SME 3009 vs. Jelco

Zaczęty przez amati74, Listopad 27, 2020, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Koledzy moze ktoś by się pokusił o porównanie ramion  używane SME 3009   i nowe  Jelco (750/550). Chociaż przybliżone porównanie.

tomasz_pianista

Jednym słowem - remisowo:)

Trochę trudno porównać np. SME serii III o bardzo niskiej masie i Jelco 750L na której mam dociążony headshell.

Ogólnie te ramiona są wykonane bardzo porządnie, a to czy ktoś woli Jelco czy SME to już może być kwestia preferencji.

Jedyne które oceniam niżej to SME II improved z nylonowymi łożyskami. Lepiej non-imp lub w sumie SME III jest ciekawe.

Pamiętaj, że gra cały gramofon, napęd, ramię, wkładka.
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 27, 2020, 10:30
Jednym słowem - remisowo:)

Trochę trudno porównać np. SME serii III o bardzo niskiej masie i Jelco 750L na której mam dociążony headshell.

Ogólnie te ramiona są wykonane bardzo porządnie, a to czy ktoś woli Jelco czy SME to już może być kwestia preferencji.

Jedyne które oceniam niżej to SME II improved z nylonowymi łożyskami. Lepiej non-imp lub w sumie SME III jest ciekawe.

Pamiętaj, że gra cały gramofon, napęd, ramię, wkładka.
Rzecz wiadoma złoty trójkąt [emoji12]

Piterski

Jak się na tym nie znasz to nowe jest pewniejsze niż to używane, które może wypadało by oddać do serwisu SMC.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Jak kupisz SME w dobrym stanie to na nim nie stracisz za jakiś czas . Jak masz Jelco w okazyjnej cenie to bierz jak w normalnej to ja bym odpuścił . Oni stosują , stosowali rozwiązania materiałowe jak w latach 80 tych . Do nowych ramion  SME z serii M2 czy M2R nie ma co ich porównywać to przepaść.
Mam ich ramię robione dla Ortofona RS-212D szału nie ma. Zanim jednak zapadnie decyzja o jego sprzedaniu wypróbuje je jeszcze z SPU Mono.
ps. Dziś wolał bym kupić SME M2R 9 cali.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

tomasz_pianista

Cytat: audiokawosz w Listopad 27, 2020, 16:03Jak kupisz SME w dobrym stanie to na nim nie stracisz za jakiś czas . Jak masz Jelco w okazyjnej cenie to bierz jak w normalnej to ja bym odpuścił .

Dokładnie tak. Ja za 750L płaciłem 2000zł, nie ma na rynku tańszej 12'. Dziś Jelco wprowadziło bardzo dużo modeli i każda seria jest coraz droższa.

Zauważ, że headshell w Jelco 550 to budżetowy HS-50, zawsze był HS-25 w modelu 750. Jelco 550 kosztuje chyba ponad 4k. Kable chyba też dają bardziej budżetowe. Niestety ramiona są coraz droższe, zarówno nowe jak i używane.

U mnie bardzo dobrze spradza się Jelco 750L+Denon 103R na Garrardzie 401:)
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Kurcze chyba się zakochałem w Garrardzie 401/301......


tomasz_pianista

No to przepadłeś :np:
Grupa ratowania poziomu.

amati74

#8
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 26, 2021, 23:17
No to przepadłeś :np:
Lepiej przepaść tak niż inaczej [emoji12]

Jak wczoraj zobaczyłem na filmiku jak to cudo jest zbudowane w środku, ten napęd, silnik, amortyzacja silnika... Nie można się nie zakochać

masza19


masza19

Minimalizm ale z klasą.
Taki bym zmieścił jeszcze na ołtarzu  :)


amati74

Cóż mogę powiedzieć.. Hmmm brak słów

amati74

Jak bym miał taką kasę i więcej fantazji to bym taki zanabyl dla samej przyjemności patrzenia co rano na takie cudeńko. Może nawet rozłożył bym przed nim dywanik i pokłony robił [emoji16]

bat73

Właśnie się okazało że 27 stycznia minęło dokładnie 10 lat od chwili gdy zawitał u mnie Garrard 401.
Cieszy oko i ucho cały czas. Ostatnio wymieniłem mu kółko idlera bo zaczęły trochę pływać obroty. Pomogło.
a co do tematu... Ja mam na nim 2 SME i tak bym polecał ;)

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 27, 2021, 07:16Prawie 10k $
No wiesz ale odpacykowany na maksa! Jak obserwuję rynek dotyczący Garrard to kupno oddzielnie "wszystkiego" wychodzi znacznie taniej .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74

Cytat: bat73 w Styczeń 30, 2021, 01:00
Właśnie się okazało że 27 stycznia minęło dokładnie 10 lat od chwili gdy zawitał u mnie Garrard 401.
Cieszy oko i ucho cały czas. Ostatnio wymieniłem mu kółko idlera bo zaczęły trochę pływać obroty. Pomogło.
a co do tematu... Ja mam na nim 2 SME i tak bym polecał ;)
10 lat temu ceny Gararda, były jeszcze znośne ale teraz to już troszkę szaleństwo. [emoji849]

miniabyr

Oficjalna informacja głosi ,że SME nabyła prawa do  Garrard od brazylijskiego IGB Gradiente SA  . I to dopiero będzie cenowe szaleństwo ! Choć zapowiadaja ,że części zamiennych dla posiadaczy wersji oryginalnych 301 i 401 nie zabraknie (to ucieszy posiadaczy) Jak pokazuje rynek tych części teraz też nie braknie . SME zapewne wypuści jakąś replikę301/401  i to dopiero będzie szaleństwo.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Co fajnego można powiesić na 3009 S2?
Niestety 103ki raczej nie :(

audiokawosz

A dlaczego nie ? . Jak będziesz miał wenę to i SPU powiesisz. SME daje w komplecie przeciwwagi pod SPU .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

tomasz_pianista

Cytat: audiokawosz w Marzec 03, 2021, 16:37SME daje w komplecie przeciwwagi pod SPU .

Zależy czy improved,czy non-improved. Imp bez wymiennego headshella ma chyba 7,5g.

Ogólnie non-imp jest lepsza, ramię też ma większą efektywność, inne łożyska (stalowe zamiast nylonu). Natomiast chodzą drożej, raczej ponad 2000 + trzeba doliczyć nową gumę do przeciwwagi i na ogół jakieś drobiazgi, być może okablowanie. Jak do Garrarda, to jeszcze podstawka pod ramię.

Ja nie próbowałem wieszać Denona, pewnie by się dało. U mnie teraz wisi Ortofon Rondo Blue.

Grupa ratowania poziomu.

masza19

To jest S2 non-improved z wymiennym headshellem.

tomasz_pianista

No to wybór będziesz miał spory:) Rozumiem, że to do przyszłego gramofonu?
Grupa ratowania poziomu.

masza19


GB

Cytat: masza w Marzec 03, 2021, 17:03
Tak do 401ki  :)
Rozumiem, że będziesz składał sam?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Raczej powierzę to do zrobienia komuś kto jest dokładniejszy i bardziej cierpliwy ode mnie  :D