Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Dalej fascynuje mnie dźwięk wiolonczeli. Ciekawe skąd mi się to wzięło ??? ?
Może słabsze słyszenie wysokich zmieniło mój fokus ze skrzypiec na wiolonczelę? A może to takie skrzypce dla dorosłych? No nie wiem :(
Padło dziś na Sol Gabetta  (czy należy to odmieniać?) i jej składankę z utworami Czajkowskiego, Saint-Saens'a i Ginastery.

Na początek wariacje rokokowe Czajkowskiego. I coś mnie podkusiło żeby sprawdzić ile jest nagrań tych utworków?
Na tidalu są 62 płyty a na discogs 56. Pewnie niektóre się pokrywają ale i tak jest tego od cholery. I jak tu wybrać najlepsze  :-\

Chyba trzeba lecieć po okładkach :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cortes

Jakby nie patrzeć, zdjęcia na okładkach zachęcają do wciągania nutek uszami...

tomasz_pianista

A znacie Grażynę Bacewicz?:)

Wczoraj się zacząłem tego uczyć, w końcu znalazłem nuty, bo nie jest z tym tak łatwo. II część tej sonaty jest bardziej znana, nawet Marcin Wasilewski ją coverował na swojej płycie dla ECM (Spark of life).

https://www.youtube.com/watch?v=tbDcs1I3gOU

https://www.youtube.com/watch?v=MYRrazHiCAY
Grupa ratowania poziomu.

vasa

#1253
Cytat: tomasz_pianista w Luty 23, 2021, 19:38
Może posłuchaj tego:) W skrócie - Skriabin wierzył w mistyczną moc muzyki, muzyka miała oddziaływać na wszystkie zmysły, był synestetykiem (odbierał "kolor" dźwięków), filozofem, poetą. Oczywiście trochę dziwakiem:) Akord na początku to tzw. akord mistyczny, jakby zawieszony w powietrzu, nierozwiązany, trochę straszny.
Posłuchałem. Pierwszy akord rzeczywiście robi wrażenie [emoji50]
Utwór ewidentnie narracyjny, opowiada jakąś historię. Porusza słuchacza, wtrąca go w emocjonalny wir. Uch... łatwe to nie było. I kac zostaje [emoji37]

Na alle pojawiła się licytacja zbiorku płyt z muzyką Sindinga i Halvorsena. Ustawiłem snajpera i spokojnie czekałem na wynik, bo kto może tego słuchać w krainie disco polo i to z winyla?
No i przerżnąłem wszystkie sześć aukcji [emoji1786]
Normalnie nie wierzę że jest jeszcze drugi taki maniak.
Pokaż się zwycięzco [emoji375]

[emoji486][emoji1660]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Poszukałem u siebie Skriabina i znalazłem. Co prawda tylko jeden utwór na dwupłytowym albumie.

Ale zawsze coś. ;) I jak nagrany fortepian. Skala, dynamika. Mełodia.


miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 02, 2021, 10:59A znacie Grażynę Bacewicz
Wielka Pani ! I obawiam się ,że kompletnie zapomniana w Polsce . A wielka szkoda bo jest czego posłuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sheykk

A mój przyjaciel zawsze powtarza jak zaczynasz  słuchać poważnej to tracisz powolutku słuch a w Twoim przypadku ze skrzypiec na wiolonczelę to kurna zaczął bym od lekarza od słuchu VASA.
Aby pocieszyć też powolutku słucham poważnej ale na razie 85% jazz to jeszcze jestem zdrowy(chyba ).
Dzisiaj jadąc autem jakiś kolejny kawałek AC piorun DC z nowej płyty leciał i pomyślałem a ku... kupię  -  taki  młody to pójdzie do sklepu 1/2 litra kupi .2 kajzerki ,serdelki i ogórka -  to jest WOLNOŚĆ.A co ja mam z tego życia.

vasa



Cytat: sheykk w Marzec 04, 2021, 15:17
A mój przyjaciel zawsze powtarza jak zaczynasz  słuchać poważnej to tracisz powolutku słuch
Myślę że Twój kumpel ma rację i rzeczywiście tak jest.
Zresztą kumpel niepotrzebnie zawęża spostrzeżenie. Myślę że prawdą jest też że słuchanie pogarsza słuch. A nawet że życie powoduje jego powolne psucie [emoji4]
Ale na szczęście jest to proces dość powolny a ja wciąż odróżniam skrzypce od wiolonczeli .[emoji38]
A jazz też jest fajny [emoji449]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Widzę, że choroba u mnie postępuje. ;)

Rośnie mi wskaźnik odsłuchiwanej muzyki klasycznej, ale nie narzekam. 8)

Żeby tylko życia wystarczyło...

jafi

Martha Argerich z Royal Philharmonic Orchestra - Czajkowski "Koncert No.1 in B flat minor"

Kląkłem. :-*

vasa



Cytat: jafi w Marzec 04, 2021, 16:02
Martha Argerich

Kląkłem. :-*
I słusznie. Nic innego nie wypadało zrobić [emoji915]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Wyobraźcie sobie, że byłem dzisiaj na koncercie w NOSPR. Wow, pierwszy raz od ponad roku... chyba najgorszy element tej pandemii, zabicie kultury.

Był Poluenc i Strawiński, jednak na żywo to jest co innego...
Grupa ratowania poziomu.

wiki

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 04, 2021, 21:30
Wyobraźcie sobie, że byłem dzisiaj na koncercie w NOSPR. Wow, pierwszy raz od ponad roku... chyba najgorszy element tej pandemii, zabicie kultury.

