Przemiana startego grata.

Zaczęty przez Mikut1982, Grudzień 07, 2021, 13:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Witam. Zakupiłem na ebay stary gramofon lampowy.   Nie pierwszy raz.    Choc pierwszy raz był z all.... to okazał się kiepski. Była to wersja 3ohm i jakoś mi to nie grało.  Lampy i wymiana niektórych kondensatorów w torze audio nie pomogła.   Pokusiłem się na drugi.   Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana 😉.  No i tym razem się udało..  jest to czego szukałem do mojego małego projektu. 

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Zakup. 10e.  Cena przystępna.   Nie zależało mi na gramofonie.  Chciałem stworzyć coś swojego.. to na czym mi zależało to głośniki i środek samego gramofon, czyli wzmacniacz.

Mikut1982

Chwila chwila.   To Philips sk100.  Nmz początku nie wiedziałem czy jest w ogóle sprawny.   Choc sprzedawca opisywał ze nie działa i czy widzialem fotki bo nie wyglada on dobrze. 

Mikut1982


Mikut1982





Mikut1982


Mikut1982

Nie będzie to renowacja..  będzie to przemiana w zupełnie cos innego...   

Mikut1982

Praca będzie żmudna,  pracochłonne.   Ale po odsłuchu, wiem że będzie warto..

Mikut1982

A tak.  Działa, działa,  potencjometry trzeszczą ale dziadek jest sprawny.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Grudzień 07, 2021, 13:26Nie będzie to renowacja..  będzie to przemiana w zupełnie cos innego...   
Barek? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

#14
Za małe będzie na barek😉
Ale napewno nie będzie to walizka.

Mikut1982

W środku jest to co chciałem.   Wzmacniacz stereo na el95 i ecc83.   Niestety nie chciałem w takim położeniu.  Ale niektóre rzeczy można troszkę przerobić.. 

Mikut1982

Schemacik też był w srodku

ziko369


ziko369

Cytat: Mikut1982 w Grudzień 07, 2021, 13:25....
Mam Bambino w walizeczce... i Arkadię
Moi kochani rodziciele całą wiochę Bambino i Arkadią z oczkiem zabawiali...Bywali przez to na każdej balandze...

Mikut1982

Po testach odsłuchowych.. dostałem informację od żony.. powiedziała..  tylko jak się za to weźmiesz , żeby to grało tak samo i żebym nic nie spierdzielił.

Mikut1982

Żonie podobało się tak..  a mi nie😣

ziko369


Mikut1982

Porównywałem go też do 9016..   dla mnie grało to identycznie.  W niczym mu nie ustępował.

Mikut1982

Żarty są jak najbardziej na miejscu..  niektóre prace już poczyniłem.   Projekt przeradzał się z wyobraźni w rzeczywistość. 

Mikut1982

W środku ,, ujmując to paroma słowami.    Jeden wielki galimatiaz,  młyn i plątanina.