SME 3009

Zaczęty przez Pboczek, Maj 22, 2021, 17:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

W przyszły weekend jadę po Mk II Delphi.

Bez azymutu nie może być. A 3009 S2, nie byłoby lepsze od III?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

S2 jest trochę cięższe, zwłaszcza z wymiennym headshellem. Czyli bardziej uniwersalne, bo wkładek pod ramię 4,5 grama masy efektywnej jest dziś mało. Oczywiście zawsze można kombinować.

Natomiast projekt Series III bardziej mi się podoba, co prawda S2 miałem wieku temu, jeszcze z wkładką MM (ortofon 540). Ogólnie podobna klasa ramion.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Maj 22, 2021, 17:33bo wkładek pod ramię 4,5 grama masy efektywnej jest dziś mało.
No nie. Sam producent przygotował upgrade do 9g. A to już spokojnie wystarcza do wkładek o podatności rzędu 15cu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

III + 3 g i robi się S2. A jak z wykonaniem i regulacjami?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Ja bym jednak celował w 3009 z typowym mocowaniem headsheli typu SME. Masz swobodę mieszania wkładkami i pełna regulację.
A czy improved czy non to juz zależy co chcesz wieszać i co sie w lepszym stanie trafi.

vasa

Cytat: Pboczek w Maj 22, 2021, 17:51A jak z wykonaniem i regulacjami?
Są wszystkie regulacje. Dodatkowo można się pobawić wymiennymi wędkami.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Cytat: vasa w Maj 22, 2021, 17:39No nie.

No przecież napisałem, że można kombinować:) zmienna waga przeciwwagi, blaszka na główkę, fluid damper, ogólnie jest w czym wybierać. Co nie zmienia faktu, że ramie jest z gatunku ULM.

Jeśli chodzi o żonglowanie wkładkami - na SME nie jest to takie łatwe, chyba, że masa headshella z wkładką i ich nacisk będzie taki sam. Tak do zmiany będzie trzeba zmieniać overhang, VTA, nacisk (pozycja przeciwwagi, rider weight) i jeszcze balans ramienia.

W Jelco wymiana headshella to 10 sekund (tylko zmiana nacisku i to używając skali na przecwwadze), w SME pewnie zajęłoby mi to 2 minuty.

No i pytanie czy ktoś chce mieć kilka wkładek:P
Grupa ratowania poziomu.

nosferartur

Cytat: masza w Maj 22, 2021, 17:07Wiele lat grałem na 309. Super ramię ale ma jedną wadę nie do przeskoczenia. Brak regulacji azymutu.

Cytat: Pboczek w Maj 22, 2021, 17:15Bez azymutu nie może być.

Te nowsze mają. Moje ma.

https://www.ebay.pl/itm/393297171792?hash=item5b92569550:g:TDQAAOSwRfdgkqWr

Przyjrzyjcie się główce.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Pboczek

Cytat: masza w Maj 22, 2021, 17:54Ja bym jednak celował w 3009 z typowym mocowaniem headsheli typu SME. Masz swobodę mieszania wkładkami i pełna regulację.

Jak ustawić azymut przy wymiennym stoliku, on nie jest wpinany na bolec?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

#9
Obracasz całe gniazdo w rurce.
Ono nie jest niczym mocowane tylko siedzi na wcisk. Tym sie właśnie ustawia azymut.


Pboczek

Ooo, mam podobnie w TD 318 i do tego niewiele kontrującą śrubeczkę. Myślałem że to słabe jest, bo z powodu braku domknięcia tego ustawienia, nie używam fingerliftu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

#11
Cytat: Pboczek w Maj 22, 2021, 21:14do tego niewiele kontrującą śrubeczkę
W rzeczy samej  U+1F44D
Tylko tu ona nie służy raczej do kontrowania (bo nawet nie ma dostępu do tego przy zamontowanym ramieniu) tylko jako zabezpieczenie, żeby nie wyrwać/ukręcić gniazda.

masza19

I przy okazji właściwy dla non improved, koszerny pałąk od AS  :)

Pboczek

Cytat: masza w Maj 22, 2021, 21:22
Cytat: Pboczek w Maj 22, 2021, 21:14do tego niewiele kontrującą śrubeczkę
W rzeczy samej  U+1F44D
Tylko tu ona nie służy raczej do kontrowania (bo nawet nie ma dostępu do tego przy zamontowanym ramieniu) tylko jako zabezpieczenie, żeby nie wyrwać/ukręcić gniazda.

Ooo, to jakbym trochę otarł się już o poziom SME, w regulacji jednego parametru TP21. Kręcenia stolikiem :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

Będziesz miał w zestawie armboard pod SME przy kupnie Oracle?
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

A może wiecie co oznaczają różności w tabelce przy 3009/S2, jeżeli chodzi o dobór wagi wkładki? Wynika z tego, że to ramię nie łyka każdej wkładki tylko trzeba jakieś: 1901, 1902/HWR, MWR? Co to jest, jakieś dociążenia, blaszki, czy insze??
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

#17
Sam pokazałeś przewagę funkcjonalna wersji non improved nad wersją improved  :)
A to nie tylko to. Są jeszcze inne łożyska.


Oznaczają różne masy ciężarków.

Pboczek

Staram się to rozgryźć. Występuje wersja 3009 S2 non imp. i wydaje się być fajna. Nie spotkałem jednak  jej specyfikacji, jedynie tabelka powyżej. Co wynika z tej tabelki dla S2 imp.? Że mimo jej wagi 9,5 g, trzeba  coś dodatkowo kombinować by wieszać cięższe wkładki?

3009/S2 non imp. waży tyle samo - 9,5g???
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Cytat: Pboczek w Maj 23, 2021, 19:09
3009/S2 non imp. waży tyle samo - 9,5g???
12,5g i to nie jest S2 tylko ser II.
Wszystkie S2 chyba! były improved.
Namotali trochę :)

Pboczek

To takie 3009/S2 non, może nie być złe.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

Do S2 też chyba były różne przeciwwagi. To są te 1901/1902.

9,5 g waży wersja z wymiennym Headem, 6,5 ze stałym.
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

S2 zdaje się oznacza właśnie wymienny stolik, tak, waży to 9,5g. Po co zatem, kombinować z różnymi przeciwwagami, nie wystarczy 9,5 g? Co oni tam piszą w tej instrukcji?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomasz_pianista

Wymienny stolik? Nie czaję tej nazwy. Główka,  głowica, headshell.

S2 masz w dwóch wersjach. Jedna ma stały headshell i masę efektywną 6,5. Drugi ma wymienny headshell i masę efektywną 9,5g.

Ale załóżmy że masz wkładkę, która waży 12 gramów. Jest za ciężka dla standardowej przeciwwagi i wtedy montujesz część 1902 czy coś tam. Dla tego masz różne zakresy po prawej stronie tabelki.
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Tak, to musi działać jak piszesz. Dodatkowe przeciwwagi, pewnie nie wchodzą jako std do kompletu? Czyli S2, to będzie nieco dociążony 3009 imp. z wymiennym stolikiem, główką  ;) i podobnym kombinowaniem z dociążeniami jak 3009 imp. To już nie jest taki fajny.  :(
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite