Idealny odkurzacz na czas zarazy- Xiaomi Dreame XR

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 14, 2020, 09:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jak wiadomo mam na usługach robota sprzątającego. I on dobrze sobie radzi...
.. jak nikogo nie ma w domu. Odpala się wg harmonogramu, gdy wszyscy w szkole, robocie i wraca do stacji po zakończeniu pracy. Tylko, że teraz, w czasach zarazy jest zbyt wiele zmiennych i robot głupieje. Drzwi otwarte gdy przejeżdżał za pierwszym razem, teraz są zamknięte, bo ktoś się kąpie. Być może robot ze skanowaniem pomieszczeniem byłby to lepiej ogarniał, ale mój tego nie ma. Do tego wieczne obijanie się o nogi kręcących się po chacie użytkowników...

No i robot został zwolniony z roboty, a kudły kota ścielą się i przetaczają coś jak to poniżej:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na stanie jest jeszcze tradycyjny odkurzacz workowy. Został, bo robotowi czasem trzeba bebeszki ( zakamarki) przeczyścić, a tak to gnije w kącie. Obecnie, gdy jest potrzeba odkurzania, trudno kogokolwiek zmusić do latania z tą nieporęczną machiną. Tymczasem o kudły kota można się już przewracać. Ratunku!!

Oczywiście miałem świadomość, że na rynku istnieje coś takiego jak tzw. odkurzacze pionowe, ale jawiły mi się jako bydlaki, których jedyną zaletą jest brak przewodu zasilającego.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Aż trafiłem na ten spot reklamowy i Eureka, znowu Xiaomi lepsze:

https://www.youtube.com/watch?v=0xGUV6s6IaA

W polskim sklepie firmowym są dwa modele, one jeszcze ze dwa tygodnie temu kosztowły odpowiednio 800 i 900 zł, ale promocja się skończyła  ::)
Właściwie byłem zdecydowany na ten 1C, bo bateria dłużej trzyma, ale postanowiłem sprawdzić co tam na naszym portalu aukcyjnym i okazało się, że oferta firmy jest dużo szersza. Moją uwagę przykuł szczególnie model ( marka? Dreame to chyba marka należąca do Xiaomi) Dreame XR bo kłuto po oczach, że cichy ( 68 dB), a nie lubimy hałasu, prawda? W tamtym czasie na stronie Xiaomi nie widziałem deklarowanej głośności obu odkurzaczy. Electrolux ze zdjęcia wyżej osiąga 82 dB, a Bissel 80 dB. Grubo.

Przejrzałem na jutubie kilka testów i ludzie mówili, że dobre materiały, poręczność, wzornictwo, spasowanie. No i że działa. Tylko postanowiłem wziąć model, którego nie ma w polskiej dystrybucji, wspomniany wcześniej Dreame XR w wersji wyposażeniowej najtłustszej. Chodzi o ilość końcówek.

Tymczasem rzut oka na wybór odkurzaczy Xiaomi w polskiej dystrybucji:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#3
A więc zdecydowałem się, pomimo wątpliwości co do realizacji gwarancji, na zakup na allegro modelu XR za 1349 zł. Pomimo takich kwiatków w opisie sprzedawcy:
"Produkt jest z POLSKIEJ dystrybucji. NIE dostarczamy produktów z ZAGRANICY, tylko prosto z POLSKIEGO magazynu!" Jak on jest z polskiej dystrybucji, jak oficjalny sklep go nie ma? Natomiast towar dotarł jakoś szybko. Raczej nie płynął z Chin.

Dlaczego ten model? Najmocniejszy i najcichszy silnik w rodzinie Xiaomi, oraz ilość akcesoriów. Trzy elektroszczotki ( czyli takie co mają silnik i kręcą wałkiem, efekt jest zabawny, tak trochę jakby bernardyn ciągnął za sobą na smyczy małe dziecko- to samo zasuwa :) ), oraz przedłużacz, który pozwoli mi skuteczniej odkurzyć samochód.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Przerywnik anegdotkowy. Gdy zapaliłem się do pomysłu odkurzacza, zamiast pokazać żonie ten pierwszy filmik promocyjny Xiaomi, który pokazuje jak życie staje się prostsze, odpaliłem jej - jak ostatni debil- ten filmik poniżej, gdzie Szafa podnieca się ilością gratów, a wszystko wygląda na posrane i skomplikowane. No i się żona w połowie filmu uniosła, że to zajmuje kupę miejsca, nikt tego nie będzie potrafił użyć i jestem chorym gadżeciarzem, zaraz nie będzie gdzie nogi postawić, tak wszystko zawalę :)

