób dla mnie odczuwalnie większy niż tylko wynikało by to z sumy składników.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Super, gratuluję zakupu!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

dyletant

Kupię Gryphona w dobrej cenie😉.