Lampowy przedwzmacniacz,,problem,,

Zaczęty przez Janecek, Listopad 12, 2021, 21:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

audiokawosz lub Darek . Nie sprzedaje. Zostaje jako rezerwa .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 13, 2021, 22:42
audiokawosz lub Darek . Nie sprzedaje. Zostaje jako rezerwa .
Jakiej mocy przetwornica potrzebna do 30A+40A

audiokawosz

30A mam w wersji Europejskiej . 40 A oryginalnie ma dwa napięcia 120V lub 100V  i hebel do zmiany .  Ja mam przewinięte trafo na 230V
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

W środku jest jakaś listwa przy trafo może i mój 30A można przełączyć w tryb 230? Jeszcze nie grzebałem nie miałem czasu nawet tych gniazd od lamp ruszyć, apropos szukałem lamp dziś do 40A i niema

audiokawosz

Raczej robili oddzielne wersje na różne zasilania . Zerknę . Co do końcówki robili tak jak Ci pisałem tylko na USA i Japonię
Zaznaczyłem przełącznik zasilania ze 100 na 120
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

U mnie żadnego przełącznika na 220v nie ma . Czyli są oddzielne wersję na Europe.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

W nowym roku się nim zainteresuje na poważnie

Janecek

50hb26 te lampy to jaki ,,rodzaj,, triody?

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 14, 2021, 20:58
U mnie żadnego przełącznika na 220v nie ma . Czyli są oddzielne wersję na Europe.
Jutro sprawdzę u siebie , jaką inną alternatywę do 40A by Pan zaproponował?

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

To jest lampa z bezpośredni napięciem na 100 volt. Na tym Holenderskim forum piszą że jest tani zamiennik.
https://www.nfor.nl/index.php?id=255365
Zamiennikiem wg Matsushity ma być 7695 . Czy to się nada nie wiem. Nie pamiętam czy mój spec od lamp już tego nie sprawdzał . Jak by się okazało że można je zastąpić to problem z głowy. Nawet jak by trzeba było coś w nim dłubnąć to też nie problem .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Jeszcze chciałem się upewnić ,przyjmując lewy kanał w 30A ma 4 lampy : 1 za phono, 2-ga za magnetofon 3i4-ta , to jeśli jedna ,,uszkodzona lub nie styka,, to będzie mimo wszystko zakłócać cały kanał nawet jeśli ,,uszkodzona,, jest od phono a ja słucham np. magnetofonu???

audiokawosz

To jest dość proste do zapamiętania . Tak jak masz z tyłu gniazda . Patrząc od prawej dwie pierwsze Phono . Dwie kolejne mag + mic . Kolejne 4 liniowe & tuner
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 14, 2021, 22:38
To jest dość proste do zapamiętania . Tak jak masz z tyłu gniazda . Patrząc od prawej dwie pierwsze Phono . Dwie kolejne mag + mic . Kolejne 4 liniowe & tuner
No faktycznie teraz to już nie zapomnę, dziękuję


Janecek


audiokawosz

No to wygląda na to że masz możliwość zasilania 230v . Dla pewności jednak pokazał bym go elektronikowi ! Możliwe że trzeba coś odlutować coś zalutować .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Mogę go wypinać i epinać w inne otwory

Janecek


audiokawosz

No ale ja nie jestem elektronik. a nawet jak bym był to teleporady są przeceniane;) . Sprzęt ma 60 lat i jak by był mój to zaniósł bym go do kogoś z miernikiem. Bał bym się coś spalić. Na naszym forum kolega kupił kiedy kaseciaka bomboxa. Na bateriach mu grał . On jednak podłączył go do prądu i spalił  ;)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 17, 2021, 17:51
No ale ja nie jestem elektronik. a nawet jak bym był to teleporady są przeceniane;) . Sprzęt ma 60 lat i jak by był mój to zaniósł bym go do kogoś z miernikiem. Bał bym się coś spalić. Na naszym forum kolega kupił kiedy kaseciaka bomboxa. Na bateriach mu grał . On jednak podłączył go do prądu i spalił  ;)
Nie będę sam próbował, tym bardziej że od preampa mam podłączony przez tylne gniazdo gramofon z zasilaniem Japonia. Powyciągałem lampy I włożyłem z powrotem, dzięki za radę bo pomogło już nie szumi, kiedyś wyczyszczę te gniazda porządnie , teraz można spokojnie sobie posłuchać muzyki

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 14, 2021, 20:37
30A mam w wersji Europejskiej . 40 A oryginalnie ma dwa napięcia 120V lub 100V  i hebel do zmiany .  Ja mam przewinięte trafo na 230V
Jaki koszt takiej ,,przemiany,, na 230 volt.??

Janecek

Cytat: audiokawosz w Listopad 14, 2021, 20:37
30A mam w wersji Europejskiej . 40 A oryginalnie ma dwa napięcia 120V lub 100V  i hebel do zmiany .  Ja mam przewinięte trafo na 230V
Czy tylko trafo do przewinięcia czy jeszcze jakieś części potrzebne?