Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

TIMI

Polecam Philipsa Fidelio X2HR.

wiki

Dziś będąc na giełdzie..... kupiłem sobie słuchawki na działkę.
Moje AKG są bardzo ciche jak podłączę do tableta.
Nie da się słuchać, za cicho.

To znalazłem takie za 50 PLN, utargowałem do 35-ciu.
Cena sklepowa to około 300 PLN.
Można? Można...... 😀😋😀

Będzie się działo...... 😋😋😋


Niestety nie podłączę do systemu górnego, brak mi przejściówki mały-duży jack.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

React Fnatic

Trochę już ich słuchałem.
W internatach można znaleźć parę opinii, że basu nie mają.
No cóż jak ktoś chce dźwięk przebasowiony (a tak często się zdarza wśród użytkowników komputerów i innych też) to taki nie będzie z tych słuchawek.
Bas jest i to nawet bardzo fajny, i w odpowiedniej ilości.
Ogólnie to jestem zaskoczony jak dobrze grają.


A tak w ogóle to się nie znam na dźwięku słuchawek to co tam ja mogę napisać.
No i testów ślepych też pewnie nie zrobię.
Więc jaki werdykt mogę dać? Żaden...... no po prostu żaden......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Specifications....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

marekw 76

A co moglibyście polecić zamiast Sennheiser HD 280? Do wieczornej rozrywki, tzn słuchania w fotelu nie denerwując sąsiadów.
Hd280 pro cały czas na chodzie jednak troszkę mi w nich za gorąco przy dłuższym słuchaniu.
Muzyka głównie jazz, rock i filmowa.
Zasilanie dziurka z LARa oraz z SMSL sApll.
Myślę o AKG 701 lub Bayerdynamic 990pro.
Tak więc cena do 700 plnów.
Bas ma być przede wszystkim zróżnicowany nie musi być go zbyt dużo. Wysokie ładne, średnica kremowa a scena poukładana.
Generalnie aby był krok do przodu w porównaniu do HD 280 Pro.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

EmilioE

Wypróbuj HiFiman H400. Świetne słuchawki za niewielką kwotę, a brzmią znakomicie z LAR.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

marekw 76

Dziękuję za odpowiedź.
Przyjrzę im się bliżej.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Strasznie różne opinie na temat tych słuchawek.
Ja nawet nie spodziewałem się planarnych w takich pieniądzach.
Trzeba będzie dodać do listy i samemu sprawdzić...
Na pewno na minus ten krótki kabel i tylko do niektórych rodzajów muzyki.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

EmilioE

Są uniwersalne, nie przejmuj się recenzjami. Są bardzo szczegółowe (średnica!), ale też nie brak im muzykalności.
Podkreślam zestawienie z LAR, które wydobywa z nich to, co najlepsze.

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

marekw 76

A jak wygląda sprawa kabla?
Bo w recenzjach piszą, że strasznie słaby jest no i ta długość 1,5m to naprawdę niewiele...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Napisałem do zaprzyjaźnionego sklepu w sprawie wypożyczenia i rabatu, zobaczymy co odpiszą...

I jeszcze jedno pytanie mam. Słuchawki soundmagic E10 ułamał się kabelek przy jacku jaki najlepiej kupić na wymianę? Ma ktoś coś sprawdzonego? Ten kabelek cieniusienki jest ale słuchawki uwielbiam w ulicznym użytkowaniu...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

I do tych soundmagic to o jacka małego mi chodziło. Tak jakoś niejasno napisałem, jakby mi o kabel chodziło...
Przepraszam, że tak jedno pod drugim ale już edytować nie mogłem.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Zamówiłem na próbę te HiFiman 400 zobaczymy jak zagrają.
Tylko ten kabel 1,5 mnie przeraża...
Będzie trzeba siedzieć przy samym wzmacniaczu. A może ktoś ma sprawdzony jakiś zamiennik? Bo przedłużacze raczej niewiele warte??
Wydawanie bowiem kolejnych kilku stów na kabel nie widzi mi się wcale .
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

EmilioE

Są kable akcesoryjne. Bo firmowy jest raczej sztywny i mało trwały. Zobaczysz jaka będzie średnica!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500


moon

Cytat: marekw 76 w Luty 21, 2023, 18:08Bo przedłużacze raczej niewiele warte??

czemu niewiele warte? uzywam od lat
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

#466
Cytat: moon w Luty 22, 2023, 12:05czemu niewiele warte? uzywam od lat
Nie mam pojęcia, tak słyszałem.
A jaki masz i polecasz?
Wczoraj szukałem i taki kabel znalazłem tylko czy on będzie lepszy od przedłużacza?
Check this out! https://www.amazon.pl/dp/B08CX78M1T?ref_=cm_sw_r_mwn_dp_26160862W2QNSS2SVNGX
Nie chciałbym wydawać tyle co za słuchawki  :D
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

nie wiem, lata temu z ebaya kupilem. Zawsze moze sam polutowac z jakiegos przyzwoitego kabelka.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Więc rozumiem, że masz jakiś zwykły i wcale nie jest źle?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

moze nie 'az taki' zwykly, bo troche z jakiegos lepszego przewodu, ale nie wiem, jaki bo, nie pamietam. nie sadze, bys mial jakas degradacje dzwieku przy jakims przedluzaczu na  przyklad Melodiki.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Jutro mają być słuchawki to zobaczymy czy w ogóle zostaną. Tam podobno jest bardzo słaby przewód więc zastanawiam się co lepsze. Początkowo bowiem myślałem właśnie o jakimś przedłużaczu (myślałem zresztą też o melodice fioletowej), potem pomyślałem, że może od razu lepiej kabel zmienić skoro jest i tak na jacki...
Dziękuję za odpowiedź moon.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

jak przewod jest wymienny, to lepiej od razu nowy przewod pocisnac.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Jeszcze nie przyszły a już jestem wściekły.
Bo teraz się okazuje, że nie mają więcej na stanie więc mogę (jeśli się spodobają) zostawić model DEMO albo czekać sześć tygodni na dostawę...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Słuchawki HiFi man es 400 grają bardzo ładnie. Dość wygodne. Bardzo przestrzenne, detaliczne.
Balans tonalny mocno w górę. Wysokie wybrzmiewają przepięknie. Średnica jednak wcale nie aż taka genialna (przynajmniej u mnie i w porównaniu z Sennheiser). Kompletnie nie nadają się do ostrzejszej muzyki.
Szukam raczej dalej albo czekam na dostawę bo propozycja cenowa to obniżka 50 zł za model demonstracyjny już trochę używany...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Trochę sklepów, które je maja w ofercie jest?
https://www.ceneo.pl/105349227
W tym budżecie nie wiem czego bym szukał, bo jak żona kupowała słuchawki to skończyło się na sporo droższych Denonach ale właśnie ze względu na ich brzmienie, tańsze Denony też mi nie podchodziły. Wręcz myślałem że są zepsute. Jak mam kupione od kolegi stare niedrogie AKG. Nie meczą mnie brzmieniem i nie grzeją bardzo w uszy, może trzeba poszukać czegoś z ich oferty?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.