Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

bum1234

Widzę, że z Ciebie to taki mały awanturnik ;) Nie lubisz, gdy ktoś ma inne zdanie od Twojego, prawda?
Nie znosisz tego?

cdt

Czasami to i duży awanturnik . To zależy od okoliczności . Przecież ci napisałem że w sumie to mi wisi co tam piszesz . Nie lubię się czuć jak indianie siłą nawracani na wiarę katolicką . A ty prowadzisz krucjatę . Z powyższych powodów uważam że awanturnikiem jesteś ty nie ja .

miniabyr

Chłopaki dajcie sobie już spokój .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

A ja się nakręciłem . Przychodzi do wątku o kablach kolo co ma receptę na życie innych . I mnie poucza co ja mogę słyszeć a co nie . Znalazł się guru audiojanuszy

miniabyr

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 17:40A ja się nakręciłem
To się odkręć . Posłuchaj sobie coś ,przepnij kabelek i zaraz ci przejdzie. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

A ja sobie robię z kolegi buma grubą nieprzyzwoitość .

Piterski

Mariuszu tego srebrnego Neotecha da się rozróżnić bez trudu.
Byłem kiedyś na takim teście ABC jak zaczynałem zabawę z audio. Było nas trzech.
Ja się w tym myliłem ale nasz jeden z kolegów miał 100% trafionych typów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 17:42
A ja sobie robię z kolegi buma grubą nieprzyzwoitość .

Zachowujesz się wzorcowo. Jak klasyczny awanturnik. Ale nie taki z powieści awanturniczej. Tylko z zupełnie innego miejsca ;)


Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 17:40
A ja się nakręciłem . Przychodzi do wątku o kablach kolo co ma receptę na życie innych . I mnie poucza co ja mogę słyszeć a co nie . Znalazł się guru audiojanuszy

Klasyczna interpretacja kogoś z kompleksami. I to dużymi. Nikogo nie pouczam. Stwierdzam jedynie fakt. Bolesny dla niektórych, ale fakt.

rudy-102

@bum1234
Czy możesz nam powiedzieć jakie masz kable i dla czego?
W moim pytaniu nie ma żadnej złośliwości. Po prostu chciałbym wiedzieć.

cdt

No i co z tego . Na twojej opinii mi zupełnie nie zależy . Jesteś pośmiewiskiem audio forów .
Postrzegaj sobie mnie jak tam chcesz . Na autostradzie bym ci powiedział szerokiej drogi

bum1234

Cytat: cdt w Październik 31, 2017, 17:52
No i co z tego . Na twojej opinii mi zupełnie nie zależy . Jesteś pośmiewiskiem audio forów .

Ty też. Zwłaszcza po paru występach :D


Cytat: rudy-102 w Październik 31, 2017, 17:51
@bum1234
Czy możesz nam powiedzieć jakie masz kable i dla czego?
W moim pytaniu nie ma żadnej złośliwości. Po prostu chciałbym wiedzieć.

Kable mam ... ładne :) Nawet mam jednego siltecha :) Nie przywiązuję do tego żadnej wagi.

cdt

A pytanie kolegi rudego zostawisz pewnie bez odpowiedzi ? . Zawstydź mnie i odpowiedz . Bo przypuszczam że w tym temacie nie będziesz wylewny .

Nie skasuje bo to było by dziecinne .

rudy-102

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 17:57Kable mam ... ładne :) Nawet mam jednego siltecha :) Nie przywiązuję do tego żadnej wagi.
I nie przywiązywałbyś też żadnej gdyby to były zwykłe sznurki ze sklepu rtv?

rudy-102

Panowie. Trochę spokojniej. Proszę.

elem

nie lubie moderowania, więc dajmy juz spokój sporom personalnym, proszę

Wracając do tematu, powiedzmy zmiany w barwie nawet da się wytłumaczyć (są źródła mówiące o wpływie rezystancji na przebieg częstotliwości nawet ok 2dB). Ale zwykle nie to mnie zaskakuje przy zmianie kabli. Jak wytłumaczyć zmiany w szerokości sceny, głębi?. Raz gra na pysk a raz jak w jaskinii.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

bum1234

Kolega cdt zdaje się jest kolega prezesa naszeaudio.pl ;) Stad to zachowanie :D



Cytat: rudy-102 w Październik 31, 2017, 18:00
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 17:57Kable mam ... ładne :) Nawet mam jednego siltecha :) Nie przywiązuję do tego żadnej wagi.
I nie przywiązywałbyś też żadnej gdyby to były zwykłe sznurki ze sklepu rtv?

