Goldring 1042

Zaczęty przez kangie, Maj 06, 2015, 09:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Jakby nieco inaczej siada. Ale chyba gra :)?

1042 w szafce, czeka na mój czas. Jak go znajdę wreszcie, to sprawdzę jak siada z TD 318.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Listopad 27, 2019, 21:32Ale chyba gra :)?
Nie dostałem zasilacza do gramofonu i nie mogę sprawdzić.

Poprawnie powinno być jak na tym zdjęciu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Uprzedzając pytanie tu kąt natarcia powinien byś taki jak na zdjęciu i rysunku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

#28
Cytat: Pboczek w Listopad 27, 2019, 18:44
Cytat: Therion w Listopad 27, 2019, 13:42Dlaczego mam wrażenie, że igła na zdjeciu jest mocno pochylona wobec płaszczyzny płyty a nie prostopadła do niej?

Zrobiłeś zdjęcie z opuszczonym ramieniem, a u innych chyba jest podniesione.

Tamto to nie moje zdjęcie, ale na moich wkładkach jest podobnie. Igła w pionie. Tu są jakos dziwnie pochylone. Ale jak wspominałem, ja się nie znam, ja tylko słucham.

Poniżej jest moje zdjęcie z etapu ustawiania wkładki i tworzenia poradnika (onegdaj taki poczynilem dla kupujacego ode mnie wkładkę - nie chciałem, by ją od razu zniszczył).
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: Piterski w Listopad 27, 2019, 21:30
Erata
Wykonałem dokładniejszy pomiar.
Gdy igła dodtyka płyty zostawia prześwit około 1mm, jak osiądzie pod wpływem rekomendowanego nacisku zostaje 0,6-0,7mm.

Jezeli masz jakieś pofalowane płyty, to może przeskakiwac.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Sądzę, że taki prześwit to jednak ciut za mało i że zawieszenie wkładki jest za miękkie.
Jednak może ktoś użytkuje tego Goldringa i może to zweryfikować.
Koledze sugerowałem reklamacje polegająca na wymianie igły.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bedford

Cytat: Piterski w Listopad 27, 2019, 21:51
Uprzedzając pytanie tu kąt natarcia powinien byś taki jak na zdjęciu i rysunku.
Powinien być taki ale chyba dla Ortofon Replicant , a nie Goldring.

vasa

Cytat: Bedford w Listopad 28, 2019, 08:36Powinien być taki ale chyba dla Ortofon Replicant , a nie Goldring.
Prawie :)
Replicant Ortofona pracuje z katem natarcia 20-23st a Gyger S (montowany w omawianej wkładce) z kątem 24st.
Swoją drogą pokazuje to pewną niefrasobliwość producenta (Ortofon). Wszak powinien być to jeden z najważniejszych parametrów optymalnej pracy wkładki a tu taki zgrzyt. Czyżby te 2st nie robiły różnicy? Przecież to jest ok 3mm różnicy na VTA :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Dla Goldringa jest to jak najbardziej poprawne ustawienie.
Na kątomierzu widać, że mamy te 20-22 stopnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bedford

Cytat: Piterski w Listopad 28, 2019, 09:37
Dla Goldringa jest to jak najbardziej poprawne ustawienie.
Na kątomierzu widać, że mamy te 20-22 stopnie.


Z 1042 [Gyger S]będzie pewnie podobnie , tylko skąd wziąłeś to zdjęcie [fig.9] , bo ono chyba przedstawia właśnie ustawienie Ortofon Replicant.


Therion

Gratuluję kultowego modelu.
Dla mnie marka Goldring to już temat zamknięty. Nie po drodze nam było ze sobą.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Rysunek miał być obrazowy bo akurat w przypadku igieł z bardziej zaawansowanym szlifem większe znaczenie ma kąt SRA, a nie VTA.

Właściciel gramofonu powinien być zadowolony po przesiadce z Orofona OM10.

Dostałem zdjęcie Goldringa, którego ustawiałem na AdFonteście i to chyba jednak jest taki "poduszkowiec".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bedford

Przy okazji , kiedyś zauważyłem , że igły w polskich wkładkach z serii mf były montowane właśnie wg. stylu ortofon replicant , czyli z takim odchyleniem osi igły o ok. 24st. od pionu. A przecież były to igły ze szlifem sferycznym , ewentualnie eliptycznym. Ktoś się musiał chyba wtedy w tych odległych czasach błędnie zasugerować tym co zobaczył w ortofonie.

Pboczek

#38
Jestem po ustawieniach G 1042. W porównaniu do wymogów 1006, ta nie chce wybaczyć dostrzegalnych niedociągnięć. Po wymianie igły przy identycznych ustawieniach jak 1006, po prostu nie grała. Po pierwszym podejściu do kalibracji również nie chciała grać. Musiałem skorygować VTA i co dla mnie dziwne, antyscating ustawić na max. Troszkę też zwiększyłem nacisk, bo wydaje mi się  ::) że jest lepiej, 1,85 g.
Co mnie również zastanawia, inaczej niż poprzednia przechodzi test rezonansu bocznego, jakby nieco słabiej. Nie wiem czy to sugestia, czy po prostu lepiej wszystko słychać.
Czy to jest normalne  ;D?

Co do dźwięku to nie napiszę niczego odkrywczego, 1042 gra dużo bardziej dokładnym i wyraźnym dźwiękiem niż 1006 :D i taka igła za 850 zł mi pasuje.
Doszedłem również do smutnej konkluzji, że na tej wkładce kończą się raczej możliwości regulacyjne Thorensowego ramienia tp21 albo moje. :)

p.s.
Siada blisko brzuchem przy płycie, ale nie niżej niż mocowanie firmowego headshella w tp21 które samo jest nisko.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bartolo

Cytat: Pboczek w Grudzień 04, 2019, 18:38Doszedłem również do smutnej konkluzji, że na tej wkładce kończą się raczej możliwości regulacyjne Thorensowego ramienia tp21 albo moje.
Eeeee ta.. :D Marudzisz.. :D Namówiłem Piterskiego i powiesił Dynavector'a DV-20X2  na Pro Ject'cie Debut ;) I zagrała super. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Pboczek

Co Mistrzunio to Mistrzunio, ja mogę na razie tylko pomarudzić :D.

A jaką regulację VTA ma ten PJ? Z azymutem widzę że nie ma problema.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Grudzień 04, 2019, 21:17A jaką regulację VTA ma ten PJ? Z azymutem widzę że nie ma problema.
Najlepsze jest to że ma regulacje azymutu, a nie ma VTA. To ostatnie można realizować tylko podkładkami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2019, 22:07
Najlepsze jest to że ma regulacje azymutu, a nie ma VTA. To ostatnie można realizować tylko podkładkami.
Znaczy że chłopcy którzy to robią znają się i wiedzą co jest ważne [emoji14]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Grudzień 04, 2019, 22:13Znaczy że chłopcy którzy to robią znają się i wiedzą co jest ważne
Szczególnie jak założyć na nim Dynavectora ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2019, 22:07To ostatnie można realizować tylko podkładkami

U mnie to też tak się skończyło, mam dwie płyty pod matą. 🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2019, 22:16
Cytat: vasa w Grudzień 04, 2019, 22:13Znaczy że chłopcy którzy to robią znają się i wiedzą co jest ważne
Szczególnie jak założyć na nim Dynavectora ;D
Gdyby założyć tytułowego Goldringa to też bardziej przydatny będzie azymut.
A w przypadku jakiegoś okrągłego szlifu to ważne jest tylko przykręcenie śrubek.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Grudzień 04, 2019, 22:29
Gdyby założyć tytułowego Goldringa to też bardziej przydatny będzie azymut.
A w przypadku jakiegoś okrągłego szlifu to ważne jest tylko przykręcenie śrubek.

Niezaprzeczalnie masz racje, ale VTA też by się przydało móc ustawić dla ostrzejszych szlifów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2019, 22:31
Niezaprzeczalnie masz racje, ale VTA też by się przydało móc ustawić dla ostrzejszych szlifów.
Ciężko zaprojektować gramofon z wszystkimi regulacjami jak Ci na karku siedzi księgowy, na ręce patrzy bussines controller a za plecami słyszysz rozmowę CEO z HR managerem że dobrze byłoby znaleźć jakiegoś projektanta designera który byłby w stanie zaprojektować gramofon mogący urodą konkurować z Clearaudio ale bez tych wszystkich skomplikowanych i drogich w produkcji fanaberii [emoji23]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

1042 bez VTA u mnie nie chciała wcale grać.

Skoro azymut jest tak istotny przy tym szlifie, to może jeszcze na niego zerknę. Podwieszacie rysik przy ustawieniach? Nie bardzo umiałem go przykleić równolegle do wkładki.

A czy zasadnicza różnica w antyscatingu w stosunku do 1006 jest możliwa? W ogóle to popadam w jakieś natręctwo sprawdzania i korekty ustawień  ???.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Grudzień 05, 2019, 07:50Nie bardzo umiałem go przykleić równolegle do wkładki.
Przy pochyłym czole wkładki to podstawa w ustawieniu kata styczności bo patrząc na grafit jego rzut na płaszczyznę szablonu wychodzi z błędem. Ja w takim celu wykorzystuje taśmę modelarską i naturalne krawędzie np. napisu itp.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.