Technics sl-p1000

Zaczęty przez Janecek, Lipiec 18, 2021, 16:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janecek

Zabieram się za zmianę cd , posiadam aktualnie technics sl-p1000 może jakiś sony zagra lepiej ? Proszę o podpowiedzi, niestety nie mam od kogo pożyczyć innego i porównać, może ktoś miał ten model co ja i wie na co zmienić, dzięki za wszelkie podpowiedzi

wiki

Zajrzałem w internet....
Wygląda całkiem pokaźnie....
Może się okazać, że tylko Sony te z najwyższej półki mogą lepiej zagrać....
Ale to tylko domniemania.... Trzeba pożyczać i słuchać porównując.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Jeżeli ten cedek ma wyjście cyfrowe to może warto poeksperymentować z dacami?

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ma wyjście coaxial i optical.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 18, 2021, 22:19
Ma wyjście coaxial i optical.
To jest pole do zabawy.
Różne są teorie i opinie o tym co wpływa na dźwięk CD a jedna z nich mówi że w 20% jest to kwestia napędu a w 80% kwestia przetwornika C/A.
Warto sprawdzić [emoji331][emoji339]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Spróbować nie zawadzi, ale czasem tańsze CD, DVD bardziej zyskują na tym niż dopracowany kompletny CD.
Próbowałem tak z Sony i jako napęd nie grał zdecydowanie lepiej niż jako CD. Za to mój BluRay Panasonica zyskał bardzo.
Może to jest celowe działanie konstruktorów CD i sygnał na wyjściu cyfrowym jest w jakiś sposób "upośledzony", ale nie znam się na tym i może wygaduje farmazony.
Na pewno widzę u siebie kolosalna poprawę po przepuszczeniu sygnału z TV po przez DAC niż bezpośrednio podany do wzmacniacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Janecek

No jest to niezły pomysł z tym dac

muda44

Cytat: Janecek w Lipiec 18, 2021, 16:41
Zabieram się za zmianę cd , posiadam aktualnie technics sl-p1000 może jakiś sony zagra lepiej ? Proszę o podpowiedzi, niestety nie mam od kogo pożyczyć innego i porównać, może ktoś miał ten model co ja i wie na co zmienić, dzięki za wszelkie podpowiedzi

Ile chcesz wydać ?

Janecek


muda44

Cytat: Janecek w Lipiec 19, 2021, 22:53
3000zł
Dzisiaj za 2900 sprzedaję prawie nieużywanego Denona DCD-2000AE , jak znajdziesz coś takiego to polecam . Wygląda  jak topowe Sony ( 5/7 ES ) grając od nich lepiej ( te standardowe serie , serii R nie znam )
Inne warte uwagi w tej cenie to Primare CD31 , D30.2MKII , Arcam CD23T ,  lub modyfikowane Pioneer PD-30AE, Pioneer PD-50 lub Onkyo C-7030 .
Jak możesz dołożyć do około 5000zł a naprawdę warto to Wadia 830.

Niestety z tymi starszymi należy uważać bo przeważają mocno zużyte egzemplarze , zwłaszcza CD23T.
CD23T gra sterylnie , sucho , na drugim biegunie Wadia 830 . Denon 2000AE to granie z jajem , dynamiczne a pozostałe powiedzmy bliskie neutralności .

Janecek

muda44, super ta maszyna pewnie zamiotła by p1000, ale wstrzymuję się chwilowo że zmianą bo może kupię magnetofon szpulowy teac w dobrych pieniążkach

muda44

A z czego będziesz na ten magnetofon nagrywał?

Janecek

Na chwilę obecną z technicsa p1000 lub smartfona

muda44

A nie lepiej dołożyć i mieć lepszy odtwarzacz CD niż jeszcze gorsze kopie z obecnego ?

Piterski

Są audiofile, którzy to lubią i uważają takie kopie za lepsze, bardziej analogowe w brzmieniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Kopia lepsza od oryginału  :o
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

audiokawosz

Pasjonująca próba wciśnięcia swojego odtwarzacza.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Cytat: Melepeta w Lipiec 22, 2021, 19:48
Kopia lepsza od oryginału  :o
No przecież mi mało głowy koledzy nie urwali jak sobie pozwoliłem z przyczyn tego stanu rzeczy delikatnie zażartować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Bo to do pewnego stopnia jest prawda Piotrze. Przy słabym źródle taśma pozwala ukryć niedostatki . Przy dobry źródle oczywiście kopia nie ma szans do oryginału.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Zgadzam się, kolega nawet to uzasadnił od strony technicznej. Chodziło o parzyste harmoniczne, te miłe dla ucha zniekształcenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: audiokawosz w Lipiec 22, 2021, 21:36
Pasjonująca próba wciśnięcia swojego odtwarzacza.
Ja wyraźnie napisałem że swój sprzedaję i sprzedałem.
Innych też nie mam , zrezygnowałem z odtwarzaczy CD.

Moim zdaniem bez sensu wydawać tysiące na magnetofon tym bardziej  że teraz ceny magnetofonów i taśm są takie za jakie da się kupić odtwarzacz CD który zagra na zupełnie innym poziomie i bez problemów technicznych związanych ze starym mechanizmem i taśmami .
Wymieniona wyżej Wadia tak gra . Ciepło , barwnie . Można jeszcze dorzucić Resolution Audio Opus 21 ( ten ma ładniejszą plastykę środka ale reszta gorsza ) który jest przy okazji BDB DACem albo NAIM CDX - pierwszy

Proporcje się odwróciły i moim zdaniem miało to sens jak np topowego decka CC kupowało się do 1000zł a kasety metal po 30zł.
Dzisiaj takie decki widuje po 5000 z kasety w okolicach 200.
Szpulowce to jeszcze większe pieniądze .

Janecek

Jeszcze gdzieś mi się rzuciło na oczy jakiś model cd firmy luxman z lampami, zaciekawił mnie ale nie mogę tego cd odnaleźć i nie był drogi niestety nie wiem też jak gra może ktoś ma i podpowie, niestety nie udało mi się kupić tego szpulowca teac.

muda44

Nigdy nie słyszałem o jakimś wyjątkowym odtwarzaczu tej firmy a te nowe wyraźnie lepiej grają SACD od CD ...
Przedział do 3000 to pieniądze w jakich wie osób szuka dobrego odtwarzacza więc rynek jest mocno skąpy w oferty z drugiej ręki . Trzeba polować na okazję i uważać na egzemplarze o dużych przebiegach. Sam od lat przeglądam ofert i jak znajdzie się coś ciekawego czego nie miałem to kupuje celem poznania...
Najszybciej to chyba Primare CD31 dostaniesz ale też uważaj na stan. Ja i tak bym wolał dołożyć do Wadii 830 , to już rasowy HI End za grosze ( jak na hi end ).

Janecek

dodam jeszcze że cd będzie współpracować z preampem Technics 30A