Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adaźko

A ja udłubałem sobie taką:



Pboczek

Gratuluję, wygląda na b.porządną. Czy to jest jednostkowy wyrób?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Ładna. Gratulacje.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

@Adaźko
A może byś zrobił krótką serię dla forumowiczów?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Wszyscy chcą na gotowe:P chyba jedna z najbardziej profesjonalnych myjek DIY jakie widziałem!
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

moon

wlasnie stoje przed zakupem, moze bylaby ta propozycja do rozwazenia:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

zbigu

Adaźko zrób i mi ,skończę w końcu z Knosti :D
Micro Seiki DD-7,DD-8,Denon 103r,AT-OC9ml2,Ortofon Quintet Black,Shelter 201,Unitra 104,At95e

Braun P1,Bernard GS 438...

GB

#233
Ale będzie jak okaże się, że manualna praca, ręczna manufaktura oraz piękne aluminiowe obicie kosztować będzie 2x tyle co w sklepie.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Grzesiu co Ty wymyślasz? Jeszcze Kolega zechce tu zarabiać jakieś ogromne piniądze i co? Nic nie zarobi i nikt nie będzie mieć myjki.  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Adaźko

Panowie, bardzo dziękuję za pochlebne opinie  :pij: :alc: :np:
Szczerze powiedziawszy koszt - zaznaczam, że wiele elementów kupionych po bardzo okazyjnych cenach, silnik np zamiast 150PLN dorwany za 20PLN - to ok. 300PLN. Realnie = bezokazyjnie myślę, że jakieś 600-700 - nie licząc pracy własnej.
Najwięcej było wymyślania projektu, rozmieszczania elementów wewnątrz i rysowania obudowy w Autocad'zie.
I tak: jednostkowa produkcja.

zbigu

No cóż dalej Knosti chyba ją jednak lubię.
Jeszcze raz gratuluję projektu i pozdrawiam  :np:
Micro Seiki DD-7,DD-8,Denon 103r,AT-OC9ml2,Ortofon Quintet Black,Shelter 201,Unitra 104,At95e

Braun P1,Bernard GS 438...

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

#238
Konkurencja sprzedaje swoje za coś ok. 2.000 zł. Twoja wygląda naprawdę zachęcająco, jeżeli kalkuluje się zrobić ją za odpowiednio mniej, to byłoby coś.  :)

Masz już prototyp. Czyści do czysta?  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Marcin_cn17

Witam
Od ostatniego posta w tym temacie trochę czasu już minęło. Postanowiłem więc odświeżyć ten wątek poprzez wstawienie mojego projektu.
Niżej dodaję film prezentujący urządzenie oraz jego działanie.



Pboczek

Wygląda rzetelnie, gratuluję. A jak wyprowadza się wodę ze środka?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Marcin_cn17

Dziękuję za opinię.
Długo zastanawiałem się o wyjściu cieczy. Finalnie tego nie zrobiłem. Uznałem że zawsze w razie potrzeby mogę to dorobić. Po jakimś czasie użytkowania zdałem sobie sprawę że nie jest mi to potrzebne. Mocowanie ramienia ssącego jest zrobione tak że uszczelnia się w pełni tylko podczas zasysania powietrza. Gdy turbina nie działa. Ciecz może spokojnie odparować. Użyłem na tej myjce już około litra środka. Ciecz znajduje się po myciu w zbiorniczku a po jakimś czasie wysycha. Myślę że na ten moment nie ma sensu na siłę szukać rozwiązania dla tego projektu. Lecz w ewentualnych następnych sztukach skupię się na tym rozwiązaniu tak żeby nie tylko odprowadzało ciecz ale też miało swój wygląd i nie raziło w oczy.

vasa

Bardzo fajna maszyna. Gdybyś rozpoczął produkcję to myślę że nikt się nie obrazi jeżeli zamieścisz u nas stosowną informację.
A przy okazji. Czy ona musi być taka wysoka czy też udałoby się ją obniżyć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marcin_cn17

Dzięki za opinię.
Ta sztuka jest swego rodzaju prototypem zrobionym dla siebie na próbę. Na jej podstawie i Waszych opinii chcę w niej wprowadzać stosowne usprawnienia. W temacie usprawnień znajduje się również wspomniana wysokość (z 20cm no ok 15 - 16cm). Po obserwacji widzę również że mógłbym trochę urwać na długości (z 35cm na 29 - 30cm). Szerokość ze względów montażowych raczej zostanie.

Chociaż swoją drogą na żywo nie sprawia wrażenia jakoś specjalnie i nieproporcjonalnie wysokiej :)

GregWatson

Posiadam dwie różne myjki: Knosti oraz ultradźwiękową. Oglądam i czytam o różnych innych myjkach Oki Noki, Pro-Ject czy też DIY. Generalnie zainteresowałem się ilością dozowanego płynu myjącego. I zastanawia mnie jedna podstawowa myśl: mianowicie jaki wpływ na czystość płyty ma ilość dozowanego płynu?. Przekładając to na higienę codzienną to czy ilość wody z mydłem ma wpływ na czystość rąk. Inaczej czy kilka kropel umyje tak samo a być może lepiej niż znacznie większa ilość tego samego płynu.
Osobiście mam pewne wątpliwości czy tak mała ilość dozowanego płynu do mycia płyt ma jakiekolwiek znaczenie. To że błyszczy to inna para kaloszy.
Ja osobiście wychodzę z założenia, że im więcej tego płynu np. w myjkach ultradźwiękowych czy Knosti tym skutek czystej płyty lepszy niż na w Okki Nokki itp. zgodnie z zasadą higieny rąk jak opisałem wyżej.

Czy macie podobne spostrzeżenia czy też myślicie inaczej co do sposobu.


Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: Marcin_cn17 w Maj 28, 2022, 13:06
Chociaż swoją drogą na żywo nie sprawia wrażenia jakoś specjalnie i nieproporcjonalnie wysokiej :)
Na zdjęciu też nie.
Tylko natychmiast nasunęło mi się pytanie- gdzie to wsadzić?
[emoji16]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: GregWatson w Maj 28, 2022, 14:26zastanawia mnie jedna podstawowa myśl: mianowicie jaki wpływ na czystość płyty ma ilość dozowanego płynu?.
Wydaje mi się że istnieje jakaś ilość optymalna. Mniej to gorzej a więcej jest bez znaczenia.
Tak na czuja to cała płyta po przejechaniu szczotką musi być dobrze i wyraźnie zwilżona.
Więcej nie ma sensu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marcin_cn17

Cytat: vasa w Maj 28, 2022, 14:39Tylko natychmiast nasunęło mi się pytanie- gdzie to wsadzić?
W sumie nie głupi pomysł żeby maksymalnie zmniejszyć rozmiary zachowując pełną funkcjonalność i po umyciu schować np. do szuflady. Muszę zrobić małe rozeznanie za częściami składowymi o odpowiednich gabarytach i będę mógł wtedy skonfrontować to ze swoimi oczekiwaniami co do rozmiarów. Dzięki za cenną wskazówkę.

vasa

#248
Cytat: Marcin_cn17 w Maj 28, 2022, 14:51
Cytat: vasa w Maj 28, 2022, 14:39Tylko natychmiast nasunęło mi się pytanie- gdzie to wsadzić?
W sumie nie głupi pomysł żeby maksymalnie zmniejszyć rozmiary zachowując pełną funkcjonalność i po umyciu schować np. do szuflady. Muszę zrobić małe rozeznanie za częściami składowymi o odpowiednich gabarytach i będę mógł wtedy skonfrontować to ze swoimi oczekiwaniami co do rozmiarów. Dzięki za cenną wskazówkę.
Oj tam.
Nie ma o czym mówić.

Chociaż zawsze można wrócić do tematu przy negocjacjach.
(To był żart [emoji16])

Mógłbyś sprawdzić (np. apką w telefonie) jaka jest głośność Twojego urządzenia i porównać z "fabrycznymi"?
Gdyby była istotne cichsza to byłoby ogromną zaletą dla niektórych.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marcin_cn17

Cytat: GregWatson w Maj 28, 2022, 14:26Ja osobiście wychodzę z założenia, że im więcej tego płynu np. w myjkach ultradźwiękowych czy Knosti tym skutek czystej płyty lepszy niż na w Okki Nokki itp.
Myślę że Ilość płynu w myjkach typu Okki Nokki itp. przestaje mieć znaczenie gdy poziom płynu przekroczy wysokość rowka płyty. Drugą sprawą jest zasada działania tych myjek (ultra i Knosti) gdzie do ich prawidłowego działania jest wymagana większa ilość środka. W myjkach z odsysaniem jedyne co można zrobić to nie zwiększyć ilość płynu a zostawić go na trochę dłużej przed odessaniem aby spokojnie spenetrował i zmiękczył zalegający brud.

Wcześniej stosowałem myjkę Knosti. Mimo wlewania większej ilości płynu płyta nie była tak dobra w odsłuchu jak po mojej myjce z odsysaniem przy minimalnym zużyciu płynu.