Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: masza w Kwiecień 23, 2021, 18:38
merlin, nie cza się znać. Na zdrowy rozum - separacja kanałów...  :np:
Wiedzieć a usłyszeć to 2 różne rzeczy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

No i tu się z Tobą zgodzę. Jeszcze parę lat i muzykę będę sobie oglądał na wykresach.  :-[
O, popatrz Queen

GB

Cytat: Zygus w Kwiecień 23, 2021, 19:17
No i tu się z Tobą zgodzę. Jeszcze parę lat i muzykę będę sobie oglądał na wykresach.  :-[
O, popatrz Queen
Ot mądrego to I warto poczytać.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Cytat: GB w Kwiecień 23, 2021, 19:37Ot mądrego to I warto poczytać.

Dobra, dobra nie przymilaj się. I tak Ci nie wierzę bigamisto  >:D

GB

Cytat: merlin1973 w Kwiecień 22, 2021, 21:43
Mój też  ;) ;) ;) ;D
Merlin, czy Ty grasz na tym sprzęcie?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Cytat: GB w Kwiecień 24, 2021, 11:16Merlin, czy Ty grasz na tym sprzęcie?
Nie  ;D ale około 1985 miałem kontakt z takim własnie u mojej cioci .....zdrowie cioci niech się dobrze......  ;)
A potem jam zaczynał od Damy Pik ,że HI- FI było  ;D  coś może o tym powiedzieć sajmon bo Dama do niego zawitała  ;)
Pozdrawiam S.CH.

wstach1

#1606
Ja tym czasie miałem M2405S dokładnie taki: A napędzał on kolumny tonsil ZgC-50-8-44
Kolega miał Arię a to było już cacko  :)
Dziś jak tak patrzę na Arię to gdyby nie miała tego bocznego panelu z potencjometrami to nawet... nawet by wyglądała.
Pozdrawiam
Włodzimierz

Janecek

Cytat: cdt w Październik 16, 2018, 23:34
Teac to była fajna maszyna z regulowanym biasem na przodzie . Strasznie korciło do podbijania góry . Do tego bezpośrednie wyjście z głowicy .
Cytat: cdt w Październik 16, 2018, 23:34
Teac to była fajna maszyna z regulowanym biasem na przodzie . Strasznie korciło do podbijania góry . Do tego bezpośrednie wyjście z głowicy .

Janecek

Chciałem zapytać o model tego teaca z biasem

masza19

Ja pierniczę, jak to jest zrobione. Jak mechanika tu chodzi! Gwiezdne Wojny!

NAGRA T  U+1F44D



audiokawosz

A mi odbiło i postanowiłem znowu pobawić się szpulką .Pakiet taśm od Sedlaka zamówiony . Maszyna na start dość skromna. Tascam 32
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 08:50
A mi odbiło i postanowiłem znowu pobawić się szpulką .Pakiet taśm od Sedlaka zamówiony . Maszyna na start dość skromna. Tascam 32
Fajna maszyna. Co zamówiłeś?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Bee Gees , Pink Floyd , Cohena  i 2x Dire Straits
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

#1614
Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 09:43
Bee Gees , Pink Floyd , Cohena  i 2x Dire Straits
DS jakie płyty?

Zdaje się już miałeś od niego DS. Jak to grało?

PS.
Jakie masz w nim prędkości odtwarzania?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Audiokawosz, ale sprzęcior!!! Dużo "spod ręki" pana Mirka T. widzę.
Co to za kolumny z takim dużym basiorem? ;)
Pod kolumnami pumeksy malowane na czarno?

audiokawosz

Miałem DS i posprzedawałem . Teraz odkupuje za większą kasę. Oczywiście ma 38.
Kangie to są EV FR 300 z modyfikowaną zewnętrzną zwrotnicą . Podkładki są z drewna . Cały tor wzmacniający mam od Mirka . Pre liniowe monobloki i phono.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Pakiet startowy
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 11:19
Miałem DS i posprzedawałem . Teraz odkupuje za większą kasę. Oczywiście ma 38.
Kangie to są EV FR 300 z modyfikowaną zewnętrzną zwrotnicą . Podkładki są z drewna . Cały tor wzmacniający mam od Mirka . Pre liniowe monobloki i phono.
Nagrywasz u Sedlaka taśmy na 38?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 11:57
Tak .
Fajnie. Miłego słuchania.

PS.
Czy te nagrania od Sedlaka, przychodzą w pudełkach od producenta taśmy, czy są jakoś ozdabiane?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

audiokawosz

W pudełkach od producenta. W środku jest kartka co jest nagrane i w jakich korekcjach. Możesz poprosić o sygnał testowy na początku .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GB

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 12:59
W pudełkach od producenta. W środku jest kartka co jest nagrane i w jakich korekcjach. Możesz poprosić o sygnał testowy na początku .
Dobry pomysł.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 11:19(...) Kangie to są EV FR 300 z modyfikowaną zewnętrzną zwrotnicą.(...)
Pięknie! To już musi zapi3r...ć koń-kret-nie!!! :)

vasa

Cytat: audiokawosz w Wrzesień 02, 2021, 08:50
A mi odbiło i postanowiłem znowu pobawić się szpulką .Pakiet taśm od Sedlaka zamówiony . Maszyna na start dość skromna. Tascam 32
Piękna zabawka.
Tylko żebym się nie zaraził bo szczepionki na razie na to nie ma [emoji6]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.