Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 11:20
Cytat: GB w Październik 24, 2021, 11:03Jakbyś wbił u góry monitorów gwoździa i w tym samym miejscu hak w suwit i połączył byś wszystko wytrzymałą linką paralotniową to w razie w byłoby zabezpieczenie.

Doceniam humor, milordzie! [emoji14] Zwłaszcza moja Koleżanka Małżonka byłaby zachwycona! ;D
Sorry taka mała twórczości. Tak czy siak, musisz zrobić tak jak ja.

Jak będziesz przypadkowo jechał, ze swoim wapniaczem, koło sklepu z Tannoy'ami należy wpaść na odsłuch.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

krzysiow122

Witam - sporo osób robiło coś takiego https://www.lautsprechershop.de/hifi/klonwall.htm
Ciekawe jak to gra, a może jest ktoś na forum i się przyzna, że ma takie cudo.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

goky

Cytat: krzysiow122 w Październik 24, 2021, 11:25
Witam - sporo osób robiło coś takiego https://www.lautsprechershop.de/hifi/klonwall.htm
Ciekawe jak to gra, a może jest ktoś na forum i się przyzna, że ma takie cudo.
Tak, znam dwie realizacje, jedna jest Roberta Ś. 

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


goky

Wczoraj mailem okazję zrobić wykład o wkładkach typu MC, do porównania mailem Hany, Jasmine oraz Allnic ale to nie jest istotne. Wiem że to wątek o Tannoy ale te głośniki zagrały fenomenalnie.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


goky

Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 11:18
Cytat: Piterski w Październik 21, 2021, 22:48Tak sobie pomyślałem, że to mogło by być coś dla Ciebie i właśnie do jazu jakiego słuchasz. Siedzisz stosunkowo blisko to miałbyś monitory bliskiego pola i koncentryczny przetwornik.

No właśnie od dawna biję się z myślami, w którą stronę powinien pójść mój ewentualny upgrade głośnikowy i z powyższych powodów Tannoye mnie kuszą. Także dlatego, że mają zwykle wysoką efektywność, a ja uparłem się, by pozostać przy lampie :). Ja wiem, że są też fajne tranzystory, jak Twój (chętnie bym kiedyś posłuchał), ale po prostu tak mi się we łbie ustawiło, że tylko lampa. Lubię patrzyć na lampy wieczorem, jakoś milej mi się wtedy słucha.

W przypadku vintage'owych Tannoyów mam jednak dwie obawy. Jedna wiąże się ze stanem zawieszenia. Jak czytam, właściciele wysyłają  czasami swoje kolumny na remonty do Anglii w tym celu. Ja sobie tego nie wyobrażam, logistycznie i organizacyjnie - a pewnie i kosztowo - mnie takie wyzwanie przytłacza na samą o nim myśl. Chciałbym kupić kolumny i na nich grać. Może jak ktoś potrafi przy sprzęcie grzebać, samodzielnie coś lutować czy wymieniać, to ma łatwiej. Ja nie potrafię.

Druga obawa wiąże się z jakością i charakterem wysokich tonów. Nie wiem, czy jest uzasadniona, ale trochę się obawiam, czy te starej konstrukcji, metalowe głośniczki w metalowych tubach nie grają szkliście, metalicznie, czy po prostu niedostatecznie subtelnie. Dla mnie to ważny aspekt brzmienia, metaliczny fortepian czy raniące uszy wybrzmienia strun instrumentów smyczkowych zepsułyby mi radość z muzyki. A trochę mnie w tych obawach utwierdził niedawny tu komentarz jednego z kolegów, że Tannoye potrafią właśnie zabrzmieć zbyt ostro.

Pewnie nie dotyczy to wszystkich modeli, prawdopodobnie nie dotyczy to obecnie produkowanych modeli - przynajmniej tak wynika z relacji tutaj - no ale takie mam lęki. Ma Lutek rację, że każdy sam musi posłuchać.

