Audycje radiowe

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 29, 2016, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Taniofil

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 10, 2020, 17:3960 osób do nadawania audycji w internecie? Dlaczego nie 600?

Skoro nadają audycje na żywo na dwie zmiany, od 6 do 22, to trochę tych ludzi potrzeba. To jest normalne radio. Musisz mieć prowadzących, redaktorów, realizatorów, wydawców, itd.
Arek, ty kiedyś w ogóle byłeś w studiu radiowym? Ja byłem. Tam pracuje sztab ludzi.

Mnie się podoba, że wystartowali w pełni profesjonalnie, na dużą skalę. Jakby dali jedną-dwie audycje dziennie i reszta playlista, to ludzie dopiero wtedy by rezygnowali z patronowania.

W takiej formie jak teraz, masz radio, którego można słuchać przez cały dzień. Audycje na poziomie, kulturę słowa, i jakość której tak naprawdę nie uświadczysz w komercyjnych stacjach.

Ja tam trzymam za nich kciuki i dorzucam swoją cegiełkę.



wiki

#127
Cytat: Taniofil w Lipiec 10, 2020, 18:06
Cytat: frywolny trucht w Lipiec 10, 2020, 17:3960 osób do nadawania audycji w internecie? Dlaczego nie 600?
Skoro nadają audycje na żywo na dwie zmiany, od 6 do 22, to trochę tych ludzi potrzeba. To jest normalne radio. Musisz mieć prowadzących, redaktorów, realizatorów, wydawców, itd.
Arek, ty kiedyś w ogóle byłeś w studiu radiowym? Ja byłem. Tam pracuje sztab ludzi.

Mnie się podoba, że wystartowali w pełni profesjonalnie, na dużą skalę. Jakby dali jedną-dwie audycje dziennie i reszta playlista, to ludzie dopiero wtedy by rezygnowali z patronowania.

W takiej formie jak teraz, masz radio, którego można słuchać przez cały dzień. Audycje na poziomie, kulturę słowa, i jakość której tak naprawdę nie uświadczysz w komercyjnych stacjach.

Ja tam trzymam za nich kciuki i dorzucam swoją cegiełkę.
Taniofil, popieram Cię całkowicie.... 😀 Ja też się cieszę, że wystartowali.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Kulturalna rozmowa na żywo? Proszę bardzo. Radio założone w 1995 roku.

Radio realizuje transmisje z:

mszy świętych
nabożeństw
uroczystości religijnych i patriotycznych
apeli jasnogórskich
niektórych czuwań nocnych
kongresów, zjazdów, sympozjów
pielgrzymek stanowych i zawodowych
Ponadto program rozgłośni składa się z:

codziennych informacji o wydarzeniach na Jasnej Górze, w Polsce i na świecie
audycji o tematyce religijnej, społecznej, ekumenicznej i kulturalnej,
rozmów z pielgrzymami
muzyki (głównie o charakterze religijnym).
Program obejmuje również:

wspólną modlitwę ze słuchaczami
rozmowy na różnorodne tematy
audycje młodzieżowe i muzyczne (Gospel Box)
dla niepełnosprawnych (Betel)
Niektóre audycje stacja tworzy we współpracy z Radiem Maryja.


Zasięg
Radia Jasna Góra można słuchać:

na falach UKF 100,6 MHz w Częstochowie i okolicach,
w Internecie (informacje na stronie internetowej radia).
drogą satelitarną (przekaz niekodowany, Hot Bird 13°E, 10892.00 H, DVB-S, 27000 3/4)

Podatków nie płacą, kasa z tac, skład połowę mniejszy, zasięg jakby większy o lokalne FM

https://www.radiojasnagora.pl/23-nasz-zespol
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Taniofil

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 10, 2020, 18:37Kulturalna rozmowa na żywo? Proszę bardzo. Radio założone w 1995 roku.

Właśnie Jethon powiedziała na antenie, że na samą Warszawę, to jest koszt 10 mln złotych.

Czy nie można się zwyczajnie ucieszyć, że w tym chorym kraju udało się coś fajnego stworzyć?

frywolny trucht

Tak, po prostu nie chciałbym, żeby zdechło szybciej niż chomik.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

No to wpłać  cegiełkę/abonament,  jako i my wpłacamy
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Gdy wspólnicy- poza jednym- kapitał założycielski stworzyli po  pinset na łeb? Nie sądzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Spójrz kto stoi za kilkoma wspólnikami (fundacje, firmy). Kapitał załozycielski to tylko papier, Można go zwiększyć w dowolnej chwili. Docelowo bez reklam się nie obejdzie IMHO. Ale przy takim zasiegu reklamy nie mogą być drogie.
Na razie jest dobrze, za chwil kilka koncert Wagla promujący odnowiony krążek "Gra Żonie"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Oczywiście. Jestem ze średniego miasta i mogę nie rozumieć, że kilka osób- wspólników- wpłaca grosze na założenie nowej firmy, która ma zawojować świat i w to wierzy. Zostawiam tyle na tygodniowych zakupach spożywczych bez takich ambicji. I nie mówię o ośmiorniczkach.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Świata nie zawojują. PR3 w najlepszych czasach miała słuchalność na poziomie 7-8 %.
To jest szczyt możliwości radia o takim profilu przy zasięgu ogólnopolskim. W dzisiejszych czasach nawet mniej.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Towarzysze powinni nieco przyspieszyć.Te 96 kbps to kiepsko jest.No, ale w tym wieku można dostać zadyszki.Muzyka taka sobie.Dla osób w naszym wieku.Mogłoby być bez rapu...

marek.pap

Cytat: moon w Lipiec 10, 2020, 14:18w necie juz widzialem troche opinii, ze przycina. u mnie cielo.

Na początku rzeczywiście były przycięcia, ale zmniejszyli bitrate strumienia ze 128 kbps do 96 kbps i można już słuchać. Mam nadzieję, że to ograniczenie bitrate jest chwilowe i niedługo podniosą jakość nadawania.

paul_67

Po kiego w czasie trwania utworu podają nazwę stacji? Zawsze mnie to wk. tak jak wyciszanie nagrań.

rudy-102

Wczoraj przez godzinkę sobie posłuchałem i bardzo się ucieszyłem, że istnieje to radio. Jakość była niestety marna i co chwilę przerywało, ale ogólnie podobało mi się.

traumeel

#140
Sobotnie popołudnie okraszone fajną i zróżnicowaną muzyką.
Młoda prowadząca, Pani Kinga daje sobie dziarsko radę.

kefas

Mi brakuje tylko możliwość słuchania na zwykłym radiu ale bardzo się cieszę na jego powstanie

rudy-102

Wiki pokazywał ostatnio takie pudełeczko, które można podpiąć do zestawu i niemalże normalnie słuchać radia przez telefon.


wiki

Cytat: rudy-102 w Lipiec 11, 2020, 19:44
Wiki pokazywał ostatnio takie pudełeczko, które można podpiąć do zestawu i niemalże normalnie słuchać radia przez telefon.
Tak, zgadza się, wczoraj radio zapuściłem na tablecie i poprzez bluetooth puściłem na XQ-50 PRO podpięte do sprzętu.... Jakości może nie było ale fajnie się słuchało....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

merlin1973

Słucham od 15 minut jest ok  ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

To oni grają na żywo od 6ej do 22ej  :o a później automat  :(
A ja przez lata w TRÓJCE słuchałem od 2ej do 6ej rano Noc Muzycznych Pejzaży.
Prowadził  Piotr Kosiński.  Duzo poznałem muzyki o której nawet nie wiedziałem,że istnieje  :)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Dziś mija 11 dzień odpalenia stacji Nowy Świat. Ilu z was się przesiadło?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Kilka razy słuchałem. Fajnie było posłuchać znane głosy.
Raz trafiłem na audycje prowadzoną przez młodych i mnie zmęczyli. Gadali jak stary Mann. Ludzie o (chyba) pseudonimach Marcelina i Stryjek próbowali naśladować Wojtka Manna. Jego styl w oryginalnym wykonaniu nawet lubię, ale u młodziaków wyraźnie mi to przeszkadzało. Zgasiłem.

rudy-102

Ach. Nogasia posłuchałem jeszcze. Warto.