Klub miłośników OPERY

Zaczęty przez Therion, Październik 31, 2021, 21:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19



Kangie

...i Dino.

Ja próbuję zrozumieć o co w tym kaman.

traumeel

W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o przeglądarkę.  ;D

Kangie

Cytat: traumeel w Październik 31, 2021, 21:21W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o przeglądarkę. 
O, kurna, ale urwał! Dobre!

masza19

A ja  że Opera (Consonance )
Swoją drogą fajne rzeczy robią U+1F44D

http://www.opera-consonance.com/#


Therion

No to się zakumplowałem.

Naszlo mnie ostatnio i tylko tego słucham.

Dziwne to - kiedyś tak nienawidziłem tego wycia, gdyby na torturach mi puszczali, to wsypałbym Was wszystkich  ;D.

A dziś? To najpiękniejsza muzyka.

Człowiek jest pojebany.

No dobra, ja.



Opera: sceniczne dzieło muzyczne wokalno-instrumentalne, w którym muzyka współdziała z akcją dramatyczną (libretto).
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa



Cytat: Therion w Listopad 02, 2021, 07:36
A dziś? To najpiękniejsza muzyka.
Widziałem ostatnio że piękną Callas upolowałeś.
Czy to ona Cię przekonała?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Cytat: Therion w Listopad 02, 2021, 07:36A dziś? To najpiękniejsza muzyka.

Człowiek jest pojebany.

No dobra, ja

Ja tak nie uważam 😇
Człowiek ma różne potrzeby muzyczne...
Do takiej muzyki potrzeba ciszy i spokoju, przynajmniej ja tak mam...
A lubię i polifonicznej posłuchać, chórów wszelkich, gospel, itd.
W zależności od nastroju...

Jak ja to zawsze mówię...słucham od grania na grzebieniu 😇 do muzyki w ciężkim stanie😈

Kangie

Ja słucham od ABBy po ZZ Top?  >:D

Kangie

Cytat: Therion w Listopad 02, 2021, 07:36Dziwne to - kiedyś tak nienawidziłem tego wycia, gdyby na torturach mi puszczali, to wsypałbym Was wszystkich  .

A dziś? To najpiękniejsza muzyka.

Człowiek jest pojebany.

No dobra, ja.



Opera: sceniczne dzieło muzyczne wokalno-instrumentalne, w którym muzyka współdziała z akcją dramatyczną (libretto).
W piątek z Vasą słuchaliśmy u Dino jakiejś opery. Wiem, że śpiewała jakaś "ruda". Niesamowicie gra u Dino. Podobało mi się. Czułem grozę!

Tannoy rulez!!!

kangie

Po francusku śpiewa. Znacie?
Life is too short for boring HiFi.

Therion

Cytat: vasa w Listopad 02, 2021, 07:45


Cytat: Therion w Listopad 02, 2021, 07:36
A dziś? To najpiękniejsza muzyka.
Widziałem ostatnio że piękną Callas upolowałeś.
Czy to ona Cię przekonała?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka


Odpowiedź po takim czasie jest ok?

Nie, nie Callas. Odbiło mi chwilę wczesniej. Zajawkę miałem na Elinę Garancę. Później na całą Cavalleria Rusticanę. A teraz na Toscę, m. in z tej wlasnie płyty z głosem Callas.

Slucham już tylko opery.

Spotyfi zdurniało. Najpierw sądzili, że jestem Turkiem w Niemczech (słuchałem sporo orientu), później, że Arabem we Francji a teraz już sie pogubili totalnie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Bacek

#14
Jak kawaleria przeszła to spróbuj reszty Donizettiego zaczynając od Łucji. Eliksir miłosny ma swoje momenty. Ogólnie całe Bel canto ma swoje uroki. Kawalerię mam w mono z jakąś dziwną krzywą. Tosca kurzy się na półce. Jakoś nie mogę się przekonać.

vasa

Cytat: Therion w Lipiec 13, 2022, 16:17Zajawkę miałem na Elinę Garancę.
No to nieźle. Garanca jest chyba teraz mezzo no. 1 na świecie.
Byłem kiedyś na jej koncercie. To co mnie nie zaskoczyło to wykonanie - równie rewelacyjne co na płytach. To co mnie zaskoczyło - że to wielka kobieta jest ;D
Najbardziej lubię cztery jej nagrania; płyta solo - Aria Cantilena, CAPULETI E I MONTECCHI z Netrebko, Carmen z Alagną i LA CENERENTOLA Rossiniego.
Lubię bel canto i kompozytorów włoskich. Ale Francuzi również mają spory i miły dla ucha dorobek.
Posłuchaj może francuskiej składanki śpiewanej przez Fredericę von Stade. Może coś zaskoczy po raz wtóry :)


Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.