Generalne marzy mi się zestaw: lampowy SET + kolumny o wystarczającej skuteczności, by to dobrze zagrało w jazzie i klasyce. Lampa 300B to tylko 8 W, co mocno ogranicza wybór kolumn - masz Delty, szęściarzu! :) - ale ostatnio Vasa mnie zainspirował wzmianką o lampie 845. To już jest kilkanaście watów. Zastanawiam się, z czym by to ewentualnie dałoby się pożenić. Yaqin ma wzmacniacz na 845 za jakieś 9300 zł, więc można by polować na używany o pewnie prawie połowę tańszy, a potem sukcesywnie inwestować w upgrade'y: lepsze kondensatory, lampy itp. Jest szanowana chińska firma Linear Magnetic ze wzmakiem na 845, ale to już dwa razy wyższa cena :/. No nie wiem, myślę na głos, na razie hipotetycznie rozważam warianty.

Wśród kolumn rozważałem też Klipsche, ale raz, że cena, a dwa, trochę się boję o jakość wysokich (podobno zbyt szczegółowe to one nie są). Z drugiej strony, kiedyś na Audio Show słuchałem małych Heresy (chyba III) podpiętych pod jakiegoś lampowca Haiku i grało to w bliskim polu fenomenalnie.

Trzeci wariant to po prostu jakieś lepsze niż te co mam kolumny od YB Audio. Używają bardzo dobrych głośników, potrafią je zestroić, obudowy najwyższa klasa wykonania, cena bardzo rozsądna jak na użyte podzespoły. Mają konstrukcje o skuteczności 91 dB i zastanawiam się, czy kilkanaście watów z 845 byłoby w stanie się z tym jakoś zgrać.

Ot, takie dywagacje! :)   
Otóż większość Yanków miałem w tym 650 na 845, po drugie zawieszenie to pikuś, po trzecie ja gram na gm70 i napędzam Ardeny , po 4 zawieszenie jest z zamówiłem i będę wymieniał.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Piterski

Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 11:18
[...] Także dlatego, że mają zwykle wysoką efektywność, a ja uparłem się, by pozostać przy lampie :). Ja wiem, że są też fajne tranzystory, jak Twój (chętnie bym kiedyś posłuchał), ale po prostu tak mi się we łbie ustawiło, że tylko lampa. Lubię patrzyć na lampy wieczorem, jakoś milej mi się wtedy słucha.
[...]Generalne marzy mi się zestaw: lampowy SET + kolumny o wystarczającej skuteczności, by to dobrze zagrało w jazzie i klasyce. Lampa 300B to tylko 8 W, co mocno ogranicza wybór kolumn - masz Delty, szęściarzu! :)

Olafie, ja też lubiłem patrzeć na rzażące się bańki, szczególne w półmroku są zjawiskowe, ale oczywiście na Pawła 300B. Te się wogle nie świecą, żartowałem że powinien sobie złożyć do nich diody wzorem McIntosh'a. Nie poszedłem jednak w kierunku lampy, może miałem pecha i nie trafiłem na tę właściwą czy raczej na właściwą konstrukcje wzmacniacza.
Co do odsłuchów u mnie, to jako członek Klubu Chujowego Audiofila zawsze jesteś mile widziany. Jednym słowem drzwi zawsze stoją otworem, tak więc zapraszam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

 Ja u siebie lamp nie widzę.  :o :'(

ziko369

Cytat: Kangie w Październik 24, 2021, 15:06Ja u siebie lamp nie widzę.  
I ja też nie😇

Moriarty

Cytat: Piterski w Październik 24, 2021, 15:01Co do odsłuchów u mnie, to jako członek Klubu Chujowego Audiofila zawsze jesteś mile widziany. Jednym słowem drzwi zawsze stoją otworem, tak więc zapraszam.

Super! :) Będę Cię zatem w tej sprawie łapał. Gdy słuchałem Twoich Delt, nie miałeś jeszcze ani Gryphona, ani tego wypasionego odtwarzacza CD. Znów wpadnę w kompleksy! >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: goky w Październik 24, 2021, 13:46Tak, znam dwie realizacje, jedna jest Roberta Ś.

I co, jak to gra? Porównywalnie do Cornwalli? I czy jest to - nomen omen - gra warta grzechu? :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

goky

Tak, jest warta grzechu, jednak z drobną modyfikacją. Zamiast tweetera od Monacora warto zastosować st350 EV.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Moriarty

Cytat: goky w Październik 24, 2021, 13:48
Wczoraj mailem okazję zrobić wykład o wkładkach typu MC, do porównania mailem Hany, Jasmine oraz Allnic ale to nie jest istotne. Wiem że to wątek o Tannoy ale te głośniki zagrały fenomenalnie.

Te kolumny są jak baśnie z mchu i paproci. Ø Audio Icon - 13 tys. euro, czyli 60 tys. zł. Bądźmy poważni! ;D

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

goky

57 999 zł [emoji846] dokładnie

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


goky

W tych Tannoy pogrzebałem w zwrotnicy i wymieniłem kondy, póki z tych "normalnych" te mi się podobał.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


masza19

To jakieś samoróbki są?
Wyglądają jak SRM10B wsadzone w szafę ok 100L
Czy to jednak 12"?

goky

12", szafa DIY.

Pewnie znacie ale ja dopiero zagłębiam się w Tannoy ,
http://44bx.com/tannoy/black.html


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Piterski

Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 15:38
Cytat: Piterski w Październik 24, 2021, 15:01Co do odsłuchów u mnie, to jako członek Klubu Chujowego Audiofila zawsze jesteś mile widziany. Jednym słowem drzwi zawsze stoją otworem, tak więc zapraszam.

Super! :) Będę Cię zatem w tej sprawie łapał. Gdy słuchałem Twoich Delt, nie miałeś jeszcze ani Gryphona, ani tego wypasionego odtwarzacza CD. Znów wpadnę w kompleksy! >:D
Spokojnie nie wpadniesz, mój system jak każdy ma swoje ograniczenia ale chętnie posłucham twojej opinii i nie zapomnij zabrać swoich ulubionych płyt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Moriarty w Październik 24, 2021, 11:18
ostatnio Vasa mnie zainspirował wzmianką o lampie 845. To już jest kilkanaście watów. 
Jeżeli spodobał Ci się pomysł na 845 to można jeszcze rozważyć wzmacniacze oparte o lampę 805. To już jest 20W z SET.
Wystarczy na wiele kolumn [emoji4]


[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

goky

Tak, ta 805 jest interesująca. Słuchałem  na 845 a w domu miałem 300b. Dobre granie oferuję LM.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


romeksz

Cytat: vasa w Październik 18, 2021, 20:37
Nieco zmienia balans tonalny. Trochę więcej góry lub dołu.

[emoji486][emoji1660]
Regulacja dotyczy góry.

romeksz

Cytat: vasa w Październik 19, 2021, 11:11


Cytat: GB w Październik 19, 2021, 11:05
Tak.
To warto ich posłuchać (ale tylko serii Prestige)
Spora grupa audiofili kończy poszukiwania kolumn właśnie w tym miejscu [emoji4]

[emoji486][emoji1660]
I to jest słuszna koncepcja. Zwłaszcza jak się słucha ciężkich brzmień, a nie tylko audiofilskiego plumkania [emoji6]

vasa

Cytat: romeksz w Październik 26, 2021, 22:21Regulacja dotyczy góry.
W życiu schematu nie widziałem :o
Niemniej przy dwóch moich stwierdzeniach obstaję; że balans tonalny się nieco zmienia oraz że po okresie prób i błędów wracamy do ustawienia centralnego :)
A co do ciężkich brzmień to pełna zgoda. Taka orkiestra symfoniczna to naprawdę ciężkie brzmienie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

romeksz



Cytat: vasa w Październik 26, 2021, 22:40
Niemniej przy dwóch moich stwierdzeniach obstaję; że balans tonalny się nieco zmienia oraz że po okresie prób i błędów wracamy do ustawienia centralnego :)

Ja najpierw słuchałem na 0, ale przestawiłem na +3 i +2 - dopiero wtedy prawdziwie odetchnęły [emoji56]

romeksz

BTW. Wylogowuje mnie z Tapatalk. To normalne tutaj?

vasa

Cytat: romeksz w Październik 27, 2021, 00:08
BTW. Wylogowuje mnie z Tapatalk. To normalne tutaj?
Nie.
Może jest jakiś michałek typu "keep me logged"?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.