Poszukuję modelu kolumny po numerach zwrotnicy TONSIL

Zaczęty przez m.kowalski, Luty 07, 2021, 21:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

m.kowalski

Witam, nie wiem czy dobre forum, ale tak jak w temacie, szukam kolumny do zwrotnicy.

Niestety nie jestem w stanie znaleźć informacji na temat tego, z jakiej kolumny Tonsila pochodzi zwrotnica 50 - 8 - 70.
Jak ktoś wie, to prosiłbym o odpowiedź. Schemat zrobiłem na szybko, jak będzie potrzebny to wstawię zdjęcie. Chodzi w sumie o to żeby poznać wartości cewek, a nigdzie nie ma na temat tej zwrotnicy informacji.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



m.kowalski

@Kapitan Bomba dzięki, w sumie nie pomyślałem o tym[emoji28]

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

Niestety nie wiedzą w Tonsil nawet[emoji26]

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

Napisali "my niestety też nie wiemy z jakiej kolumny ona pochodzi"


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Kapitan Bomba

#5
Wujek Google nie znalazł to i w Tonsilu nie znaleźli  ;). Oznaczenia xx-yy-zz  to Moc - Impedancja - Cholera wie.
Najbliższe co jest w podobnych parametrach to:

...Jak powiedział Sofronow.

m.kowalski

Problem taki że to jest 50 nie 60, są 2 cewki, na niskim cewka w szeregu, na średnim kond 4uF w szeregu i cewka do masy, na wysokim w szeregu ta 4 ze średniego i 1uF.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Kapitan Bomba

...Jak powiedział Sofronow.

m.kowalski

No właśnie to niestety nie to

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

Schemat na szybko pod kolumny w których mają grać po modzie więc na ilość głośników nie zwracać uwagi bo chciałem dać 2 4Ohm'owe w szeregu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

I jeszcze zdjęcia samej zwrotnicy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Pboczek

Co się tak zawziął na tego Tonsila? Masz jakieś miłe wspomnienia związane z takim graniem, czy z braku innych możliwości?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomcio

W google wpisujesz "zwrotnice tonsil" otwierasz grafikę i jedno z pierwszych to:
https://sprzedajemy.pl/zwrotnice-tonsil-zgc-60-unitra-terminale-altus-czestochowa-2-0010c9-nr59055952

Jeśli nie te same to bardzo podobne.

m.kowalski



Cytat: tomcio w Luty 08, 2021, 16:00

Jeśli nie te same to bardzo podobne.

Właśnie ta zwrotnica żadnej nie przypomina

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

Cytat: Piterski w Luty 08, 2021, 15:57
Cewki trzeba odlutować i pomierzyć.
Chyba tylko to mi zostanie

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

Cytat: Pboczek w Luty 08, 2021, 15:09
Co się tak zawziął na tego Tonsila? Masz jakieś miłe wspomnienia związane z takim graniem, czy z braku innych możliwości?
Takie mam, a pozatym kolumny powstają na głośnikach Tonsila (które z resztą też miałem oprócz gdm'ów[emoji28], w jednej będą 2xGDN 20/60/3 4Ohm + GDM 12/60/2 8Ohm + GDWK 9/80/6 8Ohm) i chyba wychodzi taniej kupić zwrotnicę używkę z Tonsila i zmienić kondy na jantzeny a cewki zostawić, bo same cewki drogie w zakupie nowe i dobre.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


m.kowalski

Swoją drogą możecie powiedzieć co sądzicie o kolumnach na takich głośnikach.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Pboczek

Napiszcie Koledze, ja takich nie miałem, to nie napiszę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: m.kowalski w Luty 08, 2021, 18:59[...]chyba wychodzi taniej kupić zwrotnicę używkę z Tonsila i zmienić kondy na jantzeny a cewki zostawić, bo same cewki drogie w zakupie nowe i dobre.
Cewki wcale nie są droższe od kondensatorów, tak więc polemizował bym z tym pomysłem. Jeśli miałbym zamiar odbudować jakieś kolumny Tonsila to zrobił bym klony, a nie składał z czego popadnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

m.kowalski







Cytat: Piterski w Luty 08, 2021, 22:03
Cewki wcale nie są droższe od kondensatorów
Chodzi mi raczej o te tańsze modele kondensatorów.
W końcu z Tonsila właściwie i tak nie złożę "super-hi end" sprzętu.

Cytat: Piterski w Luty 08, 2021, 22:03
Jeśli miałbym zamiar odbudować jakieś kolumny Tonsila to zrobił bym klony, a nie składał z czego popadnie.

No tutaj to tak właściwie nie jest z czego popadnie i jest to taki prawie DIY bo używam gotowych kolumn z tonsila też ale wymieniam głośniki i posiadam jeszcze 2 zwrotnice z zgb 50-8-96. Z tych 2 zwrotnic(te z tematu i z zgb) chciałbym coś skleić sensownego tylko nie mam wartości cewek z tej z tematu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


tomcio

#21
Cytat: m.kowalski w Luty 08, 2021, 18:02


Cytat: tomcio w Luty 08, 2021, 16:00

Jeśli nie te same to bardzo podobne.

Właśnie ta zwrotnica żadnej nie przypomina

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Wg mnie zwrotnica z Twojego zdjęcia i te z ogłoszenia, które zamieściłem, są identyczne.
Napisy na żółtym kondensatorze są takie same.
Pierwsze zdjęcie to zwrotnice z ogłoszenia a drugie to zdjęcie zamieszczone przez Ciebie.

m.kowalski

@tomcio fakt są to te same tylko nie są one z zgc 60 co widać już po tym że zwrotnicę są 50-x-x a nie 60-x-x. Widocznie ktoś po prostu wstawił pod taką nazwą, być może też nie wiedział. Są takie zwrotnicę jak moja tylko nie wiadomo z czego i jakie mają cewki a to najważniejsze.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


tomcio

Tu nie byłbym wcale taki pewny ponieważ nazwa kolumny i symbol zwrotnicy nie są powiązane.
Np zwrotnica do zg30c114 ma oznaczenie 60c11-8 
8)
Także miłej zabawy
;D

m.kowalski



Cytat: tomcio w Luty 08, 2021, 23:33
Także miłej zabawy
;D

Dzięki, zaraz poszukam schematu z zgc 60 i będzie wiadomo.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka