Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

spookyghost

Piszę prawie, ponieważ stwierdziłem, że dosypię jeszcze kilogram ferytów.  [emoji12]

Z uwagi na brak mniejszych ("koralików"), wykorzystałem płytki, które miałem.

Wszędzie gdzie się dało, na kable oraz do oddzielenia poszczególnych elementów użyłem ferytów, a pomiędzy elementami wyświetlacza a trafo, poszła blacha miedziana. 

Ściana przy trafo też jest wyższa, niż ta wcześniej. [emoji16]

W przyszłości pewnie wymienię płytki, na mniejsze feryty wciągane na poszczególne kable, ale to kiedyś, tak żeby to trochę lepiej wyglądało, chociaż użyta izolacja jest taka ładna kolorowa.  [emoji2957] Teraz jeszcze pewnie założę matę bitumiczną.

Co do samego dźwięku to jest rewelacja. Poprawiło się po całości. Za jakiś czas porównamy znów do innych transportów i zobaczymy co to będzie. [emoji16]. Aż się nie mogę doczekać.  [emoji16]
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

Pboczek

A te ferryty to nie za bardzo gładzą dźwięk, wiadomo, co kto lubi ale nie mulą?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

spookyghost

Według mnie nie. Sam transport był dość ostry i brakowało trochę 'spokoju'.

Tak czy inaczej w niedalekiej przyszłości mam nadzieję zrobić jeszcze parę porównań do innych zabawek.

Ferytów używam już jakiś czas i zazwyczaj byłem zadowolony.
Może nie w takiej ilości, ale skoro to pierwsze urządzenie, którym się bawię, gdzie jest tyle wolnej przestrzeni..., że aż szkoda było nie skorzystać.

Jak dla mnie wszystko pięknie się u mnie zgrało. [emoji16]
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Trzy transporty CD.....
Jeden faktycznie, a dwa przerobione do roli.....

1. Kenwood DP3300d przerobiony na transport
2. PIONEER PD-30AE przerobiony na transport
3. Audiolab 6000CDT transport

Jedyny wspólny mianownik w przerabianiu.... Każdy ma zamiast kwarcu zegar od kolegi Muzg (z Audiostereo) plus jego zasilacz do zegara....
Moim osobistym zdaniem.... najlepsza poprawa w dźwięku w przeróbce transportu....

I tak....
1....wywalona płytka analogowa (na której znajdował się scalak przetwornika i cały tor analogowy). Wstawione dwa dwa stabilizatory od Muzg, no i zegar z zasilaczem (dla zegara i zasilacza wybudowałem fajną półkę w środku, z miedzi, w połowie wysokości) ..... Trochę Panasoniców FC na zasilaniu....
I jeszcze jeden myk (od Fikusa zaciągnięty) ..... ale to opiszę po porównaniach....

2.... Odtwarzacz został kupiony jako używany po przeróbkach muda44.... Bo miał być wybitny jako CD i jako transport..... niestety nie był wybitny......... ;)
Trochę jednak trzeba napisać, że jako CD, za tę cenę, sprawuje się nawet dobrze....
Ale, ale, można by go przerobić dalej.... Dokładnie nie wiem co było zrobione bo nie ja to robiłem..... To co wiem:
- zegar od Muzga plus zasilacz do zegara,
- odłączona od zasilania cała część analogowa (przetwornik plus wyjście analogowe),
- kondensator, chyba miedziany mkp, na wyjściu cyfrowym,
- transformatorek na wyjściu cyfrowym wymieniony z niby cewki na transformatorek cyfrowy, drogi i duży....
- chyba trochę kondensatorów w zasilaniu na Audio Note.... będzie 7 szt.
- ferryty? - nie wiem, muszę dopytać kolegi - bez ferrytów, jeszcze.....

3..... Transport ze szczeliną zamiast szuflady..... ja nie lubię tego rozwiązania....
Co zrobione:
- Zegar plus zasilacz,
- dwa Mundorfy na zasilaniu głównym,
- mnóstwo ferrytów.... obłożony transformator i dużo innych rzeczy obłożonych....
Kolega przedstawiał zdjęcia na forum.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I zdjęcie tychże..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Czekamy na opis wrażeń.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Ad. 2
Rozebraliśmy go aby obejrzeć co w środku.

Transformatorek cyfrowy to Tx-di od Adio Note, zasilacz oddzielony blachą miedzianą, transformator główny na gumie podpralkowej około 1 cm, caly mechanizm transportu na tejże gumie.... to chyba tyle.....
A! Jeszcze gniazdo zasilające Furutech ncf, gniazdo rca cmc posrebrzane....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Trochę, trochę....
Tak sobie obstawiałem przed porównaniami i faworytem, wg mnie, miał być Pioneer....
Sporo rzeczy poprawionych mechanicznie i elektrycznie.... Sporo zainwestowane w komponenty, np. Audio Note....
Nowy mechanizm transportu, którym Pioneer chwali się że odpowiedni do odczytu płyt....
Odłączona cała analogówka, czyli coś niezłego w nowym wydaniu konstrukcyjnym.... Myśl techniczna przecież idzie do przodu, jak to co poniektórzy piszą....

I tak....
Porównania robiliśmy jak zwykle, czyli łeb w łeb.....
Nie mieliśmy takich samych sieciówek to aby nie bawić się w przełączanie wzięliśmy dwa kable komputerowe.... Czyli dwa urządzenia pod prądem i tylko przekładaliśmy płyty i przełączaliśmy kabel cyfrowy....
Na początek do boju stanął Audiolab z Pioneerem....

Sprzęt towarzyszący :
Kolumny znane i lubiane Braun Ls200,
Końcówka mocy klon Dartzeel,
Przetwornik Luxman z wewnętrznym przedwzmacniaczem,
Kabel cyfrowy Yarbo srebrny 75 ohm,
Interkonekt analogowy, nie wiem, jakiś kolega miał, ciut gorszy od moich Yarbo miedzianych zielonych,
Kable głośnikowe znane z forum Neotech 3080 miedziane "w przeplocie",
Sieciówki Yarbo 1100 "w przeplocie" w ferrytach (końcówka mocy i dac/przedwzmacniacz).

Trzeba przyznać, że różnice w jakości dźwięku pomiędzy transportami to nie ten sam poziom gdy się porównuje dwa odtwarzacze CD.
Przy transportach to już szczegóły, niuanse, itp. rzeczy....
Przynajmniej tak było wczoraj pomiędzy tymi trzema zawodnikami....

Ale na razie dwa pierwsze....
Lepszy okazał się Pioneer.... niewiele ale jednak....
Choć pewien aspekt w Audiolabie mógłby go skierować do postawienia na niego przez jakiegoś użytkownika....
Pioneer ogólnie miał bardziej sprężysty dźwięk, bas bardziej zwarty, nie ciągnący się. Sygnatura całego dźwięku w Pioneerze była taka bardziej "analogowa" ....
Audiolab przekonywał w zakresie tonów wysokich, były jakby bardziej dźwięczne, trochę jakby o naleciałościach cyfrowych, to się może nawet podobać co niektórym osobom. Ta cecha trochę cyfrowości już wyszła w tym przetworniku wcześniej. Dodanie mnóstwa ferrytów przechyliło go w stronę analogowości ale ten blask na wysokich pozostał.
Ja osobiście napisalem, że wygrał Pioneer bo taki dźwięk mi się bardziej podoba. Choć byliśmy zgodni w trójkę, że jednak Pioneer ogólnie jest lepszy....

No to przełączamy kabel komputerowy z Audiolaba na Kenwooda..........
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pioneer kontra Kenwood.....
Walka ciężka i trudna....
Bardzo podobne granie, nie ma na czy zaczepić ucha aby znaleźć coś co jest w jednym lepsze w drugim gorsze....
W końcu jest, jest.... punkt zaczepienia....
W Kenwoodzie dźwięki rozchodzą się jakby szerzej, wyżej, głębiej, taki aspekt przestrzenności się robi.... Wybrzmienia instrumentów dłuższe....
Czyli wygrywa Kenwood.....
Ponownie przypomnę, że te różnice są niewielkie.....
Na sam koniec stwierdziliśmy wszyscy razem.... Najlepszy Kenwood ale zarówno na Pioneerze i Audiolabie każdy z nas z chęcią by grał i większego nie miał dyskomfortu....

Pozostało jeszcze jedno do porównania..........
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Pisałem wcześniej o pewnym myku..... To proszę.....
W Kenwoodzie dorobiłem drugie wyjście cyfrowe, pomysł zaczerpnięty ze strony Fikusa jak przerabiał kiedyś transport (nie odtwarzacz CD) firmy Kenwood....
Pomysł polega na tym, że sygnał cyfrowy bierzemy ze scalaka, który go wypuszcza, bezpośrednio z nóżki i łączymy przewodem bezpośrednio do gniazda wyjściowego RCA.... Co nieco się pomija w torze cyfrowym tym sposobem....
Ja poszedłem krok dalej.... Do nogi scalaka podpiąłem kabel cyfrowy, który wyciągnąłem bezpośrednio na zewnątrz, czyli dodatkowo pominąłem gniazdo RCA....
Powstał transport z "ogonkiem"..... A w środku niebieski wąż....😀
Kabel, który użyłem to mój poprzedni kabel cyfrowy Synapse Platinum Serie.....
Bardzo dobry kabel cyfrowy, z chyba rynku pro, za śmieszne pieniądze.... Obecnie pewnie już niedostępny, może z drugiej ręki.... Dawnymi czasy polecał go Peter Daniel.... Jak dobrze pamiętam...
Na jego miejsce wszedł Yarbo srebrny 75 ohm, który jest zdecydowanie lepszy.
Więc mamy tak:
1 - z wyjścia cyfrowego RCA idzie Yarbo do gniazda RCA przetwornika,
2 - bezpośrednio z nogi scalała idzie kabel Synapse bezpośrednio do gniazda rca przetwornika.
Dwa równoległe wyjścia cyfrowe.
1 z lepszym kablem, 2 z gorszym.
Wystarczy do przetwornika wpinać raz jeden, raz drugi....
I posłuchać co z tego wyjdzie....
To porównanie robiłem wcześniej już u siebie.... a wczoraj w trójkę potwierdzaliśmy moje spostrzeżenia.....
Zdecydowanie lepiej na torze nr 2....
Głębia dźwięku i wybrzmienia..... To najwięcej....
W moim systemie jeszcze dosłyszałem różnice w prezentacji wysokich tonów, jakby więcej i bardziej czytelne....
Także w torze nr 1 nie pomógł bardzo dobry kabel cyfrowy, nie pomogły wtyczki 75 ohm....
Bezpośrednio ze scalaka jest lepiej.... A może być jeszcze lepiej tylko trzeba połączyć to srebrnym Yarbo....

Najgorsze w tym wszystkim, że nie mam tak długiego Yarbo, muszę zamówić odpowiednią długość.... a to wiąże się z czekaniem....
Znowu czekanie..... na niemiecką technologię prosto z Chin.... A przesyłki idą długo, oj długo....


To tyle z wczorajszych porównań transportów....
Może spookyghost coś dopisze, był, słuchał..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

wiki, czekanie to sól tego sportu  :np:
Fajne porównanie  U+1F44D

wiki

Cytat: masza w Październik 24, 2021, 18:24wiki, czekanie to sól tego sportu 
Właśnie, właśnie.....  :(

Cytat: masza w Październik 24, 2021, 18:24Fajne porównanie 
A dziękuję..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Jutro operacja u kolegi.....
Sprubuję zrobić taki sam myk z kablem wychodzącym bezpośrednio ze środka jak u siebie w jego transporcie Audiolaba....
Może się uda.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Cytat: wiki w Październik 23, 2021, 20:192.... Odtwarzacz został kupiony jako używany po przeróbkach muda44.... Bo miał być wybitny jako CD i jako transport..... niestety nie był wybitny.........

Jest tylko trzeba mieć sprzęt odpowiedniej klasy żeby to usłyszeć.
Te złote Nichicony w tym odtwarzaczu, ja takich tam nie wstawiałem bo w tym miejscu zupełnie się nie nadają. Kabel zasilający w środku też nie moja robota.

Piterski

Cytat: muda44 w Listopad 10, 2021, 20:36
Cytat: wiki w Październik 23, 2021, 20:192.... Odtwarzacz został kupiony jako używany po przeróbkach muda44.... Bo miał być wybitny jako CD i jako transport..... niestety nie był wybitny.........

Jest tylko trzeba mieć sprzęt odpowiedniej klasy żeby to usłyszeć.
[...]

Niestety czasem pewnych rzeczy nie słychać bo w większości wypadków i sprzętów trudno jest znaleźć ten złoty środek między barwą i rozdzielczością.
Często więc stawia się na barwę dociążenie kosztem innych cech bo tak jest bezpieczniej i przyjemniej.
Cytat: muda44 w Listopad 10, 2021, 20:36
[...]
Te złote Nichicony w tym odtwarzaczu, ja takich tam nie wstawiałem bo w tym miejscu zupełnie się nie nadają. Kabel zasilający w środku też nie moja robota.

Widzisz Wiki może wynik byłby jednak inny gdyby ktoś tam nie poprawiał roboty Marcina.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Tak a propo....
Tam nie ma kondensatorów Nichicona....
Są złote ale innej firmy....
Więc muda44 nie wie czy się nadają w tym miejscu, czy nie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2021, 21:01Widzisz Wiki może wynik byłby jednak inny gdyby ktoś tam nie poprawiał roboty Marcina.
Widzisz Piterski, ja miałem możliwość słuchania Pioneera po przeróbkach mudy44 jako transport....
I miałem też możliwość posłuchania tegoż Pioniera jako transport po dalszych przeróbkach....
W pierwszym przypadku odstawał bardzo dźwiękowo do mojego transportu, w drugim zbliżył się dźwiękowo do mojego transportu.
Zresztą o tym wszystkim pisałem na forum.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Niestety ale trzeba też brać pod uwagę resztę sprzętów towarzyszących bo to decyduje o kierunku w którym zmieniasz brzmienie.
Jak miałem mój poprzedni wzmacniacz i CD do podkręcałem górę pasma w Deltach. Teraz po zmianie elektroniki dałem je w tym zakresie na "0" czyli bardziej liniowo.
Nie słyszałem twego zestawu więc tylko dywaguje na bazie własnych doświadczeń ale słuchałem twój Yarbo w ferytach i obecnie to nie był by mój kierunek. Wolę oryginalny na rodowanych wtykach Viborg.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Tego Pioneera PD-30AE jako transport słuchaliśmy w trzech systemach (a nawet w czterech, bo w jednym był porównywany do Pioneera PD93 i 95)........
Był obsluchiwany po przeróbkach mudy44 i po przeróbkach mojego kolegi.....
I w każdym zachowywał się tak samo.....
Opisywałem przebieg porównania w jednym z systemów.....
To tyle o historii brzmienia....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dzisiejsza sesja zdjęciowa z przeróbki Audiolaba 6000CDT....
Modyfikacja, którą opisywałem wcześniej, na podstawie eksperymentów Lampizatora.....😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jest to wersja "na sprawdzenie" działania, na szybko..... 😀😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369

Czyli mówisz, że pełno ferrytów trza do środka...?

A efekt jaki?

ziko369

Masz focie tych ferrytów przed montażem...?

GB

Cytat: ziko369 w Listopad 12, 2021, 07:08
Czyli mówisz, że pełno ferrytów trza do środka...?

A efekt jaki?
Pełno kabli i taśmy.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz