Wibracje? Nie, dziękuję.

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 14, 2014, 02:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Sheykk, a gdzie je postawiłeś i co takiego się porobiło z dźwiękiem?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Moim zdaniem to nie kwestia wibracji. Bardziej pasuje mi to na jakiś rodzaj rozpraszacza. Sam jeszcze nie przetestowałem, ale u mnie często leżą na głośnikach wyprasowane Tshirty (no wiem, że obciach) i to też robi różnicę... Nie pasuje mi tu tylko wniosek jednego z kolegów, że bejca zepsuła efekt. Może te patyki pod wpływem fal mają drgać, a jak dałeś patyczki od sushi to one chyba są sztywniejsze od takich do lodów... Może dla tego efekt był inny. Może powinieneś je dostroić? :D

Pboczek

Na rozsądek to może działać wyłącznie w zakresie fal dźwiękowych, dlatego dopytuję o wrażenia przy różnych położeniach patyczaków. Co do oceny efektów, to mogą być skrajnie różne, nawet jeżeli rzeczywiście są tym samym. W zasadzie sami kształtujemy swoje preferencje dźwiękowe i wypada to różnie. Z gustami trudno jest dyskutować, zawsze jednak można posłuchać odniesienia w postaci żywego instrumentu.

To wpływa na dźwięk, czy raczej scenę?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: patefonik w Maj 10, 2021, 18:15Nie pasuje mi tu tylko wniosek jednego z kolegów, że bejca zepsuła efekt.
Tak naprawdę to nie była bejca tylko lakierobejca.
Bejca najprawdopodobniej nie zmieniła by właściwości patyczków.
Lakierobejca je usztywniła i dlatego mniej działało.... Takie jest moje zdanie.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

sheykk

U mnie to działa jak rozpraszacz ale to rozpraszanie zaburza scenę cofa średnicę inne pasma rozłażą się jak chrabąszcze po łące.W moim pokoiku pogarsza .

frywolny trucht

To mi wygląda na jakieś stopy antywibracyjne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: sheykk w Maj 09, 2021, 22:08
Ziko mnie wydał ,ja te patyczaki zrobiłem bo przez przypadek zobaczyłem walające się pałeczki do suszi które znoszą moje dzieciaki ,złożenie tego zajeło mi 15 min - klej szybko schnący do drewna 1 godz.Efekt niekorzystny(u mnie głośniki stoją pod skosami)dla tego nie pisałem .Ja tam nie wiem Voodoo - Woodoo u mnie nie działa.
Peleczki do sushi są grube i mogą nie drżeć odpowiednio i mogą nie wygaszać drgań.
Ale to tylko takie przypuszczenie.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Koledzy trochę potestowali ilość patyczków do kawy na jeden ustrój i podobno najlepiej 12 szt. Tak im wyszło z eksperymentów.....
No to sobie zrobiłem 4 szt. (tak naprawdę to zrobił mi kolega tylko ja sobie przeciąłem na krótsze).
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dwa są pomalowane czarną bejcą.
U mnie kolumny mają tylną ściankę czarną.
Będę je przykręcał na tylnej ściance (albo przyklejał na taśmę dwustronną).
Dlatego chciałem czarne aby się nie rzucały w oczy..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dziś nastąpiła operacja przytwierdzania...... 😋

Wykorzystałem istniejące śruby tylne i przykręciłem "ustroje"....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Widzę, że pojawiła się nowość w ofercie firmy Elesa+Ganter. Nie testowałem jeszcze, ale może być przydatne do AGD, niekoniecznie do audio.

Wibroizolator.

https://www.elesa-ganter.pl/pl/pol/Elementy-tlumi%C4%85ce-drgania--Wibroizolatory-z-siatki-drucianej--AVF-A

Piotr__

Ja wam zaraz tu prawdziwe voodo zapodam :P Bierzemy 4 uszczelki od sracza - gumowe białe mają być nie czarne, wkładamy w to 4 piłeczki o  squasha z dwiema kropkami, nie trzema, ani nie jedną, mają lekko u góry i dołu wystawać, dajemy na to i pod to  dechę z lekko nafrezowaną by się piłki nie ślizgały. Całe ustojstwo znaczy 4sz kibloviba (R) dajemy pod gramofon albo pralkę, albo kocą kuwetę co kto tam ma w chałupie :) Ja to mam pod swoim menelofonem i spełniają swoją rolę jak sklepowe ustrojstwa z dziwną ceną
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Bacek

