Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

julius-6

Cytat: goky w Lipiec 21, 2022, 22:25
Brak czasu na słuchanie, mata już wylądowała.
A plinta już dogadana [emoji846]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Powiedz lepiej jakie ramię planujesz? Coś od TR ?

goky

Mam nadzieję na ramię od TRAudio  8)

miniabyr

Szykuje się artykuł w jednym z audio pism o gramofonie Garrard i historii firmy. Historia Garrard jest zaskakująca a jej działalność jest udokumentowana już od XVIII wieku! i zdradzę ,że produkowali wtedy dobra złotnicze dla rodziny królewskiej. I teraz do sedna. W tym artykule pojawią sie gramofony Garrard naszych kolegów z forum oraz mój . Będą opisy tego, co wydarzyło się w trakcie prac nad naszymi projektami oraz fotki. Nad całością czuwa Lech! Artykuł ma ukazać się w miesięczniku Audio-Video na jesieni tego roku. Bardzo to dla mnie miłe !  8) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Super. Gratuluję. To kawał dobrej historii.  Lubię takie opisy. 👍👍👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

michał_flaga

Panie i Panowie... we wrześniowym numerze Audio-Video ukaże się wspomniany przez Pawła artykuł pod tytułem "Garrard nasz Pan". Zebrałem 12 stron treści, trochę naszych prywatnych zdjęć i ciekawe wspomnienia, pokazujące jakiś tam fragment Garrardowej rzeczywistości.
I teraz dla mnie najciekawsze: na tegorocznej wystawie Audioo Video Show 2022, na Stadionie Narodowym w pokoju na II piętrze organizuję mini-wystawę gramofonów Garrard. Będzie 4-5 sztuk działających unikatów z kolekcji... oraz opowieść serwisanta i właściciela wielu z nich. W sali grać będziemy prawdopodobnie z 401-ki... w towarzystwie bardzo zacnej elektroniki... Będzie też kilku z nas - właścicieli tych gramofonów.

foto: Garrard typ-A (prod. 1962)

tomasz_pianista

Jak artykuł będzie w Pdf albo w sieci to będę bardzo wdzięczny za link:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Artykuł będzie mocny !  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kefas

A ja na ten przykład zakupię sobie wersję papierową. Gratuluję pomysłu. :)

goky

A do mnie dotarła plinta

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Na zimę robisz zapasy drewna ?  ;D :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Musiałbym jeszcze kozę kupić [emoji28]

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


michał_flaga

Moi drodzy w Garrardzie umiłowani...

w październikowym numerze miesięcznika AudioVideo ukaże/ukazał się artykuł, który podsumowuje moje blisko dwuletnie "studia" nad brytyjską marką ze Swindon. Gramofony Garrard stają się od pewnego czasu ponownie popularne - niczym Delty, które wynalazł Ondrej. Dużo w tym zasługi ich właścicieli, albowiem każda z tych osób włożyła dużo pracy aby złapać "króliczka" za uszy... Cztery osoby namówiłem do opisania swoich garrardowych wspomnień, ale z racji ograniczonego miejsca w gazecie, opowieści te nieco skrócono. Namawiam serdecznie do zakupienia wspomnianej gazety oraz przeczytania tego, co napisaliśmy.
w zał. fotografia jednego z autorów - inspirowana historycznym zdjęciem z 1985 roku. 

 

miniabyr

Tak się z Lechem bawimy i to bez alkoholu  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Znam ten system na pierwszym zdjęciu..... 😀😀😀
A osoba w masce to kto?

O drugie zdjęcie to nawet nie pytam.........
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

No to niezły docktor Who wyszedł..... 🙃😋😀😋🙃
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Październik 07, 2022, 19:44
No to niezły docktor Who wyszedł..... 🙃😋😀😋🙃
Oby nie Ch.j -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GB

Cytat: miniabyr w Październik 07, 2022, 19:49
Cytat: wiki w Październik 07, 2022, 19:44
No to niezły docktor Who wyszedł..... [emoji854][emoji39][emoji3][emoji39][emoji854]
Oby nie Ch.j -)
Może chujnołs.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

miniabyr

Chujnołs - dobre !  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Moj dziadek nie wiem skąd wygrzebał takie coś. Póki co wiem, że to nie japoński, raczej chiński, może jakiś cytat z Konfucjusza. Ładnie zrobiony antyk, drewno, kaligrafia jest wyryta i złocona.

No i znalazłem zastosowanie, pięknie mi pasuje do Garrarda. Światło dzisiaj słabe, ale fotogeniczne jest i tak niesamowicie, przynajmniej dla mnie:P

Oczywiście dźwiękowo na plus, słychać mądrość Konfucjusza, lepsza harmonia i dojrzałość:D
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Ciekawe co głosi napis ? Może jakieś reguły dnia codziennego ? Zdejmij buty! Bądź grzeczny dla cioci! Myj ręce przed posiłkiem!  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 13, 2022, 12:23
Nie głosuj na PiS.
To ja też  cos takiego poproszę !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


michał_flaga

Mój znajomy Chińczyk przetłumaczył ze starochińskiego:

,,Wykonane przez 曹素功 - jednego z najsłynniejszch producentów tuszu do kaligrafii"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk