Moja przygoda z Technics SL 1200 GR

Zaczęty przez frywolny trucht, Sierpień 12, 2020, 14:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Koniec epopei. 16 stron wątku, miesiące przyglądania się tematowi. Po takim czasie można dojść do naprawdę dziwnych, zaskakujących wniosków.
Pierwszy był taki, że jak za 15 kołła nie da się nic co chciałem ( podważano jakość ramienia w Xtension 10 EVO), a kwota to dopiero start do wydatków pod 25-30 tys, to trzeba iść na grube kompromisy finansowe ( bo szkoda kasy jak cudów nie da się osiągnąć) i technologiczne. Choć może nie do końca z tą technologią to prawda.
Drugi był koszmarny, bo to był wybór konkretnego modelu, konkretnego producenta z którego sobie lekkie podśmiechujki urządzałem. Nie wiem czy dam radę spojrzeć w lustro  ::) Tymczasem im dłużej się rozglądałem tym gad coraz bardziej przyciągał moją uwagę i dziś stało się. Stoi u mnie, dopiero co wypakowany z kartonu i poskładany. Kto zgadnie co to?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Otóż nie  8) Pomyśl raczej w kategorii- na pewno bym tego nie kupił :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Brawo ty :) SL 1200 GR Gramofon do 15 koła w moim przypadku okazał się kosztować 6300 zł. Dlaczego to didżejskie truchło? Pokrywa przeciwkurzowa, nie trzeba stawiać akwarium do góry dnem, by chronić gramofon. Wymienne headshell-e. Już sobie zamówiłem następne dwa. Jest stabilizacja obrotów, VTA w locie. Ogólna łatwość obsługi, solidność wykonania. Koniec dłubania imbusikami :) Na pewno poległem na S/N i azymucie. Nie ma. Założę mu osobny wątek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Potrafisz zaskoczyć. 🤔😆🤔
Szczerze powiedziawszy że gdybym miał wybrać Pro Ject albo Technics to wybrałbym tego drugiego. Brawo Ty.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

#6
Ustawione wszystko na oko Saurona, podłączam więc nowy gramofon, nowym przewodem Phono, do nigdy nieużywanego wejścia Phono we wzmaku. Znane są: integra K3, głośniki, przewody głośnikowe i wkładka Philipsa, która łoi skrajami. I co otrzymuję? Muła osiadłego w okolicach niskiej średnicy. Jest słabo. Dobra, niech se gra, czas leczy rany. Jakieś poprawki VTA, nacisku i zaczyna być ciekawie. to nadal krąży balansem tonalnym za nisko, ale jest romantycznie :) Wpadłem na głupi pomysł i dołożyłem docisk z Fonciaka. Ale jaja, jaki ten gramofon okazał się czuły. Nastąpił porządek, czystość, acz nadal na górze niedobory. W Fonciaku docisk zakładałem dla formalności, żeby płytę podprostować, jak akurat mogło to coś dać, a tu?  :o :o Lekka rewolucja foniczna. Pytanie jak te napędy znoszą dociski?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Arek najlepsza opcja docisku to clever clamp  clearaudio ! Tanie i naprawdę dobre.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Tylko wiesz, cyrk polega na tym, że płyta, jedna, druga, trzecia prosta jak stół. Tutaj jakby ciężar coś posprzątał, poukładał.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Może wyeliminował szkodliwe rezonanse . Jedyne wytłumaczenie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

I teraz pytanie czy lekki, zaciskowy plasticzak Clear Audio jest w stanie to powtórzyć? Chyba wątpię, ale kto nie eksperymentuje, ten nie żyje :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Jak ja lubię różne eksperymenta.... 🙃🙃🙃
Działaj frywolny trucht, masz nowa zabawkę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 12, 2020, 18:42
I teraz pytanie czy lekki, zaciskowy plasticzak Clear Audio jest w stanie to powtórzyć? Chyba wątpię, ale kto nie eksperymentuje, ten nie żyje :)
Arek  spróbuj też zmienić matę /gumę czy co tam masz na talerzu . To jest dopiero jazda . To po prostu wpływa na rezonanse i zmienia brzmienie . Uwierz mi słychać natychmiast i nie jest to voodoo . A docisk Clearaudio  nie zepsuje brzmienia a oszczędzi łożysko.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Co do mat, nie mam żadnych wątpliwości, ale spokojnie. Ledwo gada dziś wypakowałem :)  :smok:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

No ale jeszcze zdjęcia prosiemy.
Tak na słowo mamy uwierzyć?
;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

No właśnie, gadu, gadu a tu nic nie widać.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Dźwięku nie widać :) Obudowa to skorupa, wytłoczka, ale jest naprawdę dobrze wygłuszona. Opukiwanie nic żenującego nie wnosi. Zero rezonansów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cortes

Zdjęcia fajne i wygląda na kawał maszyny do kręcenia czarnych placków... :D

rudy-102

Robiłeś testy na tym Placebo koncertowym? Akurat ta płyta nie brzmi referencyjnie w wersji LP.

frywolny trucht

Trzeba powiedzieć, że płyta PLACEBO MTV UNPLUGGED bardzo przypasowała temu zestawowi. Puszczam któryś raz i się dziwuję jak inaczej graje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

O, karva, ale poszedł!!!

Frywolny, gratuluję nowej karuzeli!!!   >:D  :pij:

Piterski

No to przynajmniej kupiłeś sensowny nowy gramofon.
Z tym graniem Philipsa to zmierz mu rezonans układu.
Do headshela Technicsa można dokupić dokręcane ciężarki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Można. I ciężarek, i blaszkę. Co firma to firma.

frywolny trucht

Dzięki Kangie. Pozamawiałem i ciężarki i headshell-e. Powiem wam, że taki zakupek jest bardzo ożywczy. Dopadł mnie już pewien marazm, a wczoraj do późna słuchałem płyt. Wszędzie poodstawiane "na później" , "na zaraz do puszczenia" płyty  ;D ;D Gra to tak inaczej, że chce się wszystkich posłuchać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Arek a jak to jest wkładka bo nie mogę się znaleźć co tam powiesiłeś . Może ona jest "miękka" i raczej lekkie ramię wchodzi w grę.
I tak czytam ,że kupiłeś ale jakiegoś łał nie uzyskałeś . Widzę ,że sprawa   jest rozwojowa jeśli chodzi o brzmienie . No to czekam na relację .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !