Chiński klon Dartzeel nhb-108

Zaczęty przez wiki, Wrzesień 04, 2020, 18:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: wiki w Grudzień 05, 2020, 23:40Natomiast prądy podobno ustawiał sprzedawca. Ma jakąś kolekcję Sansui więc chyba można mu wierzyć.
Lepiej to posprawdzać, ja tam za dużo już się nasłuchałem o tych sprzętach po super przeglądach i za grosz nie zaufam bezgranicznie tylko czyimś zapewnieniom.
Pboczek same waty nie grają. Miałem u siebie końcówki mocniejsze od Diablo, a i tak nie dały rady przesunąć pewnej granicy, którą obecnie udało mi się przekroczyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Pboczek w Grudzień 05, 2020, 23:43Co to za kolumny, tylko do końcówek? 
B&W 802
Ktora odmiana, nie wiem.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

#77
Cytat: Piterski w Grudzień 05, 2020, 23:56Pboczek same waty nie grają.
Ano, nie same. 🙂

Te B&W to zdaje się 90dB, deklarowane 8 ohm. Nie wyglądają na takie trudne. Na której godzinie grały końcówka i integra? Jak duże pomieszczenie i odległość słuchacza? Lubią prąd.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Grudzień 06, 2020, 09:14
Cytat: Piterski w Grudzień 05, 2020, 23:56Pboczek same waty nie grają.
Ano, nie same. 🙂

Te B&W to zdaje się 90dB, deklarowane 8 ohm. Nie wyglądają na takie trudne. Na której godzinie grały końcówka i integra? Jak duże pomieszczenie i odległość słuchacza? Lubią prąd.
Na integrze graliśmy 10, 11 godzina. Na końcówce/pre "-60" gdzie skala zaczyna się od "-80".
Pomieszczenie małe ale ze skosami około 16 m2. Do słuchacza, nie wiem 2,5 m?

W necie wszędzie piszą, że b. dobre kolumny tylko spawarki potrzebują.
Sansuj lub Dartzeel to nie spawarki ale już oba potrafiły rozruszać kolumny.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Cytat: wiki w Grudzień 06, 2020, 09:24Na Integrę graliśmy 10, 11 godzina.
Nie za dużo, nie mało, powinna grać, jakby miała grać.
Pomieszczenie maciupkie, dźwięk, raczej nie ma się jak pokazać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Vintage-fan

Cytat: wiki w Grudzień 05, 2020, 23:24Gdybysmy posiłkowali się prasowymi określeniami to DL był tak o pół klasy lepszy od S.
Najwięcej dzieje się na średnicy, w S jest ona suchawa, gitary akustyczne takie sztucznawe (struny gitar), w DL wyczuwało się plastykę dźwięku i naturalność, wierność oddawania instrumentów klasycznych.

To ten sansuj slaby. Chca nawet za niego 12.5 tysiaca a Jakis chinski klon gra lepiej? Ze nie wspomne o legendach I opisach ze Sansui kosi wszystko do 30tys PLN I ma cudowne brzmienie ktorego inne sprzety nie maja. Slabo

Vintage-fan

Cytat: Pboczek w Grudzień 05, 2020, 20:14Wczoraj musiało być mocno. Końcówka dostała po dupie i wiki nie chce się przyznać albo nikt nic nie pamięta

Jak widac Sansui nawet tej chinszczyzny nie zwalcowal. Slabo.

wiki

Cytat: Vintage-fan w Grudzień 06, 2020, 09:38
Cytat: wiki w Grudzień 05, 2020, 23:24Gdybysmy posiłkowali się prasowymi określeniami to DL był tak o pół klasy lepszy od S.
Najwięcej dzieje się na średnicy, w S jest ona suchawa, gitary akustyczne takie sztucznawe (struny gitar), w DL wyczuwało się plastykę dźwięku i naturalność, wierność oddawania instrumentów klasycznych.

To ten sansuj slaby. Chca nawet za niego 12.5 tysiaca a Jakis chinski klon gra lepiej? Ze nie wspomne o legendach I opisach ze Sansui kosi wszystko do 30tys PLN I ma cudowne brzmienie ktorego inne sprzety nie maja. Slabo
Vintage-fan, posłuchaj tego zestawienia (Sansui lub Dartzeel/Lite) ze współczesnymi wzmacniaczami za 30 000 zł, a potem pisz co usłyszałeś....
Poproszę, zrób to.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

"Miażdży, walcuje, je na śniadanie, kopie tyłek..." Mój Boże...

