Czyszczenie płyt

Zaczęty przez fontaine, Styczeń 26, 2019, 19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

O kurde! Zawsze po nieudanych eksperymentach może posłużyć do podpiekania pieczywa w pracy czy u teściowej na salonach ;)

rudy-102


paul_67

Cytat: rudy-102 w Grudzień 31, 2019, 12:05Podśmiechujki wyszły.
Trochę muszą być, aby Nowy Rok przywitać z dobrym humorem.

rudy-102


Kangie

Tę wklejaną przez moona za tysiaka to sam bym kupił. Tak jak pisałem na poprzedniej stronie, mam płytę umytą ultradźwiękami przez Rogera Adamka i czysta jak łza. Tak czysta, że żal odpalać ;)

paul_67

Fajnie wygląda.No i co jest też ważne łatwiej ją gdzieś upchnąć w coraz ciaśniejszych mieszkaniach.

paul_67

Cytat: Kangie w Grudzień 31, 2019, 12:09Tę wklejaną przez moona za tysiaka to sam bym kupił.
No to kto bierze na próbę?

moon

Cytat: rudy-102 w Grudzień 31, 2019, 11:53Tutaj jedna z takich. Niestety cena jest już dla wielu zaporowa - 2620 euro.  

ostatnia mi gdzies reklama wyskoczyla, wlazlem szukac ceny i na ebayu znalazlem, pare stowek, po czym sie okazalo, ze to jakas czesc zamienna tylko;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

napisalem do sklepu/goscia, ktory ma chyba cos z nia wspolnego, zeby wyjasnil 'cudownosc' plynu, dam znac:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2019, 12:11No to kto bierze na próbę?
Niestety u mnie wolnych środków na analog już brak. Nawet Denona DL 103R nie kupiłem, a gramiak z odpowiednim ramieniem od dawna czeka.

paul_67


moon

instrukcja dolaczona do opakowania;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Cytat: moon w Grudzień 31, 2019, 12:44instrukcja dolaczona do opakowania;)
Jeśli w demineralce to tak szybko nie odparuje.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Ta ściereczka mnie zaniepokoiła. Czyżby trzeba było coś wycierać?

moon

moze sobie pan wycieral, a moze plyn mial zly;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Kurczę, podoba mi się ta myjka. W skarbonkach moich dzieci powinno być dobrych kilka stów ;)

moon

dlatego wrzucilem, bo wzbudzila moje zainteresowanie, nie tylko cena.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Zastanawiam się też nad taką myjką ale nie jako tą jedyną tylko jako dodatkową do myjki odsysającej.
Ultradźwiękami wystarczyło by umyć płytę raz na kilka lat a do codziennej pielęgnacji urywać tej z odsysaniem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

na pytanie o suszenie odpisal mi jakis gosc, posiadacz myjki, ze one schna dosc szybko. Natomiast prawdopodobnie tworca tej nakladki i moze koncentratu w sprawie tego ostatniego stwierdzil cos takiego "w sprawie koncentratu. Otóż składa się ze specjalnie przygotowanego detergentu, który nie może się pienić oraz alkoholu w dokładnie wymierzonej proporcji. Na powierzchni płyty po wyjęciu powstaje specjalny cieniutki filtr, który powoduje, że cały płyn ścieka nie pozostawiając śladów. Proszę zrobić - jak ja to nazwałem "test lustra" . Mieszaniną koncentratu i wody demineralizowanej - w proporcjach właściwych - proszę pomalować lustro i poczekać aż wyschnie. Praktycznie nie ma śladów."
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

Mnie zastanawia coś innego. Płyta ma 300mm średnicy. Myjka ma 300mm długości. Czy w tym układzie czyści całą powierzchnię płyty...? Płyn czyszczący "dochodzi" pod sam label..?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dino

Mnie zastanawia reklamowanie grzałki. Mycie ultradźwiękami nagrzewa płyn i raczej trzeba myśleć o chłodzeniu.
I zdecydowanie odsysanie i suszenie. Piterski masz absolutna rację.

moon

Cytat: Piterski w Grudzień 31, 2019, 15:41Ultradźwiękami wystarczyło by umyć płytę raz na kilka lat a do codziennej pielęgnacji urywać tej z odsysaniem.

jesli ultradzwiekami raz na kilka lat, to jak wsadzisz czysta w folie, to do codziennej pielegnacji powinna styknac szczoteczka czy rolka samoprzylepna, czy jak ja zwal.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: Bartolo w Styczeń 01, 2020, 19:18Mnie zastanawia coś innego. Płyta ma 300mm średnicy. Myjka ma 300mm długości. Czy w tym układzie czyści całą powierzchnię płyty...? Płyn czyszczący "dochodzi" pod sam label..?

sa gdzies wymiary? patrzac po zdjeciach, plyta raczej ma luzy , bedac w myjce
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand