Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

cortes

Cytat: miniabyr w Kwiecień 17, 2021, 22:15I tu zgadzam się z przedmówcą,że to jest znakomite wykonanie koncertu wiolonczelowego ale zerknijcie na to wykonanie .
Tylko nie dodałeś, że to jest płyta SACD. Mój player jako klasyczny grajek nie wyciągnie już wszystkich ,,soków" z krążka SACD.

elem

XRCD, LP...
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Każdy z nas ma swoją ulubioną murzynkę.
Mam i ja ;D
Nazywa się Kathleen Battle i ładnie śpiewa sopranem.
Mam kilka jej płyt winylowych i kilka cedeków. W sumie chyba wszystkie istotne.
Pierwszy raz słuchałem jej z CD. Bardziej od interpretacji zafascynował mnie jej głos. Było w nim coś niepokojącego, jak gdyby ślad metalowego kamertonu i szklanych dzwoneczków. Kiedy indziej usłyszałem ją w radio. To samo, głos jak gdyby nieco szklisty.
Potem ściągnąłem kilka LP i .... guma. Nie ma tego wrażenia :o Piękny, czysty sopran. Ogromne zdolności muzyczne ale brak mi tego niepokojącego elementu. Kolejne CD i znowu jest. Słuchałem jej płyt w wielu systemach. Jej płytę z Christopherem Parkeningiem często zabieram ze sobą jako referencję i zawsze mam ten sam efekt. Z cyfry jest, z analogu nie ma.
I bądź tu człowieku mądry :(
A wszystko to z okazji dzisiejszego słuchania z CD.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Cytat: vasa w Kwiecień 26, 2021, 22:24Z cyfry jest, z analogu nie ma

To bardzo ciekawe, niestety nie mam możliwości sprawdzenia... A jak być powinno, czy z tym metalicznym nalotem jest prawidłowo? Słuchałem kiedyś tej pani w jakimś programie tv, lecz przyznam, że w ogóle nie zwróciłem uwagi na ten aspekt.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

vasa



Cytat: Old Man Kensey w Kwiecień 27, 2021, 15:37w ogóle nie zwróciłem uwagi na ten aspekt.
Szkoda. Fajnie by było gdyby jakieś inne uszy posłuchały i potwierdziły lub zaprzeczyły mojemu wrażeniu.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Potwierdzam, fajnie jest weryfikować takie doświadczenia z innymi osobami.

Podaj proszę jakieś namiary na dostępny winyl i cd - te ostatnio zakupione, postaram się kupić i z miłą chęcią posłucham.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Kwiecień 27, 2021, 18:51Podaj proszę jakieś namiary na dostępny winyl i cd
Proszę bardzo :)
Nowych nie ma ale Discogs pokazuje wiele ofert. Żeby nie wydać głupio kasy warto najpierw posłuchać jakiegoś streamingu. Tidal proponuje jej pełną dyskografię.




Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Pliki nie bardzo lubię, nie dorobiłem się odpowiedniego toru. Poszukam coś na cd i winylu.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

Zaciekawiła mnie Mariuszu ta Pani...
Poszukam, posłucham 💪😋

miniabyr

#1309
Pani Battle stała się niezwykle popularna i trafiła pod przysłowiową strzechę kiedy nagrała muzykę barokową w duecie z W. Marsalisem . W latach 80 to był hit. Ja ją poznałem wlasnie dzięki tej produkcji .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Kwiecień 28, 2021, 18:11W latach 80 to był hit. Ja ją poznałem wlasnie dzięki tej produkcji .
Dziewięćdziesiątych.
A tak swoją drogą to w latach osiemdziesiątych to ile miałeś lat? ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#1311
Cytat: vasa w Kwiecień 28, 2021, 20:15
Cytat: miniabyr w Kwiecień 28, 2021, 18:11W latach 80 to był hit. Ja ją poznałem wlasnie dzięki tej produkcji .
Dziewięćdziesiątych.
A tak swoją drogą to w latach osiemdziesiątych to ile miałeś lat? ;D
Między 11 a 20 -)- w przybliżeniu
Kurcze no faktycznie nagrali to w 91 roku . Byłem przekonany że to był 87 rok .Starość -(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

To było tylko kwestią czasu...  :o >:D


Pboczek

Kompozycja i batuta: Piotr Rubik?   >:D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Czegoś bym posłuchał a nie wiem czego ???
Dobrze by było poszukać na górnych półkach ale leźć na drabinę strach :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Maj 03, 2021, 21:42
Czegoś bym posłuchał a nie wiem czego ???
Dobrze by było poszukać na górnych półkach ale leźć na drabinę strach :o
W takim razie, jak się boisz po drabinie skakać, przyznaj się kogo na nią posłałeś?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Maj 03, 2021, 21:55przyznaj się kogo na nią posłałeś?
I jeszcze może telefon na prv podesłać?
Sam se pomoc zorganizuj  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Maj 03, 2021, 22:06
Cytat: GB w Maj 03, 2021, 21:55przyznaj się kogo na nią posłałeś?
I jeszcze może telefon na prv podesłać?
Sam se pomoc zorganizuj  ;D
No jak już tak się dopraszasz to podeślij.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Płyty z klasyką przestają być tanie, a już na pewno takie solistki.

Szukałem i kupiłem ale widzę że wszystkie winyle są "cyfrowe"? Nie lubię takiego mariaszu starego z nowym ale cóż, ma nadzieję że nie przeszkodzi mi to wsłuchać się w głos Pani Battle.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Maj 04, 2021, 11:02
Płyty z klasyką przestają być tanie, a już na pewno takie solistki.

Szukałem i kupiłem ale widzę że wszystkie winyle są "cyfrowe"? Nie lubię takiego mariaszu starego z nowym ale cóż, ma nadzieję że nie przeszkodzi mi to wsłuchać się w głos Pani Battle.

Ale masz też DMM co w mojej ocenie jest ogromną zaletą i często jest powiązane ze świetnym dźwiękiem [emoji4]


[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Jej co za wykonanie! Młodziutki Emil Gilels i Rameau
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Nie wiem czy powinienem zamieszczać to w tym dziale, bo nie jestem krytykiem muzycznym i płytę oraz utwór odbieram jako całość.
Może wiec być znakomity muzyk ale jak nagranie skopane to się nim nie pozachwycam.

Płytę La Folia Barockorchester kupiłem bo widziałem, że ma ją mój kolega z KAiM, wydawcą jest znana audiofilska wytwórnia i udało mi się jej posłuchać na You Tobe. Odsłuch z tej platformy "dupy" mi nie urwał ale zaobserwowałem, że koncert jest inaczej zaaranżowany niż w "klasycznych" wykonaniach z jakimi miałem styczność. Tak więc ją kupiłem.
Odsłuch w domu przeszedł moje oczekiwania, polecam się z nią zapoznać.

Podlinkuje tu od razu stronę do Discogs gdzie nieudolnie (dopiero się uczę) stworzyłem stronę tej płyty (będę ja jeszcze modyfikował).

https://www.discogs.com/release/18643597

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Maj 10, 2021, 15:32
Nie wiem czy powinienem zamieszczać to w tym dziale
Jak najbardziej. Klasyka to taka sama muzyka jak każda inna. Podoba się lub nie. Jest dobrze nagrana lub nie. Przecież nie chodzi o muzykologiczną analizę tylko o wzbudzane emocje. [emoji4]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: Pboczek w Maj 04, 2021, 11:02
Płyty z klasyką przestają być tanie, a już na pewno takie solistki.
Kupiłeś i nic nie napisałeś [emoji853] Czyżbyś wywalił kasę w błoto? [emoji45]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Kupiłem, winyl doszedł dzisiaj, czekam na cd. Zabiorę się za słuchanie w wolnej chwili.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite