Listwy zasilające - testy, opinie

Zaczęty przez kangie, Marzec 05, 2015, 11:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

W zeszłym roku miałem okazję potestować w ciągu 2 tygodni dwie listwy sieciowe holenderskiej firmy Essential Audio Tools, model 8 (5000zł) i 8+ (8000zł) wraz z dedykowanymi przewodami zasilającymi. Niższy model pożyczyłem koledze - na testy. Miałem w planie wziąć jeszcze do testów kondycjoner tej firmy (12 000zł). Może w tym roku się uda.

Porządnie wykonane. Frezowane CNC w czarnym tworzywie typu "Delrin". Bardzo estetycznie to wygląda. Nie zaglądałem do środka, bo musiałbym rozwiercić nity. Zestaw zawierał przyrząd do sprawdzania poprawności umieszczenia fazy w gnieździe sieciowym. 8 gniazd, w tym 6 filtrowanych.

Bardzo ładny element wystroju wnętrza.


[poprawiona literówka w tytule]

kangie

Kolejne fotki

gratefullde

Listwa "zagrała" ? Ma to sens? Cena nie jest niewielka w końcu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Powiem tak: mój syn miał niezłą zabawę ;)

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 05, 2015, 11:25Powiem tak: mój syn miał niezłą zabawę

Co widać na załączonym przez Ciebie obrazku ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

A jakieś odczuwalne zmiany nastąpiły w Twoim kangie systemie po zastosowaniu listwy ?

jajacek1410

Kangie. A może by tak zmienić temat wątku na , po prostu, "listwy zasilające". Nie mnożylibyśmy bytów ponad konieczność. Chętni mogliby do jednego wora wrzucać swoje fotki, przemyślenia itp.
Taka moja nieśmiała sugestia  :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kangie

Zmian? Żadnych na plus w moim systemie. Po 2 tygodniach grania, po wypięciu z systemu nie było odczucia, że jest gorzej i chcę powrotu do listwy.

Listwa jednak cudnie wykonana, i jeśli ktoś jest estetą przy kasie, to nie widzę problemu żeby takie cudo kupić.

Jacek, tytuł wątku można zmienić, nie widzę problemu.

jajacek1410

Cytat: kangie w Marzec 05, 2015, 12:35tytuł wątku można zmienić, nie widzę problemu.
To poproszę :) A wrzucę niebawem cokokolwiek na temat cud-urody listwy Tomanka  :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

mateusz

probowalem paru chinskich wynalazkow
i zostalem przy nordoscie qb8
tymczasowo
poluje na cos lezacego
znajomy mi poleca enerra ale wolalbym cos bez zbednych elementow w torze
ot po prostu. znacie cos takiego?
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

Drizzt

Ja listwy traktuję czysto użytkowo, nie wnikam jak i czy to "gra", ma rozdzielać prąd, chronić sprzęt i mieć gniazda typu Schuko pozwalające na właściwe ustawienie fazy, to wszystko czego oczekuję.

Miałem u siebie na testach w zeszłym tygodniu listwę ISOL-8 PowerLine, jednak zakupiłem ostatecznie listwę ENERR, wyłącznie ze względu na cenę. Działają tak samo, różnią się ilością gniazd, ISOL-8 miał dodatkowo DC-blocker.

JuG

Cytat: mateusz w Marzec 05, 2015, 12:44znacie cos takiego?

Może włoskie listwy Systems & Magic? Mam u siebie listwę na cztery gniazdka z zamontowanym na stale przewodem sieciowym Derive! Gold. I prąd przewodzi i wygląda ładnie. :) Cena też jest umiarkowana. Są też wersje bez kabla, na 4, 6 lub 8 gniazdek. Jest też chyba wersja "chuda": gniazdka w jednym rzędzie.



Oprócz listwy mam jeszcze dwa filtry S&M i kabel sieciowy. Moim zdanie maj całkiem pozytywny wpływ na dźwięk.

masza

Właśnie dostałem paczkę i podobno tam jakaś listwa jest. Zaraz oblukam czym mnie tam Jacek wodzi na pokuszenie :)

neomammut

Cytat: kangie w Marzec 05, 2015, 11:25
Powiem tak: mój syn miał niezłą zabawę ;)
Toż to audiofil rośnie :D

kangie

Cytat: neomammut w Marzec 05, 2015, 20:12Toż to audiofil rośnie :D
Tak jak piszesz. W weenkendy jak budzi się o 5-6 rano puszczamy obaj muzykę. Jak był jeszcze młodszy, robiłem mu mleko i zapuszczałem 2LPs - The Modern Jazz Quartet - The Last Concert. Dobrze reagował na dźwięk wibrafonu Milta Jacksona, ale najbardziej lubił linię basu (kontrabasu) :)

neomammut

Dzieciaki mają coś fajnego w sobie, że się wszystkim chce żyć :)

MAC

Podejrzewam, że do mojej instalacji wkradło się siakieś coś co mi się przedostaje za pomocą gramofona i pre na głośniki  :o

Zanim wszystko porozwalam, chcę to spróbować czyms odfiltrować i nie sprzedać nerki.

Czy takie cuś jest coś warte a przynajmniej swoich pieniędzy?

http://allegro.pl/filtr-taga-harmony-pf-1000-nautilus2-rzeszow-i5892893923.html






MAC

Uprzedzając złośliwości ;) to nie ma służyć żadnemu poprawiani brzmienia a wyłącznie odfiltrowaniu tego ujstwa co mi syfi.

Listwa GigaWatt PF-1 sobie z tym nie radzi.


miniabyr

Maciek ja też mam syf ,który co 20 minut pojawia sie na minutę . Fqrwiające na maxa  . Mam od Linnart'a  coś w rodzaju stabilizatora ,ale to wogóle nie działa na zakłucenia ,ale swietnie poprawia brzmienia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


MAC

Cytat: miniabyr w Styczeń 31, 2016, 18:18Maciek ja też mam syf ,który co 20 minut pojawia sie na minutę . Fqrwiające na maxa  . Mam od Linnart'a  coś w rodzaju stabilizatora ,ale to wogóle nie działa na zakłucenia ,ale swietnie poprawia brzmienia.

Dokładnie tak samo jest z moim GigaWattem.


Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2016, 18:19http://www.filtercon.com.pl/?pfpz2-4-s-d-(filtr-przeciwzakloceniowy),8

Tylko nie ma audiofilskiej obudowy.

Jakub, wisi mi obudowa. To ma działać przeciwzakłóceniowo.
Czym się różni w praktyce wersja S od D?

Bo widzę z tabeli, że tłumieniem ale nic mi to nie mówi. Humanizda jezdem :)

Jakub

#21
Cytat: masza w Styczeń 31, 2016, 18:27Czym się różnie wersja S od D?

D ma silniejsze tłumienie, S ma 50dB a D 80dB.
Jeżeli masz listwę filtrującą, to taki dodatkowy filtr chyba już za dużo nie pomoże.
Wsadź miernik w gniazdko i sprawdź czy przypadkiem nie masz skoków napięcia.

U mnie w domu w regularnych odstępach czasu napięcie spada na krótko z 235V do 225V. Niestety jest to wina dostawcy prądu. W domu winowajcy nie znalazłem, a napięcie skacze nawet jak mam wszystkie odbiorniki wyłączone. Początkowo myślałem, że to boiler, albo pompa od wody, ale nie.

Możesz też sprawdzić czy nie ma składowej stałej, ale taki zwykły miernik za 15 zł z marketu może tego nie wytrzymać. Na składową stałą pomaga DC Blocker. (Ja sobie zrobiłem sam)

Alternatywą jest listwa filtrująca od Tomanka. Można zamówić taką z DC blockerem i filtrem.

MAC

Zacznę od tego Filtercona tylko jak to zamówić, gdzie to się kupuje?

Jakub

Cytat: masza w Styczeń 31, 2016, 18:42
Zacznę od tego Filtercona tylko jak to zamówić, gdzie to się kupuje?

Ja bym zaczął od sprawdzenia, czy nie ma skoków napięcia.

Pewnie mają jakiś dystrybutorów, ale najlepiej chyba napisać albo zadzwonić się dowiedzieć. Nie wiem czy prowadzą sprzedaż detaliczną.

MAC

Cytat: Jakub w Styczeń 31, 2016, 18:45Ja bym zaczął od sprawdzenia, czy nie ma skoków napięcia.

Nie ma. Mam zasilacz do monobloków ze wskaźnikiem napięcia.