electro-harmonix ruska zemsta czy objawienie

Zaczęty przez audiokawosz, Listopad 17, 2021, 21:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

audiokawosz

Moje końcówki mocy poza lampami mocy 7868 mają na wejściu ECC 88 i na wyjściu 6072 ( 12AY7 ) . Taka mieszanina Technicsa z AudioNotem plus myśl techniczna Stwórcy . Z obydwoma Mirek ( Linnart ) ma doświadczenie . Lata modyfikacji u miniabyra i reanimacja moich 40 A i 30 A
Wzmacniacze odbierałem z lampami mocy Sylvania 7868 , CCA ECC 88 i RCA 6072 . Nie był bym sobą gdybym nie nakupił sobie lampek na zapas. Tym sposobem stałem się posiadaczem najpierw lamp mocy electro-harmonix a dziś dojechały 6072A .
Dużo do myślenia dała mi jakiś czas temu wymiana lamp mocy. Okazało się że te nowe ruski grają w tych końcówkach lepiej od cenionych SYLVANI .
Dziś podmieniłem RCA i jestem w szoku . Ruskie tubki po 80 zeta zagrały lepiej . Więcej powietrza lepsza góra i selektywność. Czy zaszła poprawa w wytwarzaniu nowych lamp ? Czy te  moje NOSy choć trzymające parametry jednak się zestarzały . Nie żebym płakał z tego powodu . Raczej się cieszę . Ale ciekawi mnie Wasze doświadczenie w tym temacie.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

vasa

Cytat: audiokawosz w Listopad 17, 2021, 21:36Ale ciekawi mnie Wasze doświadczenie w tym temacie.
Jedyne moje doświadczenie z EH to były lampki wejściowe w moim Amplifonie.
Kupiłem jakieś super hiper, złocone i gęsim smalcem wymazane i mam je do dziś.
W szufladzie :(
Ale to było lat temu wiele i wiele mogło się w fabryce zmienić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

#2
Cytat: audiokawosz w Listopad 17, 2021, 21:36Czy zaszła poprawa w wytwarzaniu nowych lamp ? Czy te  moje NOSy choć trzymające parametry jednak się zestarzały

Bierzesz pod uwagę fakt, że te NOSy mogły być ledwo ciepłe?


audiokawosz

Były gorące bez dwóch zdań . Myślę sobie Sylvanie to przypadek . Ale dziś te maluchy RCA też poległy. Może głuchnę a EH walą górą  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Ledwo ciepłe to miałem na myśli, że martwe ;)

GB

A może umysł Ci robi psikusa?

Przyzwyczaiłeś się do starego dźwięku, zmieniłeś lampy zmienił się dźwięk i na chwilę obecną uważasz, że jest lepiej. Po pół rocznym graniu znowu zmienisz na Sylviany i dotknie cię kolejnie olśnienie jak pięknie grają.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Cytat: masza w Listopad 17, 2021, 22:02
Ledwo ciepłe to miałem na myśli, że martwe ;)
Z drugiej jednak strony, póki nie szumi, nie pyka i nie trzeszczy to pomiar tez o wszystkim nie świadczy.
Pamietam Siemensa CCa kiedyś w DACu. Skubany pomiarowo juz dawno był trupem, wskazówka miernika prawie nie dygała z 0 a tak fantastycznie DAC z nim grał, że nic nowego wsadzone w jego miejsce nawet sie nie otarło o ten dźwięk.
Z lampami mocy jest prościej, zazwyczaj jest strzał w membranę i cisza  >:D

ziko369

Cytat: GB w Listopad 18, 2021, 08:50A może umysł Ci robi psikusa?

Przyzwyczaiłeś się do starego dźwięku, zmieniłeś lampy zmienił się dźwięk i na chwilę obecną uważasz, że jest lepiej. Po pół rocznym graniu znowu zmienisz na Sylviany i dotknie cię kolejnie olśnienie jak pięknie grają.
O to to to...😜