Napisałem przecie, że mam ładne kable. Sznurki ze sklepu rtv nie sa w moim guście, poza tym sa fatalnie wykonane.

Cytat: elem w Październik 31, 2017, 18:07
nie lubie moderowania, więc dajmy juz spokój sporom personalnym, proszę

Wracając do tematu, powiedzmy zmiany w barwie nawet da się wytłumaczyć (są źródła mówiące o wpływie rezystancji na przebieg częstotliwości nawet ok 2dB). Ale zwykle nie to mnie zaskakuje przy zmianie kabli. Jak wytłumaczyć zmiany w szerokości sceny, głębi?. Raz gra na pysk a raz jak w jaskinii.

Poważnie to taka sytuacja, będaca rzeczywistym efektem właczenia jakiegoś kabla jest rzadka. Ale możemy założyć na moment, że taki wpływ istnieje. Odpowiada za to góra pasma oraz traktowanie fazy. A to już raczej nie jest domena kabli ( piszę o fazie). Chyba, że kabel ma puszki z filtrami - wtedy wszystko jest możliwe.

Najczęściej jednak, czy to się komu podoba, czy nie, to efekt pracy jego mózgownicy ;)

Piterski

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 18:21
Najczęściej jednak, czy to się komu podoba, czy nie, to efekt pracy jego mózgownicy ;)
To ciekaw, ale kto mówi tym wszystkim mózgownicą, że mają dane zjawisko postrzegać tak samo?

I jeśli chcesz poważnie dyskutować to odnoś się poważnie do zadawanych pytań.
Tego chyba wymaga kultura bycia na forum.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 18:21Kolega cdt zdaje się jest kolega prezesa naszeaudio.pl  Stad to zachowanie
Jeżeli już to znajomym . I chyba byłym o ile wiem . A zachowanie jak zachowanie podobne do twojego . Lepiej coś powiedzieć - napisać jawnie niż skrywać . A że cie nie trawie stąd moja reakcja . Ciekawe czy tylko ja mam takie odczucia .

MAC

A kto jezd prezesem naszeaudio?

bum1234

Cytat: masza w Październik 31, 2017, 18:47
A kto jezd prezesem naszeaudio?
Marslo :)

Cytat: Piterski w Październik 31, 2017, 18:31
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 18:21
Najczęściej jednak, czy to się komu podoba, czy nie, to efekt pracy jego mózgownicy ;)
To ciekaw, ale kto mówi tym wszystkim mózgownicą, że mają dane zjawisko postrzegać tak samo?

I jeśli chcesz poważnie dyskutować to odnoś się poważnie do zadawanych pytań.
Tego chyba wymaga kultura bycia na forum.

Poważnie odnoszę się do poważnych pytań. Wycieczki osobiste takimi nie sa.

Wracajac do mozgownicy - każdy mechanizm ma swoje zasady działania. Mózgownice też. Stad podobieństwa.

Piterski

Przejdźmy do meritum sprawy i dajmy spokój prezesom. Ceny są coraz bardziej chore więc może warto pewne zjawiska jakoś uzasadnić.

Kolega bum1234 pisze że
Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 18:21[...]A to już raczej nie jest domena kabli ( piszę o fazie). Chyba, że kabel ma puszki z filtrami[...]
Też się zgodzę z tym, że to kwestia fazy i taki efekt usłyszałem na kablu Furutecha Reference III.
Redaktor Pacuła pisał coś o jakimś piasku i ekranie, a ja sadzę że tam są jednak filtry.
Gdyby się udało rozgryźć taki pomysł można by samemu stworzyć fajne kable DIV.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: bum1234 w Październik 31, 2017, 19:03Wracajac do mozgownicy - każdy mechanizm ma swoje zasady działania. Mózgownice też. Stad podobieństwa.

Na gruncie logiki sobie przeczysz bo by odczucie było wspulne bodziec musi być taki sam tym bardziej kiedy porównujemy wrażenie pos faktum a nie pytam kolegi słyszysz jak się ta głębia poprawiła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: Piterski w Październik 31, 2017, 19:06Też się zgodzę z tym, że to kwestia fazy i taki efekt usłyszałem na kablu Furutecha Reference III.
Redaktor Pacuła pisał coś o jakimś piasku i ekranie, a ja sadzę że tam są jednak filtry.

To jest jakiś "piasek" - Formula GC-303 Antimagnetic EMI-Absorbent Modules , cokolwiek to znaczy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Nie wiem czy to jest dobrze policzone, ale przynajmniej parę poziomów wyżej niż "ty nie słyszysz".

https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/26526-Grające-kable-z-audio-show-Prawda-czy-mit?p=477110&viewfull=1#post477110
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

magus