Multitoole, noże i spec latarki

Zaczęty przez Therion, Wrzesień 16, 2020, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Piterski w Grudzień 16, 2020, 20:41
Cytat: vasa w Grudzień 16, 2020, 16:48piszę relatywnie tanim piórem
relatywnie ....  ;D
I mam relatywnie tani sprzęt grający [emoji16]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Therion w Grudzień 16, 2020, 21:32
A nóż masz?!  ;D
Tak. Kiedyś byłem na zimowym survivalu w Finlandii i zaopatrzyłem się tam w dobry model noża fińskiego [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

traumeel

#53
A to mój Buck Vantage Pro i latareczka.


tomcio

Cytat: traumeel w Grudzień 16, 2020, 16:20Coś jest na rzeczy w tym o czym piszesz. Znam osoby, które używają zacnych piór, a piszą niedbale. Ale na szczęście są i takie, które potrafią pięknie pisać. Być może dla tych pierwszych istotniejsze jest samo obcowanie z pięknym przedmiotem.

A czy to nie jest kwestia kultury ?  Wyobrażacie sobie pisanie piórem bez polskich znaków ? Bez przecinków, kropek, dużych liter ? A BIC'em, a na klawiaturze ?



Therion

Cytat: traumeel w Grudzień 16, 2020, 21:51
A to mój Buck Vantage Pro i latareczka.

Próbuję zrozumieć czym kierują się ludzie noszący na co dzień foldery (bo to jest nazwa takich noży, tak?).

Rozumiem, że można zrobić przy ich pomocy kanapkę, otworzyć paczkę, uciąć trytkę ... coś jeszcze?

Multitool ma jakoby dla mnie większy sens, bo ma i nożyczki i śrubokręty, szczypce... Serio. Sam mam nóż sprężynowy, ale zabieram go tylko na działkę. Tak na co dzień nie bardzo mam pomysł jak z niego korzystać.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Ja mam zawsze przy sobie Opinel No.9 ze stali węglowej. Mam go od prawie dwudziestu lat. Tak na prawdę przydaje się może cztery razy w roku :).

Therion

To powiedz - przyzwyczajenie/nawyk (a nóż się przyda) , poczucie bezpieczeństwa, poczucie bycia kompletnym (bez noża jak bez ręki) ?

Ja noszę non stop latarkę i multitoola, ale korzystam z tego zestawu kilka razy dziennie, bo a to paczka a to gniazdko trzeba dokręcić, kabel uciąć, cos podważyć, nożyczkami wykroić. Próbuję zrozumieć potrzebę noszenia noża. Pewnie jakas jest.

Ten, ktory mam na działkę, sprezyno2y kershaw 880 ma w sobie np zbijak do szyb. Moglbym komus pomóc na drodze. Ma też pare innych funkcji. Ale sam nóż...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Nie wolno nosić broni palnej to noszą nóż.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

- noża można użyć tylko przeciwko innemu nożowi

oko za oko, nóż za nóż

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

ziko369

Piter nosi grubaśny kabel i też może kogoś potraktować w razie potrzeby 😉😜

traumeel

Cytat: Therion w Grudzień 17, 2020, 13:16Próbuję zrozumieć czym kierują się ludzie noszący na co dzień foldery (bo to jest nazwa takich noży, tak?).

Rozumiem, że można zrobić przy ich pomocy kanapkę, otworzyć paczkę, uciąć trytkę ... coś jeszcze?

Multitool ma jakoby dla mnie większy sens, bo ma i nożyczki i śrubokręty, szczypce... Serio. Sam mam nóż sprężynowy, ale zabieram go tylko na działkę. Tak na co dzień nie bardzo mam pomysł jak z niego korzystać.

U mnie multitool spoczywa albo w skrzynce narzędziowej, albo w schowku samochodowym. Na noszenie przy sobie jest jak dla mnie za ciężki. Co innego nóż.  >:D
Zwykle mam go w szufladzie biurka. Idealny do cięcia papieru, ostrzenia ołówków, otwierania kopert, kartonów, przecinania trytytek. Czasem noszę go w torbie obok notesu, czegoś do pisania, pendriva, latarki i innych drobiazgów. Przy wyjeździe w tzw. plener, na grilla itp. mam go zawsze ze sobą.

frywolny trucht

Moje multitoole są w samochodach. Tak normalnie wolę pełnoprawne narzędzia. Co do noża pod ręką. W Krakowie idzie się na maczety, a nie sprężynowce, czy multitoole. Ale to tylko moje obserwacje, moje zdanie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: ziko369 w Grudzień 17, 2020, 19:49
Piter nosi grubaśny kabel i też może kogoś potraktować w razie potrzeby 😉😜

Yarbo1100 z metalowym wtyczkami  Viborga może być niebezpieczny ;D

Cytat: Therion w Grudzień 17, 2020, 18:34
- noża można użyć tylko przeciwko innemu nożowi

oko za oko, nóż za nóż

Lub do napadu. Mojego szwagra tchórzliwy gnojek ciął nożem, mimo że szwagier nie miał w ręce nic czy mógłby mu przyrżnąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

#64
Czyż nie wygląda jak czyste zło?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#65
Cytat: Piterski w Grudzień 17, 2020, 20:39
Lub do napadu. Mojego szwagra tchórzliwy gnojek ciął nożem, mimo że szwagier nie miał w ręce nic czy mógłby mu przyrżnąć.

Współczuję.

W Polsce jest liberalnie, w wielu krajach jest zakaz posiadania ostrzy blokujących się, lub otwieranych jedną ręką lub większych niż mały scyzoryk (Leatherman ma wszystko co zakazane - one hand, blokada linear lock + duże ostrza + bonus: ostrza ze stali S30V, baaardzo mocnej).

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2020, 20:36Moje multitoole są w samochodach. Tak normalnie wolę pełnoprawne narzędzia.

Też tak miałem, ale:
- trzeba otworzyć paczkę
- trzeba zakleić paczkę - uciąć taśmę klejącą, przyciąć kartkę z danymi przesyłki
- trzeba przykręcić śrubkę przy gniazdku
- ścisnąć suwak przy kurtce
- zarobić przewód
- itd.
Za każdym razem potrzebne jest inne narzędzie. A tu zawsze cyyyk pod bokiem, otwierane jedną ręką.

Odkryłem multitoole. Fajne są.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cortes

Czyżby nowy nabytek do kolekcji?

Therion

W sumie tak, wymieniłem Rangera na Handymana z kombinerkami. Etui okazalo się wystarczające i nawet jest zapas na doczepienie lataki.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

#69
Przedstawiam piękną i bestię. Niestety piękna jest słaba użytkowo, w przeciwieństwie do bestii.

Piękna- korkociąg ( trybuszon) Peugeot.
1. otwieranie wina.
2. zdejmowanie kapsli
3. szlachtowanie ludzi- pierwszy raz widzę tak wielkie ostrze w otwieraczu do wina  :o :o

Bestia- Multitool Leatherman Wave Plus Black ( czerniony, żeby wróg nie widział jak przecinam więzy i uciekam z niewoli).

Kombinerki płaskie
Kombinerki standardowe
Przecinak do drutu twardego (wymienny)
Standardowy przecinak do drutu (wymienny)
Przyrząd do zdejmowania izolacji
Ostrze nożowe gładkie ze stali nierdzewnej 420HC (otwierane jedną ręką)
Ostrze nożowe ząbkowane ze stali nierdzewnej 420HC (otwierane jedną ręką)
Piła do drewna
Sprężynujące nożyczki
Miarka (8 cali/19 cm)
Otwieracz do puszek
Otwieracz do kapsli
Pilnik do metalu i drewna
Pilnik diamentowy
Duże gniazdo na wymienne bity (wkrętaki)
Małe gniazdo wymienne bity (wkrętaki)
Średni śrubokręt płaski
Wysuwane kółko do kluczy
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wszystkie końcówki w Wave są blokowane, zero luzów. Cztery końcówki są dostępne od zewnątrz ( bez rozkładania uchwytu), a dwa dzięki otworom w ostrzach można otworzyć jedną ręką. Póki co miałem okazję popracować kombinerkami, są świetne, wąskie, takie sprytne, wszędzie wejdą, oraz piłą- też bomba. Oczywiście takie narzędzie nie jest do budowania domu, raczej drobnych prac remontowo- wykończeniowych, albo survivalu, gdzie i tak nie dysponujesz piłą łańcuchową a coś tam pociąć trzeba. Szczególnie, żeby uciec z niewoli :)

Ostrze w Peugeocie też jest blokowane, zero luzów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Z uwag do Wave +. Panowie konstruktorzy, ja wam chętnie oddam te nożyczki do paznokci, oraz śrubokręt do okularów ( na zdjęciu są wyjęte z lewego ramienia), ale dajcie korkociąg!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ziko369


frywolny trucht

Z uwag do Peugeota. Piękne designerskie narzędzie, ale nie powinno być sprzedawane jak korkociąg do wina, a nóż do szlachtowania z dodatkową funkcją, której od biedy da się używać. To znaczy mój błąd polegał na tym, że przerobiłem kilka otwieraczy dwupozycyjnych, gdzie wkręcaliśmy korkociąg, podsuwaliśmy podpórkę pierwszą i dźwignia w górę, a następnie poprawialiśmy podpórką drugą i można już było łatwo korek wyjąć. Na zawiasie między pierwszą, a drugą podpórką pojawiają się luzy. Im tańszy korkociąg tym szybciej się to wszystko zaczyna gibać. Uznałem, że kupię jednopozycyjny, wyeliminuję słaby punkt, a tu dupa. Jednopozycyjny oznacza użycie o wiele większej siły, by korek wyjąć. Nie widzę kobiety, która da radę. W dodatku w Pierdolocie podpórka jest spieprzona, wyoblona i się ześlizguje z szyjki butelki. Trzeba drugiej siły, żeby docisnąć podpórkę, aby nie zjechała. Albo czegoś nie umiem, albo bubel po całości. To znaczy, da się otworzyć, ale coś tu ewidentnie nie pykło, a to produkt premium.

Na drugim zdjęciu w czarnym kółku pokazałem miejsce podparcia korkociągu o szyjkę butelki. No jak to tak można spier...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Dobry krok, czy dzieci z dala od noży?