Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Chyba nikt nie założył wątku o tym gramofonie . Ponieważ temat stał się modny i na czasie , to warto dla audiomaniaków zrobić konkretny wątek o tym werku ! . Co czynię z przyjemnością
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Który chodzi ci po głowie?  >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ja nie wiem jak ten gramofon brzmi ale wydaje mi się ,że Brytole wiedzieli jak go zaprojektować . Obecnie ludzie kupują ten gramofon również  oczami. Zapakowany w nowe ,piekne plinty robi jesień średniowiecza w mózgu i portfelu.
Jeśli już macie Garrarda to pierwszy link ktory tu wrzucę będzie do strony z nowymi częściami - to się wszystkim przyda.[size=78%]https://www.classichifi-shop.co.uk/[/size]
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Prawda?
Niech chodzi, może coś się z tego wykluje..... 😀😀😀

Poproszę o sesje zdjęciowe, aby wątek zaczął się pięknościami.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

.

audiokawosz

Oczami kupił bym 301 . Ale po zastanowieniu i fakcie że 301 w latach świetności zastąpił 401 już taki pewny nie jestem. Więc skłaniam się do SP-10 >:D. Taki tam kijek w mrowisko ku zastanowieniu ;)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 04, 2021, 19:53
.

Zastanawiam się, czy ramię nie powinno być bardziej z prawej mocowane. Wygląda jak błąd z tym wchodzeniem pod werk. W dodatku jakaś dziura zieje. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Różnie montują. Jeśli pasuje do szablonu to jest ok
















audiokawosz

I tak wyklepiesz nową plintę . Jutro piąteczek  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Plintę ciągnę z Węgier.
Tu chodziło tylko o werk po odbudowie na fabrycznych częściach. SME i plinta są bo inaczej sie nie dało.


frywolny trucht

Cytat: audiokawosz w Marzec 04, 2021, 20:16
I tak wyklepiesz nową plintę . Jutro piąteczek  ;D

Tyż prawda. Musiałem pociąć sosnę bo mi się w salonie nie mieściła. Plinta 2m będzie OK?
Jak to z Węgier?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19


elem

Węgry na wzór...   ???   Już jeden się wzoruje   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Cytat: audiokawosz w Marzec 04, 2021, 19:58Więc skłaniam się do SP-10 . Taki tam kijek w mrowisko ku zastanowieniu

Albo Kenwood L-07D, to jest dopiero piękna maszyna DD :)

SP-10 też fajne, zwłaszcza w wersji Mk III. Niestety te w wersji MK II są na ogół strasznie zmęczone życiem i zaniedbane, a same napędy tez dość drogie.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Cytat: frywolny trucht w Marzec 04, 2021, 20:08
Zastanawiam się, czy ramię nie powinno być bardziej z prawej mocowane. Wygląda jak błąd z tym wchodzeniem pod werk

https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=94297

masza19

Czy jest coś takiego jak typowa/fabryczna plinta do 401?
Bo zauważyłem, że jest bardzo dużo Garrardów 401 w tej plincie.


tomasz_pianista

Typowe były chyba SME 2000 i tym podobne, ja też miałem jakiś paździerz w zestawie, ale do niczego się to nie nadawało.
Grupa ratowania poziomu.

masza19


miniabyr

#19
Moje ulubione plinty pod mojego Garrarda 301
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bedford

Cytat: frywolny trucht w Marzec 04, 2021, 20:20Musiałem pociąć sosnę bo mi się w salonie nie mieściła. Plinta 2m będzie OK?
Tu masz bardzo dobrą instrukcję budowy -    https://www.youtube.com/watch?v=-Bdeg2ZI7Xo

GB

Czy jest ktoś w stanie wypisać jakie oryginalnie ramiona SME były montowane w tym gramofonie?

Ewentualnie, które z kolekcji SME warto byłoby zainstalować w tym drapaku?


Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Przywieziony.
Pierwsze sprawdziłem mechanikę. Działa bezszelestnie.
Obroty pięknie trzyma.

tomasz_pianista

Uuuu, to ta wersja wcześniejsza z innym stroboskopem:) Była już inicjacja?

:np:
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Biorę się za montaż ramienia.