Pboczek

Cytat: Vintage-fan w Grudzień 06, 2020, 09:38Chca nawet za niego 12.5 tysiaca

Widziałem ostatnio NRA za 8500.
Cytat: Vintage-fan w Grudzień 06, 2020, 09:39Jak widac Sansui nawet tej chinszczyzny nie zwalcowal

Nie wiem jak rozumiesz to walcowanie. Dobry wzmacniacz to nie koniecznie ten który wysteruje każe kolumny, tylko grający dobrze z odpowiednio dopasowanymi głośnikami. Kolumny zaś winny być spasowane do pomieszczenia. Jeżeli coś nie jest właściwie zestawione, to choćby skały srały, nie zagra.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Grudzień 06, 2020, 09:32Nie za dużo,
No ale może mieć bardzo nieprzyjemne spadki impedancji np. do 2Ω i wzmacniacz się nie wyrabiają.
Poza tym możesz spokojnie od tych deklarowanych 90dB odjąć od 2-4dB, wtedy uzyskasz rzeczywistą skuteczność.
Cytat: wiki w Grudzień 06, 2020, 10:05Vintage-fan, posłuchaj tego zestawienia (Sansui lub Dartzeel/Lite) ze współczesnymi wzmacniaczami za 30 000 zł, a potem pisz co usłyszałeś....
Poproszę, zrób to.
Znam jeden współczesny wzmacniacz, który mógłby stawawać w szranki ale teraz w oficjalnej dystrybucji jego cena przekracza 30tys.
Nie uważam, że stare sprzęty są złe tylko współczesne kolumny jak gdyby są wredniejsze do prawidłowego wysterowania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Vintage-fan

Cytat: Pboczek w Grudzień 06, 2020, 10:13Nie wiem jak rozumiesz to walcowanie

Walcowanie to nie moje slowa. Takie zdania mozna poczytac na temat Sansui. Ja rozumiem ze komus Sansui moze sie podobac ale pewni fani robia z siebie posmiewisko traktuja Sansui jak najlepszy sprzet swiata.
Cytat: wiki w Grudzień 06, 2020, 10:05Vintage-fan, posłuchaj tego zestawienia (

Gdybym mial czas jezdzic po ludziach to moze I bym posluchal.

ziko369

Bartuś...ten Twój Pioneer to Wikiemu stopy całować może 😈

wiki

Cytat: Pboczek w Grudzień 06, 2020, 10:13Cytat: Vintage-fan w Dzisiaj o 09:38
Chca nawet za niego 12.5 tysiaca

Widziałem ostatnio NRA za 8500
Pamietaj, że zwykle to są japończyki i potrzebują dodatkowego zewnetrznego b. dobrego trafa zasilającego z 230 na 110V.
Kolega taki kupił za 2000zł. Duze bydlę, mocne i nie buczy. Chyba 1000W, ale może się mylę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Vintage-fan

Dlatego ja sie nie bawie w 100v. Wole modele europejskie, nie ma problemu z dodatkowymi trafami. Kazdy jednak ma co wybral.

spookyghost

Panowie a czy ktoś posiada może schemat do tego?? Podobnież jest w sieci, ale chyba nie potrafię szukać ... 
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

Piterski

Cytat: Vintage-fan w Grudzień 06, 2020, 11:59Wole modele europejskie, nie ma problemu z dodatkowymi trafami. Kazdy jednak ma co wybral.
Jest druga strona medalu polegająca na tym, że wersje na rynek Japoński są bogatsze lepiej wykonane. Japończycy sprzęty na eksport "odchudzali". Dodatkowo takie trafo zewnętrzne ale dobrej jakości działa jak filtr.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

sonus_fan

Cytat: spookyghost w Luty 18, 2021, 09:53
Panowie a czy ktoś posiada może schemat do tego?? Podobnież jest w sieci, ale chyba nie potrafię szukać ... 

https://www.pcbway.com/project/shareproject/Dartzeel_Clone.html

Wystarczy spojrzeć na schemat. Zniekształcenia skrośne. To jest ten charakter brzmienia :)

spookyghost

Dzięki. Szukam czegoś trochę z większą rozdzielczością.  ;)

Szczerze mówiąc ja na razie z tego wynalazku jestem zadowolony. Gra najlepiej z rzeczy, które miałem i na które mnie było stać.  ;D

Może nie było tego znów za wiele, ale jak na razie cieszy ucho, a co pokaże przyszłość zobaczymy.
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Dziś był u mnie spookyghost z "małą" modyfikacją jego końcówki mocy, czyli to co w temacie.
Przywiózł to swoje cudo......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A może inaczej....
To nie miała być modyfikacja, to miała być przymiarka do modyfikacji.
Eksperymenta, znaczy się..... 😀😀😀
Czy jak coś podmienimy to będzie lepiej grało, czy nie?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Tym razem poszło o.....
O te dwie okrągłe puszki, które skrywają dwa transformatory toroidalne.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A przywiózł ze sobą dwa takie cuda.....
Zakupił celem modyfikacji....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Każdy waży z 8-10 kg.
Transformatory od Ogonowskiego.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Stary i nowy....... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka