Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Nie wiem Masza co masz na myśli. Czasami rzeczywiście wkrada się tam jakaś słabizna ale jakby wyhamowuje. Na przykład nowa audycja Mazurka i muzyka zapraszanych przez niego w sobotę gości. Początkowo była to żenada ale ostatnio już całkiem przyzwoicie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2021, 00:00Discogs melduje że było 149 nagrań tego koncertu i ponad 1300 (sic!) wydań
U mnie koncert skrzypcowy Mendelssohna wykonują między innymi Dawid Ojstrach i Arthur Grumiaux. Moje wskazanie: Dawid Ojstrach.

masza19

Cytat: Pboczek w Kwiecień 11, 2021, 11:36Nie wiem Masza co masz na myśli.
Strukturę wewnętrzną.
Niestety w niedługim czasie będzie się dało to usłyszeć  :-\

Pboczek

Cytat: vasa w Kwiecień 11, 2021, 00:00Mają tam taką fajną zabawę że zapraszają kilka osób mające pojęcie i puszczają kawałki jakiegoś utworu w kilku wykonaniach, dyskutują i oceniają aż w końcu przyznają palmę pierwszeństwa.
To jest bardzo pouczająca audycja, zwłaszcza jeżeli się raczkuje w klasyce, jak ja.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cortes

Cytat: Pboczek w Kwiecień 11, 2021, 13:19To jest bardzo pouczająca audycja, zwłaszcza jeżeli się raczkuje w klasyce, jak ja.

Polecam kanał Davida Hurwitza na Youtubie.

cortes

Chciałbym zaproponować płytę w temacie:
Dvorak - Slavonic Dances.

Krótka nota na temat płyty:

Wysoko oceniony projekt wytwórni Decca z 2014, obejmujący komplet symfonii i koncertów Dvořáka, został uznany przez New York Times za jedno z najlepszych nagrań 2014 roku: ??ten komplet stanowi wymowne świadectwo triumfalnego powrotu wybitnej orkiestry do międzynarodowej pozycji...? - James R. Oestreich, New York Times.

Maestro Belohlavek wraz z Orkiestrą Czeskiej Filharmonii tym razem prezentują niezapomniane Tańce słowiańskie Dvořáka, należące do najbardziej popularnych dzieł czeskiego mistrza.

To doskonałe nagranie, zrealizowane przez muzyków mających we krwi miłość do muzyki swojej ojczyzny, ukazuje wielkie emocje i liryzm urzekających Tańców. Album prezentuje idealny stop elementów konieczny do prawdziwie autentycznej interpretacji tych dzieł: wiodąca czeska orkiestra z czołowym czeskim dyrygentem nagrywająca we wspaniałej akustyce słynnej sali Rudolfinum w Pradze. Złożony z dwóch cykli op. 46 Tańców Słowiańskich okazał się takim sukcesem wydawniczym (w końcu lat 80. XIX wieku), że wydawca Dvořáka natychmiast zamówił kolejny cykl (który znamy jako op. 72), który spotkał się z podobnie entuzjastycznym przyjęciem. Barwne i pełne życia oba cykle zawierają różnorodne tradycyjne formy taneczne; Dvořák w mistrzowski sposób prezentuje skoczne galopy, polki, typowo czeskie tańce takie jak odzemek i skočná razem z bardziej melodyjnymi mazurkami i typowo czeskim tańcem zwanym sousedska.
Powrót [Belohlavka] do Orkiestry Filharmonii Czeskiej w roli dyrektora muzycznego to powrót do muzycznych i emocjonalnych korzeni. W dziełach Dvořáka i Smetany, bezbrzeżny liryzm i typowo czeska melancholia zostają oddane w sposób tak autentyczny, jak tylko może tego dokonać orkiestra? - The Guardian.

Piterski

Cytat: cortes w Kwiecień 15, 2021, 17:47projekt wytwórni Decca z 2014
A nie przypadkiem z 2016?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Cytat: cortes w Kwiecień 15, 2021, 17:44Polecam kanał Davida Hurwitza na Youtubie.

Dziękuję za rekomendację. Świetny gość! Bardzo kompetentny, komunikatywny i po ludzku sympatyczny, miło się go ogląda i słucha. Jestem po audycji o Wariacjach Goldbergowskich jako muzyce do samochodu (sic!) i już wiem, że kilka z polecanych interpretacji, których jeszcze nie mam, na pewno kiedyś kupię. Choć nie prowadzę ;).

Teraz oglądam jego gawędę o ewolucji w interpretacji Czterech Pór Roku.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Kwiecień 15, 2021, 20:04Teraz oglądam jego gawędę o ewolucji w interpretacji Czterech Pór Roku.
Kiedyś przeprowadziliśmy mały eksperyment :)
Cytat: vasa w Październik 14, 2014, 00:18Ostatnio przeprowadziliśmy w gronie ściśle współpracującym ciekawy (wg mnie) eksperyment.
Postanowiliśmy sprawdzić czy muzyka posiada "narodowość"
Jako zwierzątko doświadczalne posłużyły dobrze znane i zasłużone w krzewieniu "Cztery Pory Roku" maestro Vivaldiego.
W szranki stanęły cztery wykonania (szczegółów nie podam bo nie pamiętam ale są do odszukania)
- Niemcy (pod Karajanem)
- Francuzi
- Włosi
- Brytyjczycy
Po dokonaniu wnikliwych porównań w zgodnej ocenie orzekliśmy że i owszem, muzyka posiada narodowość.
Słuchając Karajana wszyscy przypomnieli sobie stary dowcip o potrzebie napadnięcia na któregoś z sąsiadów, Francuzi zagrali w takt menueta a Włosi śpiewnie i rzewnie. Anglicy bardzo ładnie i jakoś nam się specjalnie nie kojarzyli.
Wartość poznawcza niniejszego dowodu jest mniej więcej taka jak stwierdzenie  jednego ze znanych polskich literatów który we Francji spotkał jedną kobietę rudą, a drugą kulejącą i po powrocie oznajmił, ze wszystkie Francuzki są rude i kuleją..
Ale było i śmieszno i wesoło
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

A słuchaliście ze Szwecji? :D
Jestem już po audycji, na koniec Autor polecił swoje ulubione wykonanie, którego notabene wcześniej nie znałem. Ba! - nie słyszałem nawet dotąd ani jednej płyty głównego skrzypka Nilsa-Erika Sparfa :P

Z ciekawości wygrzebałem to na YT i muszę przyznać, że naprawdę dobrze brzmi:

https://www.youtube.com/watch?v=6a7pVCt5qB8
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Kwiecień 15, 2021, 20:54A słuchaliście ze Szwecji?
Nie. Badanie nie było zbyt szerokie. A Nilsa Erika znalazłem na tidalu to posłucham.
Nagrań le quattro stagioni jest ok 600. Nie ma szans wybrać najlepszego :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cortes

#1286
Cytat: Piterski w Kwiecień 15, 2021, 19:54A nie przypadkiem z 2016?

Przypadkiem nie, gdyż w  roku 2016 Decca płytę wydała. Natomiast samo nagranie Op. 46 w grudniu roku 2014, Op. 72 nagrano w październiku roku 2015. Wcześniejsze informacje przytoczyłem ze strony sklepu, gdzie płytę kupiłem (bonito).

cortes

Cytat: Moriarty w Kwiecień 15, 2021, 20:04Dziękuję za rekomendację. Świetny gość! Bardzo kompetentny, komunikatywny i po ludzku sympatyczny, miło się go ogląda i słucha. Jestem po audycji o Wariacjach Goldbergowskich jako muzyce do samochodu (sic!) i już wiem, że kilka z polecanych interpretacji, których jeszcze nie mam, na pewno kiedyś kupię. Choć nie prowadzę ;).

Wiedzę ma koleś niesamowitą. To Fakt. I jeden mały drobiazg. Chcąc się zagłębić w polecane przez niego min. boxy, to trzeba by zostać rentierem ;D , przestać chodzić do pracy tylko wciągać nutki uszami.

vasa



Cytat: Pboczek w Kwiecień 11, 2021, 13:19
To jest bardzo pouczająca audycja, zwłaszcza jeżeli się raczkuje w klasyce, jak ja.
A ja wklepałem w gugla - best classical recordings i dostałem to: https://www.classicfm.com/music-news/pictures/artist/100-classical-music-recordings-you-must-own/
Pracowicie przejrzałem i stwierdziłem że lista jest co najmniej dziwna [emoji50]
Dopiero po chwili zrozumiałem że dziwność polega na obecności kompozycji autorów brytyjskich.
Angole mają niewątpliwe zasługi w kulturze klasycznej ale akurat muzyka to raczej była na kontynencie robiona.
Ale jak widać autoreklama być musi [emoji52]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Gdybyśmy to my w Polsce robili ten ranking, to z pewnością nie uwzględnili byśmy żadnego kompozytora brytyjskiego. Było by to bardzo niesprawiedliwe, bo przecież ich nie brakuje. Sztuka wykonawcza na wyspach jest jak wiadomo najwyższej próby. Nie ma zatem co się dziwić, że łatwiej ogarniają własny idiom niż cudzy.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

cortes

 
Cytat: vasa w Kwiecień 16, 2021, 12:33A ja wklepałem w gugla - best classical recordings i dostałem to: https://www.classicfm.com/music-news/pictures/artist/100-classical-music-recordings-you-must-own/

Przeglądnąłem i muszę się pochwalić, że mam całe dwie płyty cd z w/w zestawienia  :D.

vasa



Cytat: nosferartur w Kwiecień 16, 2021, 13:27
Gdybyśmy to my w Polsce robili ten ranking, to z pewnością nie uwzględnili byśmy żadnego kompozytora brytyjskiego. Było by to bardzo niesprawiedliwe,
Ale gdybyśmy my to robili (a przynajmniej ja) to byłoby tam pełno Wieniawskiego, Lipińskiego, Kilara i innych. Co znowu byłoby zgodne z moim uniwersum ale też nadużyciem formuły "the very best".

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: cortes w Kwiecień 16, 2021, 13:36
Przeglądnąłem i muszę się pochwalić, że mam całe dwie płyty cd z w/w zestawienia  :D.
Mam wrażenie że takie zestawienia powstają na zasadzie przeglądu własnych półek z płytami, a ponieważ w klasyce ewidentnie źle zagranych płyt jest mało to z każdej kolekcji można zrobić taką listę.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cortes

Cytat: vasa w Kwiecień 16, 2021, 14:13Mam wrażenie że takie zestawienia powstają na zasadzie przeglądu własnych półek z płytami, a ponieważ w klasyce ewidentnie źle zagranych płyt jest mało to z każdej kolekcji można zrobić taką listę.

Zgadza się. W klasyce słabe realizacje to rzadkość, aczkolwiek pozostaje inna kwestia. Mianowice chodzi o wykonanie. A tu już bywa różnie...

Piterski

Cytat: vasa w Kwiecień 16, 2021, 14:13w klasyce ewidentnie źle zagranych płyt jest mało
Zle zagranych może i mało, ale kiepsko nagranych to ju nie jest mało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: cortes w Kwiecień 15, 2021, 17:47
Chciałbym zaproponować płytę w temacie:
Dvorak - Slavonic Dances.
[...]
Nigdy mi z Dvorakiem jakoś nie było po drodze ale płyta jest nagrana dobrze.
Dzięki za rekomendacje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotr posłuchaj jego koncertu na wiolonczelę! No i o oczywiście 9 symfonia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cortes

Cytat: miniabyr w Kwiecień 17, 2021, 20:36Piotr posłuchaj jego koncertu na wiolonczelę! No i o oczywiście 9 symfonia .
Jak masz jakieś sprawdzone godne polecenia realizacyjnie i wykonawczo, to podziel się wiedzą i wklej jakąś poglądową okładkę płyty  ;).

vasa

Cytat: cortes w Kwiecień 17, 2021, 21:30sprawdzone godne polecenia realizacyjnie i wykonawczo
Koncert na wiolonczelę raczej nie wznieca rozterek ani wątpliwości :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

I tu zgadzam się z przedmówcą,że to jest znakomite wykonanie koncertu wiolonczelowego ale zerknijcie na to wykonanie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !