Płyty roku 2021.

Zaczęty przez Pboczek, Styczeń 16, 2021, 17:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Która płyta najlepsza?

Víkingur Ólafsson, Debussy
3 (42.9%)
Víkingur Ólafsson, Hugar
2 (28.6%)
James Yorkston & The Second Hand Orchestra, The Wide, Wide River
0 (0%)
Jarle Skavhellen, Beech Street
0 (0%)
Vampire Weekend, 40:42
1 (14.3%)
Gillian Welch i David Rawlings, All The Good Times are Past & Gone
0 (0%)
Lana Del Rey, Chemtrails Over The Country Club
2 (28.6%)
Król, Dziękuję
1 (14.3%)
Amy Winehouse, At The BBC
3 (42.9%)
IRA, Jutro
2 (28.6%)
The Bug, Fire
1 (14.3%)
Marcin Wasilewski Trio, En attendant
1 (14.3%)
RGG, Mysterious Monuments On The Moon
2 (28.6%)
Sons of Kemet, Black to the Future
1 (14.3%)
Mega Bog, Life, and Another
0 (0%)
John Batiste, We Are
0 (0%)
Dry Cleaning, New Long Leg
0 (0%)
Iron Maiden, Senjutsu
3 (42.9%)
Jan Lisiecki, F. Chopin, Nokturny
1 (14.3%)
Companion, Skepticism
1 (14.3%)
Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra, Floating Points
0 (0%)
Królówczana Smuga, Żałosne
0 (0%)
Arabrot, Norwegian Gothic
1 (14.3%)
Simm, Too Late to Dream
1 (14.3%)
Weedpecker, IV
1 (14.3%)
William Parker, Mayan Space Station
0 (0%)
Squid, Bright Green Field
1 (14.3%)

Głosów w sumie: 7

Głosowanie skończone: Styczeń 24, 2022, 14:03

Pboczek

Achille-Claude Debussy (1862 - 1918) – francuski kompozytor, przedstawiciel impresjonizmu muzycznego. Muzyka Debussy'ego charakteryzuje się gęstą fakturą, żywą kolorystyką, wyraźnym wpływem orientalnych kultur muzycznych oraz zastosowaniem niekonwencjonalnych skal muzycznych i systemów centrów tonalnych.

Víkingur Ólafsson (ur. 1984r.) islandzki pianista, ostatnio sporo nagrywa, koncertuje, zbiera brawa.  :)

"Takes Bach playing to a whole new, incredible level. This is music-making
that's crying out to be heard."
-BBC Music Magazine

"Breathtakingly brilliant pianist"
-Gramophone

"Iceland's Glenn Gould"
-The New York Times

"An arresting artist who in concert
creates unique aural landscapes."
-The LA Times

Tu w czterech krótkich formach, dwa preludia (chyba). Oszczędna, spokojna ale bogata w brzmienia - współcześnie i północno brzmiąca muzyka.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

JAMES YORKSTON & THE SECOND HAND ORCHESTRA The Wide, Wide River, Domino 2021

James Yorkston, szkocki folkowiec, pojechał nagrywać do kraju, w którym tradycje grania takiej muzyki są potężne, a który pozostał stosunkowo otwarty, chyba najbardziej w Europie. Czyli do Szwecji. Przywiózł tam swoje utwory, by zaaranżować je na miejscu i nagrać z miejscową The Second Hand Orchestra kierowaną przez Karla-Jonasa Winqvista. Mieli wcześniej okazję grać wspólnie na żywo i nagrywać już w roku 2019. W ciągu kolejnej, kilkudniowej sesji zarejestrowali materiał na The Wide, Wide River – płytę, którą Yorkston, bardzo zdolny kompozytor, dalej mozolnie wychodzi z folkowej niszy. I owszem, w rozbudowanych formach – a tych tu nie brakuje – nawiązuje do czasów progresywnego folku. Ale w wokalnej linii To Soothe Her Wee Bit Sorrows może się kojarzyć wręcz z Chrisem Martinem, podobnie w Struggle, gdzie mocno oddala się od ludowych korzeni. A wśród towarzyszących mu muzyków znajdziemy m.in. gitarzystę Petera Moréna  z formacji Peter, Bjorn & John.  Cyt. B. Chaciński

Kręciła się u mnie w ubiegły weekend ta płyta wielokrotnie, bo nie nuży i wnosi coś przyjemnego.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

elem

O, fajny wątek, będzie większy wybór do głosowania w styczniu 2022.  I być może więcej głosujących.
Na zachętę obiecuję przeznaczyć 5 płyt do wylosowania za rok :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Pboczek

Elem, to potrafi podbić stawkę :D.  :np:

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Przyszło mi do głowy, że to chyba pierwszy temat tutaj, który doczekał się sponsora.
Frywolny, czy można zamieścić logotyp chlebodawcy w temacie wątku, co na to regulamin?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

elem

Chyba nie pierwszy i miejmy nadzieję, ze nie ostatni  8)  Dajmy spokój  twardej reklamie, wszyscy na forum wiedzą "gdzie wołać"  ;)

Uprasza sie o wpisywanie fajnych płyt  AD 2021!   :-*
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Americana z Norwegii. Kojące, ciepłe dźwięki, idealne na dzisiejsze trudne czasy.
I ta genialna okładka!

JARLE  SKAVHELLEN - BEECH STREET

https://www.youtube.com/watch?v=rbcvslMTQ8U
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Pboczek

Odsłuchuje ja co piątkowe premiery i lubię kiedy się pojawiają. Wyławiam po kolei co tam podaje Tidal, nie żeby wszystko ale w weekend mam czego szukać i słuchać, choć fajnej muzyki jak na lekarstwo.

Spodobało mi się ostatnio, coś takiego. Nie znałem, nie słyszałem wcześniej, a wpada w ucho, zaciekawia i dla mnie nie jest źle.

Vampire Weekend, amerykańska grupa rockowa z Nowego Yorku, założona w 2006 r. Cztery studyjne albumy, trzy pierwsze w złocie i platynie, czwarty z 2019 jeszcze nie. Pierwsze miejsca wg Billboardu. Premierę miała obecnie EP pt. 40:42. Zdaje się że to reinterpretacje ich własnych utworów, miękkie, łagodne ale nie sztampowe granie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Mam jeszcze jeden typ, singielek.
Ktoś ostatnio u nas narzekał, ale mi jego Debussy a teraz to, wchodzą. Jeden utwór z dorobku Hugar w cyklu Odbicia cz. 3.

Hugar to po Islandzku umysł, pod tą nazwą tworzy duet multiinstrumentalistów, określający się jako neo-klasyczny post-rock.

Víkingur Ólafsson, Hugar.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Old Man Kensey

Cytat: Pboczek w Luty 09, 2021, 22:36Víkingur Ólafsson, Hugar.

Też lubię, mnie wchodzi ostatnio więcej płyt Pana Vikingura.

Wczoraj słuchałem pięknej płyty Gillian Welch. Poszukam wieczorem okładki.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Czy można zatem? Płyta wydana, co prawda, w lipcu 2020, lecz teraz wszystko się opóźnia przez wirusa... Nagrana w domu przez pp. Gillian Welch i Davida Rawlingsa, na jakimś archaicznym, zakurzonym sprzęcie. Fajnie tego słuchać, gdy śnieg pada, a w TV tylko czarne ekrany... Może jeszcze wrócą te tytułowe dobre czasy. Polecam.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Pboczek

Trzy miechy z roku przeleciały. Łowię co tydzień w premierach i od kilku tygodni nic albo prawie nic, nie bierze. Prawie, bo poznałem tydzień temu Lanę Del Rey i jestem przekonany, że wielu chciałby spędzić czas w jej i koleżanek towarzystwie.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Mój kolega ma tę płytę..... Zadziwiła mnie bardzo pozytywnie.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A na razie raczę się Tori..... 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Słucham tego i słucham czy nadaje się do słuchania, i skoro tyle słucham, to raczej się nadaje.
Głos pokolenia trzydziestolatków offpopowy, tak bym to określił.

Mamy spory wysyp młodych i bardzo młodych, obiecujących i ewoluujących polskich artystów. Błażej Król jest w tym przykładem jakiegoś wyrobienia i obycia muzycznego. Zalicza się do grupy wykonawców koncertujących i nagrywających z powodzeniem.
Słuchają ostatniej płyty starałem się ustalić, czy nie popada w zgrane, łatwo nudzące klimaty. Nie usłyszałem takich.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

#15
Krótko żyła, mało muzyki pozostawiła, zdaje się dwie płyty. Jej głos bardzo ciekawy, nie zdążył się pokazać w pełni, uważam. Można by sobie tylko wyobrażać, jak mogłaby brzmieć jako dojrzała wokalistka.  :'(
Koncert fajny, kupię sobie na winylu, bo to jest koncert.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

No i kupiłem sobie. Fajne edycyjnie, muzycznie różne, nie że złe. Najlepsza trzecia płyta, koncercik. Ładnie się rozgrzewa jej głos i wtedy  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

IRA "Jutro", CD 2021 Universal Music Polska

Kupiłem z myślą o żonie, choć IRA to moja wczesna młodość. Mój drugi koncert w życiu to właśnie koncert IRY we wrocławskich Kazamatach. Były to walentynki bodajże 1995 rok. Poszedłem z kumplem. Obaj nie mieliśmy wtedy dziewczyn. Ja zakochany w gitarze elektrycznej poświęcałem jej kilka godzin dziennie, w weekendy zdarzało się 12-16 godzin ćwiczeń.

Płyty jak na razie nie oceniam. Podobają mi się teksty. Nadal denerwuje mnie "nosowość" wokalu Artura, choć wiem że to nie maniera, a konstrukcja układu nosowo-gardłowego artysty i wypada to zaakceptować.
Ładna przestrzeń, ładne smyczki (chyba efekt syntezatora) na trzecim planie.

Słuchamy  8)

Kangie

I środek.

moon

nowy Kevin Martin, tym razem jako The Bug, dub-hiphopowe kruszenie kosci

https://thebugmusic.bandcamp.com/album/fire-2
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


sheykk

Kangie trochę z Tobą się nie zgodzę.To płyta nagrana z nudów.Czekali na przyjazd LOVANO (kilka tygodni) i coś nagrywali a EICHER to wydał .To dla mnie zbyt monotonna muzyka bez pomysłu.Dla mie to najgorsza płyta jaką nagrali bez względu pod jaką nazwą grali i z kim.Z resztą zobacz tytuł.

elem

Za to inne polskie trio wydało płytę wybitną. RGG - Mysterious Monuments On The Moon, poczytajcie recenzje w prasie

https://www.youtube.com/watch?v=NwdbcDnaSr8&t=100s
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

sheykk


Kangie

Cytat: sheykk w Październik 10, 2021, 21:12Kangie trochę z Tobą się nie zgodzę.To płyta nagrana z nudów.Czekali na przyjazd LOVANO (kilka tygodni) i coś nagrywali a EICHER to wydał .To dla mnie zbyt monotonna muzyka bez pomysłu.Dla mie to najgorsza płyta jaką nagrali bez względu pod jaką nazwą grali i z kim.Z resztą zobacz tytuł.
Możliwe. Na Audiofilu leciały dwa kawałki. Kumpel skakał z zachwytu, to wkleiłem jako propozycję. Nie wszystko, musi być tutaj tip top (?).
Podobał mi się cover The Doors.