Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Cytat: Piterski w Luty 06, 2021, 16:22Chciałem was zapytać tak z czystej ciekawości kto oglądał "Gra o tron" i kto przy okazji jeszcze przeczytał książkę?

Czytałem sagę, zanim to było modne! :P I nie oglądałem serialu! >:D To znaczy obejrzałem łącznie z półtora odcinka i jakieś sceny ze smokami na YT, ale słabe to było i nie chciało mi się oglądać całości.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Widocznie jest to jakaś prawidłowość. Ja też kilka kanonów przeczytałem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: Moriarty w Luty 10, 2021, 11:32Czytałem sagę, zanim to było modne! :P
Ja zacząłem (polecił mi ją kolega) ale autor nie nadążał z pisaniem więc wzielem na wstrzymanie.
Z Wiedźminem też tak miałem, że kupiłem jak już Sabkowski skończył go pisać.
W tym wypadku jeszcze czekamy na dwa ostatnie tomy ale i tak się złamałem i książkę kupiłem, no bo ile można czekać ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Kiedyś bardzo dawno, dawno temu kupione....
Kupę kasy za nią dałem (co widać na odwrocie) ....  ;)

Przeglądałem niedawno półkę z książkami i..... a przeczytam sobie....
Piękna książka..... tak naprawdę to scenariusz reżysera do jego filmu....
Film też niezwykły....

Werner Herzog
"Fitzcarraldo"

Polecam
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

traumeel


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


Piterski

Cytat: rudy-102 w Luty 14, 2021, 10:13
Cytat: Piterski w Luty 10, 2021, 10:14wiem że wydano 2 tomy
Ups. Po niemiecku wyszło 9 tomów.
Czyli pewnie wydali wszystkie jakie napisał, a w polskim przekładzie są tylko wybrane fragmenty. Szkoda że nie znam angielskiego,poczytał bym w oryginale.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Luty 14, 2021, 12:13Czyli pewnie wydali wszystkie jakie napisał,
Ja mam wydanie sześciotomowe z 2018, a tam są podwójne roczniki więc chyba mam wszystko.

Piterski

Wracając jeszcze na chwilę do "Gra o tron". Jeśli ktoś ograniczył się tylko do obejrzenia filmu to zachęcam jednak do przeczytania książki, film jest pozmieniany inaczej są poprowadzone wątki i to wcale nie w drobnych szczegółach, np. Arya Stark w Harenhall nie była podczaszym lorda Tywina, takich przykładów jest w tej książce na pęczki i sporo jest w filmie wycięte. Domyślałem się, że muszą to uprościć, a zakończenie wymyślić ale książka to jednak inna historia.
Ja wstrzymałem się z oglądaniem serialu aż go wyprzedzę książką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: vasa w Luty 14, 2021, 00:17
Czy ktoś już przeczytał?

https://fundacjaincanto.pl/sir-roger-scruton/
Przyszła książka. Ładnie wydana. W twardej oprawie z tkaniny, papier lekko kremowy, typografia miła dla oka choć jak dla mnie druk nieco za mały :(
Jest to zbiór esejów na temat muzyki i tematy około muzyczne napisane przez filozofa określającego siebie jako konserwatystę. (jak mnie wkurzy to wyślę ją Kawoszowi :) )
Wstęp jest lajcikowy i opowiada o tym jak zaczął wykłady o filozofii muzyki na Uniwersytecie Bostońskim i zderzenie pomiędzy oczekiwaniami studentów (SexPistols, U2 itp) a zakresem wykładów (klasyka), oraz wzajemne docieranie się wykładowcy z audytorium. Ale już pierwszy esej lajcikowy nie jest i trzeba jechać na dwie ręce - w lewej książka, w prawej telefon z wyszukiwarką bo znaczenia słów nie znam :(
Jak trafię jakieś smaczki i potrafię je zrozumieć to będę zdawał relację ;D

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

W ostatniej Polityce - wydanie na Święta, znajduje się książka ze zbiorem felietonów Jerzego Pilcha pisanych przed laty właśnie do Polityki. Czyta się to z nieustępującym zamyśleniem, jak to możliwe, by w sposób tak perfidnie mistrzowski ujmować rzeczy i posługiwać się słowami z ponadnaturalną zdolnością zestawiania ich w zdania i oddawania myśli. Nasycone inteligencją i treścią, cięte, a często drwiące teksty, nakazują być przeczytane, do kiosków!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Jaśnie Panowie ministrowie Czarnek i Gliński nie dopilnowali i znowu jakiemuś lewakowi udało się przemycić książkę na rynek :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa

Cytat: EmilioE w Kwiecień 26, 2021, 19:37Co to jest?
Ostatnio mój ulubiony autor. Niby pokolenie młodszy a jakby mi myśli podsłuchiwał :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

#290
Teraz slucham... ;D

Piterski

Czyżbyś zachęcał do wypożyczenia i przeczytania?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jjacek

B.V. Larson ..bardzo lubie tego autora . "Legion niesmiertelnych" to nowy 14 tomowy  cykl.  2 pierwsze tomy  :smok: gladko. Zaczynam 3 ale..juz zamowilem 4 i 5 ..ktore wychodza niebawem :). Prosta , wartka akcja i UWAGA! strasznie wkrece i uzaleznia >:D

wiki

Cytat: jjacek w Maj 19, 2021, 19:07
B.V. Larson ..bardzo lubie tego autora . "Legion niesmiertelnych" to nowy 14 tomowy  cykl.  2 pierwsze tomy  :smok: gladko. Zaczynam 3 ale..juz zamowilem 4 i 5 ..ktore wychodza niebawem :). Prosta , wartka akcja i UWAGA! strasznie wkrece i uzaleznia >:D
Widzę, że chyba poszukam....
Dawno wkręcającej przygodówki sci-fi nie czytałem.....

Obecnie powtarzam sobie książki z mojej biblioteczki.....
Takie jakby w jeans obłożone.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: jjacek w Maj 19, 2021, 19:07B.V. Larson ..bardzo lubie tego autora . "Legion niesmiertelnych"
Zobaczę jak z dostępnością i chętnie przeczytam.

Cytat: wiki w Maj 19, 2021, 20:04Dawno wkręcającej przygodówki sci-fi nie czytałem.....
To luknij na "Pola dawno zapomnianych bitew" Roberta J. Szmidt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 19, 2021, 20:24Cytat: wiki w Dzisiaj o 20:04
Dawno wkręcającej przygodówki sci-fi nie czytałem.....
To luknij na "Pola dawno zapomnianych bitew" Roberta J. Szmidt.
Dzięki Piterski.....
Już czytałem.... Nie wiem nawet czy nie z Twojego wpisu kiedyś tu na Forum. Całkiem fajne.... Tylko moja biblioteka nie miała wszystkich tomów i chyba przeczytałem 2 lub 3 pierwsze....
Typowa przygodowa sci-fi, dobrze się czyta.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Szkoda że nie mieli wszystkich bo akcja jest zaskakująca i czuje, że może być ciąg dalszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Maj 19, 2021, 20:36
Szkoda że nie mieli wszystkich bo akcja jest zaskakująca i czuje, że może być ciąg dalszy.
A pamiętasz ile tomów wyszło?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Pola dawno zapomnianych bitew... to 5 tomowy cykl.
Autor powiescia "Per aspera ad astra pola  dawno zapomnianych bitew: Bukowski"  wznawia ten cykl i juz zapowiada , ze bedzie kontynuacja...a ja nie moge sie doczekac ;D

Piterski

Ja też 8) bo przez ten cykl ja stary chłop zarywałem nocki jak za młodych lat.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.