Lampowy przedwzmacniacz,,problem,,

Zaczęty przez Janecek, Listopad 12, 2021, 21:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janecek

Po 10 minutach takie ,,szumy,, ma ktoś jakieś podejrzenia?
Na lewym kanale pacjent technics 30A
https://youtu.be/4wCSskxtl7c

masza19


Janecek

Przełączam aux, phono, tuner itd. I nic się nie zmienia dalej szumi

Janecek


masza19

#4
Nie, poczekaj

Darek, masz rozpiskę, która lampa od czego?
Górna i dolna to jest lewy i prawy kanał?

audiokawosz

Już koledze dawałem . Patrząc od przodu pierwsze dwa rzędy od lewej to phono i magnetofon. Kolejne to wejścia liniowe. Wyłącz preamp i zamień lamy , górne z dolnymi.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Ok zamienię ale już dziś nie dam rady

audiokawosz

Tam jest jeszcze tylko lampa prostownicza . Również potrafi zaszumieć ale raczej w 2 kanałach. Jak wyłączysz to możesz ją wyjąć i włożyć . Możliwe że jakaś nóżka nie styka .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Cytat: masza w Listopad 12, 2021, 21:03Lampa jak nic.
Czyli szumi jak się rozgrzeje, ja się z czymś takim spotkałem na zimnej i po chwili jej przechodzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

To nie jest tzw szum lampy który ma każda lampa. To albo lampa dobiega żywota albo nie styka jakaś nóżka .
Janecek kup sobie najtańsze JJ ECC 83 i wetknij w miejsce mikrofonowo - magnetofonowe. I tak z niego nie będziesz korzystać . Zaoszczędzone matsushity będziesz miał na zapas.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Cytat: Piterski w Listopad 12, 2021, 21:28
Cytat: masza w Listopad 12, 2021, 21:03Lampa jak nic.
Czyli szumi jak się rozgrzeje, ja się z czymś takim spotkałem na zimnej i po chwili jej przechodzi.
Miałem na myśli takie szumiące chrobotanie jak przy zanieczyszczonym potencjometrze kiedy się nim obraca i "charkocze"
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Janecek

No faktycznie jest jeszcze jedna, niebezpiecznie jest tak słuchać? Potrafi później się uspokoić , mam nowe kolumny i trochę się martwię żeby im nic się nie stało

audiokawosz

No to też Ci nie styka jak jest zimna lampa. Wyjąć i włożyć lampy . W 90 % przypadków o ile lampa nie jest padnięta pomaga.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 12, 2021, 21:34
To nie jest tzw szum lampy który ma każda lampa. To albo lampa dobiega żywota albo nie styka jakaś nóżka .
Janecek kup sobie najtańsze JJ ECC 83 i wetknij w miejsce mikrofonowo - magnetofonowe. I tak z niego nie będziesz korzystać . Zaoszczędzone matsushity będziesz miał na zapas.
Racja, świetny pomysł

masza19

Piotrek, czasami jest tak jak piszesz. U mnie 300b EML szumiały przez pierwsze 2 minuty a potem cisza i piękne granie.

masza19

Cytat: audiokawosz w Listopad 12, 2021, 21:37
No to też Ci nie styka jak jest zimna lampa. Wyjąć i włożyć lampy . W 90 % przypadków o ile lampa nie jest padnięta pomaga.
Przemyć piny lamp kontaktem albo przeczyścić drobnym papierkiem ściernym. "przedrapać" igłą gniazda podstawek bo stare  i trzeszczą jak moje stawy kolanowe  ;D

Piterski

Cytat: masza w Listopad 12, 2021, 21:39
Piotrek, czasami jest tak jak piszesz. U mnie 300b EML szumiały przez pierwsze 2 minuty a potem cisza i piękne granie.
Mi tak czasem chwilkę potrzeszczy jedna lampa w Luxmanie, ale to jak jest zimny i trwa to chwilę. Kiedyś poruszałem i trochę pomogło. Teraz jak czasami słucham przez niego na słuchawkach to z tym nie wojuje, od takie uroki techniki lampowej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Przecież to są wiekowe sprzęty. Ma się prawo utlenić . Nie ma się co bać przeczyścić .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Są preampy co od nowości szumią i ani czas ani lamp wymiana nic nie pomaga  8) >:D

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 12, 2021, 21:48
Przecież to są wiekowe sprzęty. Ma się prawo utlenić . Nie ma się co bać przeczyścić .
Racja , poczyszczę jutro i najwyżej popodmieniam lampy, ale faktycznie jak kolega audiokawosz pisze dokupię jakieś dodatkowe na magnetofon , a matsushity na zapas

audiokawosz

Ja ostatnio tydzień słuchałem na końcówce technicsa . Monosy były na przeglądzie u stwórcy. Naczyściłem się nóżek  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek


audiokawosz

Cytat: Janecek w Listopad 12, 2021, 22:03Cały czas mi chodzi po głowie 40A
To bardzo fajny wzmacniacz . Ale ma jeden minus i to dość spory. Lampy mocy 50HB26 . Ciężkie do upolowania. Raczej tylko rynek Japoński .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Moje monosy Linnarta to takie frankensteiny .Mają trafnsformatory muzyczne z 40A . Mirek dobrał do nich lampy z nowej produkcji 7868 . Tanie jak barszcz :) Oczywiście nowe są również trafa zasilające bo oryginlane lampy mocy są na 100-120 volt .
Żeby było fajniej to Eletro-Harmonixy pogoniły nosy Sylvani . Po dwa na monosa. Po podwyżce 200 zeta za lampe  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Czy będzie na sprzedaż 40A czy zostawia Pan sobie?