O widzisz taki prosty patent z tymi uszczelkami a nie wpadłem. Z nimi pewnie nawet nic frezować nie trzeba.

kangie

Papier toaletowy też jest dobry. Stawiali kiedyś wzmacniacze na 4 rolkach.
Life is too short for boring HiFi.

ziko369

Cytat: Piotr__ w Listopad 18, 2021, 12:44Ja wam zaraz tu prawdziwe voodo zapodam  Bierzemy 4 uszczelki od sracza - gumowe białe mają być nie czarne, wkładamy w to 4 piłeczki o  squasha z dwiema kropkami, nie trzema, ani nie jedną, mają lekko u góry i dołu wystawać, dajemy na to i pod to  dechę z lekko nafrezowaną by się piłki nie ślizgały. Całe ustojstwo znaczy 4sz kibloviba (R) dajemy pod gramofon albo pralkę, albo kocą kuwetę co kto tam ma w chałupie  Ja to mam pod swoim menelofonem i spełniają swoją rolę jak sklepowe ustrojstwa z dziwną ceną
😜💪💪💪

GB

Cytat: Piotr__ w Listopad 18, 2021, 12:44
Ja wam zaraz tu prawdziwe voodo zapodam [emoji14] Bierzemy 4 uszczelki od sracza - gumowe białe mają być nie czarne, wkładamy w to 4 piłeczki o  squasha z dwiema kropkami, nie trzema, ani nie jedną, mają lekko u góry i dołu wystawać, dajemy na to i pod to  dechę z lekko nafrezowaną by się piłki nie ślizgały. Całe ustojstwo znaczy 4sz kibloviba (R) dajemy pod gramofon albo pralkę, albo kocą kuwetę co kto tam ma w chałupie :) Ja to mam pod swoim menelofonem i spełniają swoją rolę jak sklepowe ustrojstwa z dziwną ceną
Co to są uszczelki od sracza?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

 
Cytat: GB w Listopad 18, 2021, 20:56Co to są uszczelki od sracza?
;D ... też miałem o to zapytać, szczególnie te białe  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Listopad 18, 2021, 21:58
Cytat: GB w Listopad 18, 2021, 20:56Co to są uszczelki od sracza?
;D ... też miałem o to zapytać, szczególnie te białe  :)
Pewnie takie coś.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Listopad 18, 2021, 22:04
Cytat: Piterski w Listopad 18, 2021, 21:58
Cytat: GB w Listopad 18, 2021, 20:56Co to są uszczelki od sracza?
;D ... też miałem o to zapytać, szczególnie te białe  :)
Pewnie takie coś.

To ja bym się jednak ograniczył dom samych piłeczek  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piotr__

E tam nie ma co się ograniczać piłka w środek i gotowe :P inaczej masz więcej problemów z piłkami szczególnie gdy obciążenie na platformie sraczowibracyjnej jest nierównomiernie rozłożone. A białe mają być by np. sobie je samemu pomalować w hipisowskie kwiatki albo pobryzgać czerwoną farbą by nie było widać jak krew zalewa tych od platform za 20.000 :)
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

wiki

Chyba napiszę ponownie to na forum....
Choć do końca nie pamiętam, czy tu już to pisałem.....

Najlepsza platforma, którą do tej pory próbowałem historycznie.....
To bierzemy dętkę.... i stawiamy na niej wzmacniacz tudzież odtwarzacz CD....

Takie oto eksperymenta się kiedyś robiło.... 😋

I dźwięk był najlepszy.....
Ale wizualnie to była masakra.....
I dlatego odstąpiłem od tego.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I żeby nie było, że jak drogie to dobrze gra....
Dętka to jakieś 30 PLN......
Bida z nędzą znaczy się..... 😋

System za 50 000.....
A platforma za 90.....
No trzy dętki potrzebne były:
- jedna pod końcówkę mocy,
- druga pod przedwzmacniacz,
- trzecia pod odtwarzacz CD.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Trzeba ją porównać do aktualnie używanego żelu, ciepło, zimno.  :D
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Cytat: spookyghost w Grudzień 04, 2021, 20:53
Fakt dętka była dobra. :)
Zwłaszcza ta u W..... pod wzmacniaczem....
Krzywo stał i się chwiał....
Ale jak to grało.....!!!

No i przyszła jakaś kobieta i już dętki nie było....
Hihihihihuhahihi
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka