Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Puszcza soki na łączeniach.....  ;)

Jaki kolor ma być docelowy?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Czerń i fortepianowy lakier.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: vasa w Grudzień 03, 2021, 22:57
Ło jeżu
A co ona taka skomplikowana?
Nie jest skomplikowana, choć wygląd może to sugerować . Miałem kilka pomysłów na wytłumienie samej plinty i w ver. 2 zostało to wdrożone . Czuję ,że będzie zacnie . Jedynie co muszę poprawić, to wysięgniki na których będą zamocowane ramiona - mają być z metalu. To zostanie wdrożone kiedy zdecyduję się na konkretne ramiona do tej plinty . Nie spieszy mi się. Raczej zależy mi na własnym zadowoleniu! 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Będzie cud, miód, paluszki lizać.....
.
.
Super pasja gramofoniarska..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

#979
Cytat: wiki w Grudzień 04, 2021, 00:40
Będzie cud, miód, paluszki lizać.....
Super pasja gramofoniarska..... 😀😀😀
Ja dziś widziałem swoją nową plintę po przygotowaniu do malowania . Przymiarka czy Garrard do niej pasuje. I pasuje jak ulał ! Teraz tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość -) bo procesu malowania i lakierowania po prostu nie można przyspieszyć ! No to czekam!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Cytat: miniabyr w Grudzień 04, 2021, 00:28Jedynie co muszę poprawić, to wysięgniki na których będą zamocowane ramiona - mają być z metalu.
I słusznie. Miałem Ci pisać co sądzę o sklejkowych wysięgnikach, przekroju poprzecznym, sztywności skrętnej ExI (moduł Younga x Moment bezwładności) dla sklejki. Metal to będzie inna rzecz...
Life is too short for boring HiFi.

miniabyr

Te wysięgniki ze sklejki są tylko poglądowo . Trzeba było to zaprojektować i wypróbować . Będą z aluminium lub może czegoś innego co łatwo obrabiać na cnc . Masz jakieś propozycje ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Tak myślałem, że to było na chwilę.

Aluminium (stop lekki) będzie OK.
Można pokusić się o magnez. Ale tak daleko nie brnąłem. Nie miałem jak niedrogo kupić kawałka. Moja łapa jest z aluminium i się sprawdziła.
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: miniabyr w Grudzień 07, 2021, 22:03Masz jakieś propozycje ?
Dla urozmaicenia można tekstolitu użyć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Ewentualnie Delrin, POM, TecadurPET, teflon. Nie wiem jak dźwiękowo by się spisało to tworzywo sztuczne.
Life is too short for boring HiFi.

miniabyr

Jak plinta przyjedzie w wersji finalnej będę musiał to na cito zrobić. Na szczęście projekt wysięgników jest w "cad" więc przeniesienie tego na cnc nie będzie bardzo kłopotliwe. Czas pokaże, co z tego wyjdzie . Jak widać jestem uzbrojony w cierpliwość .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

TomFon2017

Przy niefachowej obróbce magnezu można wylecieć w powietrze  :zyg: :zyg: :zyg:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

kangie

Cytat: TomFon2017 w Grudzień 07, 2021, 22:24Przy niefachowej obróbce magnezu można wylecieć w powietrze    
Zawsze jednego głupka mniej. Masza by zacierał ręce.

;)
Life is too short for boring HiFi.

TomFon2017

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

miniabyr

Cytat: TomFon2017 w Grudzień 07, 2021, 22:24
Przy niefachowej obróbce magnezu można wylecieć w powietrze  :zyg: :zyg: :zyg:
Ale za to bum będzie bardzo audiofilskie ! Takie wystawowe ,okazałe  z dużą ilością potężnego basu i świetną średnicą ! Choć niektórzy będą czepiać się wysokiego zakresu bum - z dużą ilością sybilantów .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Łał robi się ! Co prawda mam takie skojarzenie że oglądam latającego robota z  Imperium Kontratakuje  ;D  czyli plinta jest w malowaniu !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#991
A tu jeszcze jedna niespodzianka. Taka rączka do mnie dotarła. Kuzma Stogi S 12. Oj będzie się działo ! Kurde ramię wykonane jest obłędnie! Jest na co popatrzeć . Zobaczymy jak będzie brzmieć , kiedy zamontuję je do Garrard'a . Cdn. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Łał ! Tyle powiedziałem kiedy usłyszałem pierwsze dźwieki które wydrapała wkładka Kuzma Car 40 i ramię Kuzma Stogi S 12 . Upierdliwość w ustawieniu tej rączki jest kolosalna. Trzeba pamiętac o wszystkim, a przede wszystkim aby nie upieprzyć igły . Ramię uni-pivot nie wybacza żadnego błędu- to co wybaczy moje ramię Ortofon to Kuzma wystawi czerwoną kartkę (mówię o obsłudzę tego ramienia) Zachwyca prostota tego rozwiązania a na dokładkę brzmienie jest ekscytujące ! Jest nieprawdopodobnie szybkie, precyzyjne i bardzo muzyczne!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Fajnie sie prezentuje  U+1F44D
Jest na giełdzie Stogi Ref 313 VTA za dobre pieniądze, widziałeś?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Bardzo ładnie. Na czym polega upierdliwość montażu, takiego cudeńka?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Cytat: Pboczek w Styczeń 08, 2022, 10:24
Bardzo ładnie. Na czym polega upierdliwość montażu, takiego cudeńka?
Wszystko lata! To unipivot więc ramię podparte jest w jednym punkcie (łożysko) oraz zależne od grawitacji. Trzeba cierpliwości i opanowania żeby nie uszkodzić igły
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Kilka razy ustawiałem VPI. No niech go jasna cholera...  :-\
Ale grał świetnie  U+1F44D

masza19

Coś sobie przy "poprawianiu" dobrego na lepsze spierdoliłem.
Na ostatnim utworze słyszalne bardzo duże zniekształcenia/sybilanty.
Czeka mnie ustawianie od początku ale to juz poczekam do wtorku bo przyjdą druty na spróbunek to i tak wszystko rozwalę.

masza19

#999
[wulgaryzm]... masakra  :o
Co na to ma największy wpływ? Kąt prowadzenia, azymut czy AS?  :o


Chyba czas nabyć magiczny soft Feickerta bo na miniabyra nie moge się doczekac od chyba 10 lat  ;D