Był Poluenc i Strawiński, jednak na żywo to jest co innego...
Na żywo to zawsze co innego....
Az się chce gdzieś pojechać.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jafi

Jeszcze jedna wersja koncertu nr.1 Czajkowskiego, a okazuje się, że mam ich już niemało. ;)

Gary Graffman - piano
The Cleveland Orchestra, George Szell


vasa

Jakoś tak znudziły mi się eksperymenty i peregrynacje po nieznanych obszarach muzyki i postanowiłem poszukać czegoś w głównym nurcie. Wklepałem w Tidalu Rossini i zacząłem poszukiwania. Jest tego od cholery i ciut, ciut.
Aż znalazłem. Opera której nigdy wcześniej nie spotkałem: "L'Occasione Fa Il Ladro" czyli "Okazja czyni złodzieja". W roli głównej Maria Bayo którą znam i lubię.
Nie jest to jakieś wielkie dzieło operowe. Przypuszczam że wiele części i pomysłów jest wziętych żywcem z innych oper. Ot, taki produkcyjniak. Ale całość brzmi miło dla ucha a Maria Bayo świetną sopranistką jest [emoji16]
Bardzo miłe chwile z muzyką.

[emoji486][emoji1660]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Cytat: vasa w Marzec 15, 2021, 17:51Ale całość brzmi miło dla ucha a Maria Bayo świetną sopranistką jest
Bardzo miłe chwile z muzyką
I o to w tym chodzi...😋

Piterski

Cytat: ziko369 w Marzec 16, 2021, 06:18I o to w tym chodzi...😋
W melomaństwie tak, ale w audiofili są jeszcze inne aspekty niż tylko miły dla ucha głos. Cel pozostaje jednak ten sam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Cytat: Piterski w Marzec 16, 2021, 08:31W melomaństwie tak

Piotruś... niestety...musisz uwierzyć na słowo, że nie tylko melomaństwo mnie kręci 😈
Kocham dźwięki w każdej postaci i mam system zestawiony tak, że nawet w ciężkim metalu potrafię słyszeć to co większość uzna za urojenia 😉... bo przecież to tylko łomot, dla mnie to sztuka...

Jak byś kiedyś był w Trójmieście zapraszam serdecznie🥃

sheykk

O ja też z tych stron Kowale.Piotra zapraszałem ale pewnie boi się fal :D

Piterski

Od 2-3 trzech late nie jeżdżę nad nasze polskie morze dlatego dotychczas z zaproszenia nie skorzystałem.
Jeśli jednak będzie okazja to nie omieszkam skorzystać  :np:.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Ostatnio Moriarty przypomniał mi o Feliksie Mendelssohnie-Bartholdym i jego romantycznej superprodukcji czyli koncercie skrzypcowym.
Discogs melduje że było 149 nagrań tego koncertu i ponad 1300 (sic!) wydań :o
No i bądź tu mądry i wybierz coś :(
Nagranie Joshuy Bella musi być.

Ale jakie jeszcze wziąć na tapetę?
Jedną z ostatnich rzeczy które PiS ma i jeszcze nie do końca spieprzył jest Pr II PR. Mają tam taką fajną zabawę że zapraszają kilka osób mające pojęcie i puszczają kawałki jakiegoś utworu w kilku wykonaniach, dyskutują i oceniają aż w końcu przyznają palmę pierwszeństwa.
Dzisiaj omawiany był koncert skrzypcowy Elgara. Summa summarum Państwo oceniający postanowili przyznać I miejsce ex aequo dwóm wykonaniom. Chociaż zgodzono się również że powinien to być remis ze wskazaniem.
Pierwszego finalistę oceniający zgadli bez pudła - było to nagranie Hilary Hahn.

Hilary jest wielką skrzypaczką i pewnie stoi na pudle w światowym rankingu skrzypków. A jak nie na pudle to w top five jest na pewno. Ale to nie na nią wskazano jako wygrywającą te zawody "o włos". Co więcej nikt ze zgromadzonych nie zgadł kto wziął palmę pierwszeństwa  ???
Okazało się że autorką najwyżej ocenionego (i to jednogłośnie) nagrania jest Nicola Benedetti :)

I w ten to sposób wymyśliłem sobie zawodników i będę się katował przez następne dni dziełem Felixa. A jak mnie wkurzą to odpalę Konstantego Andrzeja i będzie pozamiatane ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2021, 00:00Ostatnio Moriarty przypomniał mi o Feliksie Mendelssohnie-Bartholdym i jego romantycznej superprodukcji czyli koncercie skrzypcowym.
Discogs melduje że było 149 nagrań tego koncertu i ponad 1300 (sic!) wydań :o
No i bądź tu mądry i wybierz coś :(
Nagranie Joshuy Bella musi być.

O kurde, klęska urodzaju! A propos Bella, kup go ze wsparciem Marrinera w wiadomej kolekcji, dostaniesz 59 płyt w bonusie :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

masza19

Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2021, 00:00Jedną z ostatnich rzeczy które PiS ma i jeszcze nie do końca spieprzył jest Pr II PR.
Jesteś w mylnym błędzie :)

vasa

Cytat: masza w Kwiecień 11, 2021, 10:15
Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2021, 00:00Jedną z ostatnich rzeczy które PiS ma i jeszcze nie do końca spieprzył jest Pr II PR.
Jesteś w mylnym błędzie :)
A co jeszcze zostało niespieprzone? [emoji15]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Jesteś w mylnym błędzie jeśli uważasz, że w PRII jeszcze czegoś nie spieprzono.