Rzeczony film:

https://www.youtube.com/watch?v=enb3Ki5DFMQ
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#5
A teraz przerywnik kontrowersyjny. Wygląda, że Dreame XR jest mocno inspirowany Dyson-em V8. Zakładam, że nie wprost zerżniętym, bo parametry techniczne się różnią, ale konstrukcyjnie w niektórych momentach mocno śmierdzi ctrl+c, ctrl+ v. Tymczasem oryginał (?) paniusię wcurwił :)

https://www.youtube.com/watch?v=GA71_W2sy6E

Nie znam Dysona, wypunktuje tylko różnice, które autorce w Dysonie przeszkadzały, a w Xiaomi chyba zwyczajnie je poprawiono.

1. Xiaomi nie ma problemu z paprochami, chyba, że są przyklejone, wplątane i trzeba siłą wyrywać. Ale trzeba powiedzieć, że ma większą moc ssącą niż Dyson.
2. Odkurzacz Xiaomi waży połowę tego co Dyson. Czyli 1,5 kg zamiast wspomnianych 3 kg
3. Szafa wspomniał, że Xiaomi ładuje się godzinę, producent, że 240 minut, ale to i tak mniej niż Dyson. Muszę się przyjrzeć tematowi długości działania i ładowania. Dotąd jedno ładowanie starczało mi na dwa- trzy odkurzania i jakoś mnie temat nie zaprzątał, a mam go ze dwa tygodnie. Odkurzam na dwójce.
4. Zgadzam się, że jest to mimo wszystko- jeden i drugi- odkurzacz uzupełniający. Przy czym u mnie uzupełnia robota. Workowy, typowy na kablu, już nas pożegnał.
Albo inaczej. To nie są odkurzacze, że masz pałac i robisz wielkie sprzątanie wszystkiego na Wielkanoc. Podłogi, sufity z pajęczyn, kurz na meblościankach, kanapy. No nie. To jest odkurzacz do zadań micro. Objedziesz podłogi w mieszkaniu na luzie, ale jak przyjdzie ci do głowy wyszorowanie z roztoczy za tym samym podejściem kilku łóżek, popieszczenie się z zakamarkami, odkurzenie samochodu- to się nie uda. Trzeba rozkładać na raty.
5. Trzymanie palca na spuście. Nie wiem w czym problem. I tak i tak trzeba trzymać za rękojeść i naturalnie cztery palce obejmują z jednej strony, a kciuk z drugiej. Przycisk stawia niezauważalny opór, no chyba, że w Dysonie jest inaczej.
6. Xiaomi ma trzy tryby pracy ( Dyson dwa). Mnie najbardziej pasuje środkowy. Odkurzacz jest cichy, i idzie jak dzik w pole kartofli. Gdybym zbierał tylko sierść kota w zupełności starczyłby tryb najsłabszy.
7. Nie znalazłem takiego wymogu, żeby Xiaomi nie można odchylać na boki, ale nawet jeśli tak jest, nieco inny system końcówek, w tym rura elastyczna zupełnie inna jak w Dysonie, pozwoli zajrzeć tu i tam bez odchylania.
8. Opróżnianie pojemnika na śmieci w Xiaomi to jest kaszka z mlekiem, jak to można było tak spieprzyć w Dysonie?  :o

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 14, 2020, 11:26jestem [...] gadżeciarzem
Nie da się ukryć ;D, co widać w twoich tematach około audio.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

To nieprawda :) Tyle miejsca zajął w koszyku. Tu się ładuje, tu są ( lewa połowa kosza) wszystkie graty ze stacją dokującą, oprócz rury, która sobie z boku wisi. Widać na drugim zdjęciu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Ciekawe czy jest forum o odkurzaczach ??? ?
I jaki jest tam parytet płci :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Pewnie forum takie jest i dylematy który napęd lepciejszy czy paskowy, idler cz DD ;)