Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Średnio po 80$ za płytę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Coś koło, ale to box i trzeba wyskoczyć z 2 k$.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Sądzę, że i te 80$ to już jest trochę drogo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

To coś jak cena pod wydania z epoki. Mnie to już tak bardzo nie dziwi, bo ceny oszalały ale tu trzeba kupić całe pudełko.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bartolo

To raczej nie jest pudełko. ;) Tylko karton.. ;) Trudno powiedzieć skąd taka cena... Wygląda to trochę jak wygrzebane z czeluści magazynów... Ale niedostępne w pojedynczej opcji.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

sonus_fan

Ceny rzeczywiście są zupełnie z księżyca. Właśnie odebrałem dostawę płyt z klasyką (przeważnie Philips) - wydania z epoki, pierwsze tłoczenia, stan mint lub mint-, cena ... 15 - 25 zł/szt. Muzycznie i technicznie jakość doskonała. Szkoda, że nie ma na winylu moich ulubionych nagrań na starych instrumentach, ale znalazłem coś takiego:

https://vinylrecord.pl/sklep-z-winylami-na-zamowienie-male-naklady,7.html

Może kiedyś się skuszę i wydam dla siebie w jednym egzemplarzu np. jakąś płytę z Ensemble 414 :)


moon

Nie wiem, na ile są tu fani wydawnictw Clean Feed, ale dopiero zauważyłem, że mają swój bandcamp, łatwiej ogarnąć ich nowości przed ew. zakupami

https://cleanfeedrecords.bandcamp.com/

odpaliłem właśnie nowy Cortex

http://cleanfeedrecords.bandcamp.com/album/legal-tender
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ziko369

Moon, ty lubisz niezłą sieczkę, nawet w jazzie..
Chociaż 🤔🤔🤔🙃, ja chyba też 😈
Pozdrawiam

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ziko369


Piterski

Cytat: ziko369 w Czerwiec 02, 2021, 10:32Jak z jakością?
Mam jedną i raczej nie należy oczekiwać cudów. Kupiłem z ciekawości i chyba na tym jednym krążku poprzestanę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Mam klika, jakość bez cudów ale ..., unikatowość nagrań jedyna. U+1F44D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369


masza19

Ależ to ogień jest  U+1F44D
Koniecznie muszę to mieć na winylu :gn:

masza19

Mam dzisiaj szczęście do Blue Note.
No ale kto jak nie oni? :np:


masza19

I jak tego nie kochać?

Charles Mingus - Bass
Eric Dolphy - Bass Clarinet
Clifford Jordan - Tenor Sax
Johnny Coles - Trumpet
Jaki Byard - Piano
Dannie Richmond - Drums
Recorded - Norway, April 12, 1964


masza19

Chryste panie, dzięki ci za tych ludzi  :np:

Miles Davis – trumpet
John Coltrane – tenor saxophone (except 1)
Red Garland – piano
Paul Chambers – bass, cello
Philly Joe Jones – drums

Released January 1960
Recorded May 11 and October 26, 1956
Studio         Rudy Van Gelder Studio, Hackensack, New Jersey
Label Prestige PRLP 7166
Producer Bob Weinstock


Moriarty

Cytat: masza w Czerwiec 21, 2021, 20:46Chryste panie, dzięki ci za tych ludzi  :np:

Przybijam piątkę i daję okejkę! U+1F44D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

A ja właśnie słucham "Doin' Alright" Dextera Gordona (1961) - jego pierwszą znaczącą płytę po pierwszym powrocie do obiegu (w latach 50. heroina i związane z nią pobyty w więzieniu zahamowały karierę Gordona). Ale to jest dobre! Ale nie o tym właściwie chciałem napisać. Otóż Gordonowi akompaniuje tu na pianinie Horace Parlan - gość, który przeszedł w dzieciństwie polio, w wyniku czego miał częściowo niesprawną prawą rękę. Pianista! :o

Facet musiał w związku z tym wykształcić własną technikę grania, bazując głównie na ręce lewej. No i, kurde, świetny w tym był, co słuchać.

A teraz puenta. Uwaga! Ważna! Otóż zarówno "Doin' Alright" - pierwszą płytę po latach faceta uznanego za skończonego - jak i debiutancki album Parlana, pianisty paralityka - wydała wytwórnia Blue Note. My sobie nie zdajemy zazwyczaj sprawy, jak świetną robotę robili ci żydowscy emigranci z Niemiec, Alfred Lion i Francis Wolff, ale to właśnie dzięki nim wiele późniejszych gwiazd jazzu dostało swoją szansę.

Co za kolesie. Kocham tych gości, piję dziś piwo za ich pamięć.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

masza19


ziko369

Cytat: Moriarty w Czerwiec 21, 2021, 21:19Kocham tych gości, piję dziś piwo za ich pamięć.
To i ja wypiję...Gordona nie znam ale Parlana już tak 😜

masza19

Właśnie dzisiaj zamówiona.


sheykk

Masza gdzie zamówiłeś winyla?

masza19

Winyla raczej nie dostaniesz nowego.
Kupiłem japońskie CD