Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: ziko369 w Marzec 12, 2021, 05:42
Elegancko, ja tam stosuje system szafek IKEA, bardzo dobrze, podobno, pochłania drgania [emoji6][emoji39]

...Okazuje się, że to kartonowe badziewie, jak nazywają niektórzy meble z Ikei, właśnie dzięki swojej wewnętrznej budowie i użyciu materiałów drewnopodobnych o dużej porowatości, meble audio wykonane z takich elementów mają o wiele mniejszą podatność na drgania niż wypasione marmurowe podstawy i stoliki tak uwielbiane przez niektórych audiofilów. Amplituda drgań jest mniejsza i nieco szybciej się one wygaszają. Ciekawe..

Mogę tańczyć i igła w gramofonie nawet nie drgnie [emoji39]
Ikea jest ok. W tym konkretnym przypadku stolik musi się wpakować w róg pokoju po lewej stronie, tam gdzie widać część futerał, od skrzypiec. W takim przypadku, ciężko coś gotowego dobrać. A profile to pozostałości po budowie maszyny.

Teraz tylko blaty i będzie git.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

Cytat: GB w Marzec 12, 2021, 07:17Teraz tylko blaty i będzie git
💪💪💪

marekw 76


Cytat: ziko369 w Marzec 12, 2021, 05:42
Elegancko, ja tam stosuje system szafek IKEA, bardzo dobrze, podobno, pochłania drgania 😉😋

...Okazuje się, że to kartonowe badziewie, jak nazywają niektórzy meble z Ikei, właśnie dzięki swojej wewnętrznej budowie i użyciu materiałów drewnopodobnych o dużej porowatości, meble audio wykonane z takich elementów mają o wiele mniejszą podatność na drgania niż wypasione marmurowe podstawy i stoliki tak uwielbiane przez niektórych audiofilów. Amplituda drgań jest mniejsza i nieco szybciej się one wygaszają. Ciekawe..

Mogę tańczyć i igła w gramofonie nawet nie drgnie 😋



Potwierdzam.
Sam używam i żadne stuki puki nie przenoszą się na gramofon i igłę.
Dodatkowo potrafią być dość pojemne. Mogłyby być może troszkę głębsze ale za taką kasę są super dla taniofilów😉

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

U mnie taka
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

Cytat: GB w Marzec 11, 2021, 18:42Taki aufiofilski stolik sobie robie.

ja w zeszlym roku planowalem u fachowca zrobic taki z blatami dwoma i na stalowym stelazu, ale ceny poszly w gore, i poki co zostalem przy dotychczasowym:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: marekw 76 w Marzec 12, 2021, 10:47
U mnie taka
Marku, jak rozwiązałeś kwestię połączenia amplitunera kina domowego i wzmacniacza stereofonicznego z systemem głośników?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Między Ad Fontesem a Lectorem stoi sobie takie pudełko od Tomanka.
Można podłączyć dwa wzmacniacze do jednej pary kolumn lub na odwrót.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Coś takiego.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Ok, czyli jednak przełącznik. Myślałem, że amplituner może steruje wzmacniaczem lub sama końcówka mocy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

#209
Kiedyś wzmacniacz pracował jako końcówka mocy ale raz, szkoda lamp, a dwa denerwowały mnie żółte oczka mojej hybrydy podczas oglądania filmów. Dodatkowo pięć źródeł do wzmacniacza podłączyłem i już zabrakło wejść na kino 😉😂
Ten przełącznik jest bardzo wygodny jednak delikatny wpływ na brzmienie ma.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GB

Jest i Akai półka.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cortes

No, bardzo ładna. Zamawiałeś u stolarza czy sam wystrugałeś?

GB

#212
Cytat: cortes w Marzec 12, 2021, 15:53
No, bardzo ładna. Zamawiałeś u stolarza czy sam wystrugałeś?
Stelaż, zamawiałem u ślusarza, a deska to blat kuchenny, a właśnie jego pozostałość po stoliku - jednak idealnie się wpasował w półkę. Blat z Leroy Merlin.

Wszystko będzie jeszcze oliwione.

Cdn.

Rżniemy.


Urżnięty.


Na stelażu.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Oj, kole trochę w oczy a po olejowaniu jeszcze bardziej będzie...
Nie da się dolnej półki przekręcić o 90 stopni?

GB

#214
Cytat: masza w Marzec 12, 2021, 16:22
Oj, kole trochę w oczy a po olejowaniu jeszcze bardziej będzie...
Nie da się dolnej półki przekręcić o 90 stopni?
Już to zrobiłem, zauważyłem, po zrobieniu zdjęcia.

Oliwimy.




Zaolejona.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Z gramofonem.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

 💪🤘🤘🤘

tomcio

Czy to będzie dosyć stabilne ?

vasa

Cytat: GB w Marzec 13, 2021, 07:24
Z gramofonem.

Pozdrawiam,
GB
Pasuje [emoji4]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Zawsze podziwiam, że jeszcze komuś się chce :)

GB

Cytat: paul_67 w Marzec 13, 2021, 15:25
Zawsze podziwiam, że jeszcze komuś się chce :)
W sumie kosztował mnie tylko blat. To czemu nie.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Melepeta

Ja mam taki
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67


Melepeta

Jakby ktoś nie skojarzył, to są cztery stoliki Lack z Ikei. Trzeba było tylko nóżki przyciąć.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

Cytat: Melepeta w Marzec 13, 2021, 19:18akby ktoś nie skojarzył, to są cztery stoliki Lack z Ikei. Trzeba było tylko nóżki przyciąć.
Takie rzeczy ,Panie robiłem z 10 lat temu  :)