ANALOGOWO > podstawy- zaczynamy przygodę z gramofonem

Nowy gramofon do max. 4000 PLN

(1/33) > >>

BloodHar:
Witam wszystkich.

Wpadła mi do głowy myśl o pozyskaniu nowego źródła dźwięku, w postaci gramofonu. Chciałbym kupić nowy, ewentualnie kilkuletni. Gatunki jakich słucham: blues, blues rock, rock i heavy. Czasami coś łagodniejszego z ładnym kobiecym wokalem. Zestaw na którym obecnie słucham muzyki:
Wharfedale Linton + Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany (Ma w sobie wzmacniacz gramofonowy, ale nie wiem jaka jest jego jakoś. Na początku zapewne użył bym właśnie tego, jak zajdzie potrzeba to dokupię zewnętrzny).

Myślałem o Pro-Ject Debut Carbon Evo... ale to bardziej w oparciu o recenzję i przegrzebanie sieci. Nie wiem czy tutaj rozsądnie kombinuję. Generalnie chciałbym żeby ewentualny gramofon pasował poziomem do reszty zestawu. Nie mam jakoś przesadnie wysokojakościowego stereo, ale do mojej muzyki i mojej wrażliwości akustycznej, myślę że w sam raz. Finalnie budżet do 3 tys., za gramofon z wkładką. Jeśli trzeba będzie dopłacić, to powiedzmy maksymalnie do 4 tys. Dlaczego nowy? chciałbym mieć możliwość posłuchania, i usłyszenia czy ewentualny kandydat na mój osobisty gramofon pasuje mi dźwiękowo w salonie sprzedaży.

Z góry dziękuję za pomoc.

Bacek:
U Ciebie będzie brzmiało jednak zupełnie inaczej (pomieszczenie, reszta toru). Jak nie za stary a niekoniecznie z salonu to popolował bym na Technics SL-1500C z drugiej ręki. Choć osobiście nie widziałem takich ofert.
Za 3K to już trochę sporo solidnych konstrukcji vintage się znajdzie. A jak się dogadasz to i u sprzedającego posłuchasz (choć czas co do tego niezbyt sprzyjający)

BloodHar:
Widzę że ten Technics ma rzeczywiście fajne parametry. Ma też podnoszenie ramienia, co chyba nie jest mi niezbędne do szczęścia, ale fajnie że jest. Widzę że w sklepach jest dostępny, to jak nie zamkną kraju za chwilę, to się wybiorę posłuchać. A niezależnie oferty w internetach będę śledził.
Rzeczywiście jak kupowałem wzmacniacz i głośniki, to w sklepie brzmiało inaczej. Ale sygnaturę dźwięku dało się usłyszeć. A jak wiadomo, jak czyta się recenzję, to każdy sprzęt jest wyśmienity. :) Po tym jak się go już słucha.. to jest troszkę inaczej.

A co myślicie o Pro-Ject The Classic + 2MBlue? Widziałem oferty za nowe w moim budżecie. Stawiam że jak kupię gramofon to nie będę nic w nim kombinował, no może za wyjątkiem wymiany wkładki.

Bacek:

--- Cytat: BloodHar w Października 18, 2020, 12:50 ---Ma też podnoszenie ramienia
--- Koniec cytatu ---
Ma też wbudowane pre (które można pominąć) któe podobno jest całkiem przyzwoitej jakości co na start na jakiś czas może wystarczyć (do wkładki MM, od biedy do MC HO).

BloodHar:
A używał ktoś na forum przedwzmacniacza phono w integrze Roksan K3 z gramofonem? Jak to gra? Pytam bo nie wiem na ile liczyć na wejscie phono we wzmacniaczu. Jeśli jest ok, to spróbuję też osłuchać ProJect the classic. On ma tylko wyjście phono.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej