Jak próbę czasu znoszą wasze kable? Jak czyścić, dbać?

Zaczęty przez frywolny trucht, Luty 13, 2021, 13:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Cytat: miniabyr w Luty 15, 2021, 15:12Ja sam zastanawiam sie jak wyczyścić styki w podstawkach pod lampy małej mocy (ecc 82 ,83 etc) Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa . Jesli ktoś ma większe doświadczenie to proszę podpowiedzcie coś jak je wyczyścić. Podstawki pod lampy mocy są zdecydowanie prostsze  do serwisowania bo "dziury" maja większe.

Polecam drobną wełnę stalową, np. taką do renowacji mebli. Dobrze to robić na zewnątrz lub w odpowiednim pomieszczeniu, wełna się kruszy i sypie dość mocno. W zależności od stopnia zanieczyszczenia, 15-30 minut delikatnego działania przynosi doskonały efekt - piny jak nowe! Szkło lampy dobrze owinąć szmatką, coby nie uszkodzić i napisów nie zetrzeć.
Podstawki pod lampy - cienkim wyciorem ze stalowymi drucikami (np. Dremel), ale wszystko ręcznie i delikatnie. Można też użyć nitki dentystycznej, takiej z drobinkami ściernymi - jest super, ale to trochę drogi stuff... Można też jak wyżej, wełną stalową: robię cienkie sznureczki i przeciągam w górę i w dół.
Nie używam żadnej chemii, bo na lampach schodzą napisy, a ten brudek to już gorzej.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cortes

Piny lampy dobrze się również czyści papierem ściernym o bardzo drobnej gradacji.

frywolny trucht

#27
Doszły środki jakie polecił konstruktor przewodów Albedo. Zamówiłem piankę czyszczącą i chusteczki polerujące, oraz środek do zabezpieczenia styków. Pianka nie ma na etykiecie w ramach zakresu aplikowania srebra, aukcja trochę wprowadza w błąd, ale pianka plus chusteczki- super efekt. Czysto i się błyszczy. Później dałem żonie i córce i obie zachwycone działaniem tych środków na literkę C, co powtórzyć z pamięci nie umiem. Przewody wróciły na swoje miejsce i grają sobie. Na ostatnim zdjęciu chusteczka przed użyciem. Widełki wydają się całkiem czyste. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia po użyciu jak wygląda chusteczka :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

michał_flaga

#28
Okazuje się, że to nie tlenek miedzi czy tlenek srebra... Kabel ma ok. 30 lat i nadaje się tylko do filmów BDSM. Po odizolowaniu wręcz ,,wysypuje" się sproszkowany dielektryk... a taki miał być piękny OFC ze srebrem i dźwiękiem wiecznie cudownym!




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

OEHLBACH 2xcoś tam.... mm kwadrat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

No dobra, a głębiej od końcówek też tak zakwitł? Miałem kiedyś taką plecionkę Kimber Cable wpiętą na żywca w porty głośnikowe. Po 10 latach były czorne, ale przyciąłem po 10 cm i już były zdrowe. Czyli erozja nie atakowała  przez ekran.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

michał_flaga

Cały jest taki zielony...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

Co dało czyszczenie Blue? Jakbym miał się tak skupić mocno, że muszę jakieś zmiany wyartykułować, to może coś z efektu 3D? Ale nie, że scena urosła, tylko pogłos. Taki efekt trójwymiarowości. A tak to nic. Natomiast wpięcie w miejsce Blue przewodu Monolith- już tak. Ewidentnie przedłużyły pobyt na stanie moich monitorów. Najstarszego elementu obecnie w systemie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93