Zakup nowego auta

Zaczęty przez Piterski, Lipiec 10, 2021, 08:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Na razie, odpukać, nic.
Montują mi hak bo w takiej opcji go kupiłem, a go nie mieli i zmieniam olej silnikowy wraz z filtrem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Jaki olej Ci zalali? 5W-30?

Piterski

Tak, ojej KIA 5W30. Zgodny z zaleceniami producenta auta.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2021, 09:42MHEV (hybryda)

Mild Hybrid, czyli miękka hybryda. Maluni silniczek elektryczny służy tylko do odpalania samochodu i ruszania. Dalej to już 100% spalinówka.

https://youtu.be/xtfBmDUIroE?t=812
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

#129
...
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

vasa



Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 10, 2021, 14:37
Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2021, 09:42MHEV (hybryda)
Mild Hybrid,
Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt że auto to nie tylko silnik lub silniki i spalanie w litrach na 100km.
Np. Qashqai to małe, lekkie autko udające SUV'a które dostaje zawrotu głowy za każdym razem kiedy mija TIR'a lub wyjeżdża z lasu podczas wietrznej pogody.
Jak chcecie kupić coś wysokiego to wybierzcie też coś ciężkiego.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Aaa.. wlasnie "lekkie " auta .  Kupilem  siostrze 3 letniego N. Juke przebieg 30000 w automacie . Taki sobie wymarzyla.
Nie znam sie na motoryzacji , ale dostalem zlecenie i zaczalem szukac. Ciezko bylo cos znalezc , a same ceny takich samochodow sa wyzsze niz 3 lata temu nowe w salonie  facepalm   i co ciekawe ceny stale rosna....

frywolny trucht

Jak rozwinie się konflikt na Tajwanie będziemy jeździli samochodami Flinstonów z zerową elektroniką. Przynajmniej jeśli chodzi o zakup nowego auta.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Może nie wszystkie. Kilka lat temu Bosh zaczął pod Dreznem budowę fabryki właśnie czipów do sterowania silników. Niektórzy się dziwili po co i były głosy, że inwestycja bez sensu i budują tylko dla tego żeby zejść z podatku. W końcu czipy z Chin, czy Tajwanu będą i tak tańsze. Podczas pandemii przestali już się dziwić, a teraz chwalą jaka mądra decyzja.

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 10, 2021, 14:37
Cytat: Piterski w Wrzesień 08, 2021, 09:42MHEV (hybryda)

Mild Hybrid, czyli miękka hybryda. Maluni silniczek elektryczny służy tylko do odpalania samochodu i ruszania. Dalej to już 100% spalinówka.

https://youtu.be/xtfBmDUIroE?t=812

Możliwe, że nieumyślnie wprowadziłem Cię w błąd bo zrobiłem nim około 60 km po mieście tylko na prądzie i dynamikę miał więcej niż bardzo dobrą. Owszem jak mocniej pociskałem w trybie sport to się spalinowy silnik włączał lub nawet był na stałe. Już nie pamiętam po roku jak to było w szczegółach.

https://www.youtube.com/watch?v=Ai8IviXiOiI
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

Trochę inne podejście do hybrydy

PatiJ

A macie może jakieś chody w salonach samochodowych premium, aby coś spod lady upolować z ogromnym rabatem, demo...? Niestety to pytanie na serio ;-)
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

vasa



Cytat: PatiJ w Sierpień 10, 2022, 20:21
A macie może jakieś chody w salonach samochodowych premium, aby coś spod lady upolować z ogromnym rabatem, demo...? Niestety to pytanie na serio ;-)
Wystarczy że przekonasz markę premium żeby Cię zrobili ambasadorem marki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

PatiJ

Chyba już nie mogę niestety. Jestem już ambasadorem swojej marki ;-)

A jakieś inne racjonalizatorskie pomysły?
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

Pboczek

Znałem kiedyś człowieka, który namówił salon samochodowy na dodawanie do sprzedawanego samochodu obrazu. Jego obrazów, a on kupił od nich w zamian, za odpowiednią obniżoną cenę samochód albo dostał? Taka promocja salonu.🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite