Wibracje? Nie, dziękuję.

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 14, 2014, 02:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: ziko369 w Marzec 28, 2021, 21:24
Cytat: wiki w Marzec 28, 2021, 20:42Co ty tam fajnego słuchasz?
Wiki, zawsze fajnej muzy słuchasz 😋
Dzięki, dzięki..... 😀
Twoje poczynania też zawsze śledzę.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#26
Cytat: patefonik w Marzec 28, 2021, 21:22Są jakieś zalecenia co do "patyczaka"? Powinien wystawać za kolumnę? Specjalnie te "nóżki" tak nie równo się układają?
Może gdzieś to rozprasza najwyższe tony, bo chyba nie wibracje....
Co się dzieje nie wiem....
Czy tłumi wibracje kolumny, czy rozprasza dźwięki na szczycie kolumny....
Jest lepiej i już nie chcesz zdejmować.... 😀

Na zdjęciu spookyghost giną całkowicie na dużej piwierzchni, a też działa..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

patefonik

#27
Cytat: wiki w Marzec 28, 2021, 21:30Podobno proporcja obciążenia powinna być 1:10..
O tym nie słyszałem, ciekawa informacja, dzięki.
Podpytam jeszcze co w słoju? Kryształki czy po prostu masa?

wiki

Cytat: patefonik w Marzec 28, 2021, 21:44Czyli "patyczak" daje coś więcej, niż samo dociążenie?
Tak
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

Cytat: wiki w Marzec 28, 2021, 21:14
Coś Ci kolego kolumnę rozszerzyło.... 😋
A bo marudny wieczór...
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Cytat: patefonik w Marzec 28, 2021, 21:44
Cytat: wiki w Marzec 28, 2021, 21:30Podobno proporcja obciążenia powinna być 1:10..
O tym nie słyszałem, ciekawa informacja, dzięki.
Podpytam jeszcze co w słoju? Kryształki czy po prostu masa?

W słoju potłuczone lustro 🤣 jak już Cię zdenerwuje ten drugi co z nim piłeś, to tluczesz i dosypujesz 🤪
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

spookyghost

Cytat: wiki w Marzec 28, 2021, 21:35Na zdjęciu spookyghost giną całkowicie na dużej piwierzchni, a też działa..... 😀
I to jak. 😁 Już się nie mogę doczekać kolejnych testów. 😁
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

wiki

Spookyghost, puściłem "Za Niebawem" VooVoo ....
Dzieje się.... 😋😋😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

Poczekaj niech mała skończy chociaż rok, też Cię będę drażnił. 😎 Ja dziś już tylko żony słucham.  🤪
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

patefonik

A to pozwolę sobie zapytać jeszcze, jak nastolatek swoją wybrankę.
Czy rozmiar ma znaczenie?
W sensie jakieś proporcje, mniejsze większe odległości, długość "czułek". Bawiliście się już, czy to dopiero pierwsze przymiarki?

wiki

Cytat: patefonik w Marzec 29, 2021, 13:36
A to pozwolę sobie zapytać jeszcze, jak nastolatek swoją wybrankę.
Czy rozmiar ma znaczenie?
W sensie jakieś proporcje, mniejsze większe odległości, długość "czułek". Bawiliście się już, czy to dopiero pierwsze przymiarki?
Kolega zrobił prototyp z materiałów jakie miał.
Czyli co wyszło to sprawdzimy czy działa.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Ale co do myszy i potłuczonego szkła stawianych na kolumnach, to mam trzy grosze. To jest raczej strojenie brzmienia pod preferencje, niż usuwanie wibracji jakie generują zestawy. Takie elementy powodują powstawanie drgań, a nie ich eliminowanie. Wywołuje to słyszalne różnice, które trzeba indywidualnie oceniać. Wg mnie takie dodatki podbarwiają dźwięk w jakiś zakresach.

Patyczki ciekawe ale one z wibracjami chyba niewiele mają wspólnego.

Nie żebym się czepiał, sam jestem voodoo - wciąż - adept. 🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Cytat: Pboczek w Marzec 29, 2021, 17:44brzmienia pod preferencje, niż usuwanie wibracji

Powiedziałbym, że znoszenie pewnych częstotliwości i przenoszenie ich w inne miejsce. Są kolumny, które były projektowane by obudowy "grały", są takie gdzie konstruktor miał to w tyle, obadał litrarz do głosników, wrzucił dwie owce wełny i na tym zakończył dochodzenie wpływu obudowy na dźwięk. Są też tacy, którzy raczej tego nie pomijają.


p.s. Masza, jak tam twoje myszoki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Cytat: frywolny trucht w Marzec 29, 2021, 18:11Masza, jak tam twoje myszoki?
A dziękować, zdrowe.
Stoją i wytłumiają regał z płytami  :)
Sprawdzały się świetnie na WLMach i Herbatnikach. Tannoyom nie służą.

spookyghost

Cytat: patefonik w Marzec 29, 2021, 13:36
A to pozwolę sobie zapytać jeszcze, jak nastolatek swoją wybrankę.
Czy rozmiar ma znaczenie?
W sensie jakieś proporcje, mniejsze większe odległości, długość "czułek". Bawiliście się już, czy to dopiero pierwsze przymiarki?

Tak jak wiki napisał, na ten moment nic nie robiliśmy. Czekamy na materiał.  ;D Jak przyjdzie będziemy testować dalej, rozmiar też   ;)  Pewnie napiszemy co i jak jak już przebrniemy przez wszystkie trudności, np. jak dzieci w domu bo przedszkole zamknięte.

Pomysłów trochę jest   :D

Jedyne co udało się sprawdzić to rodzaj drewna, z którego jest zrobiona podstawa. Dąb lepszy niż sosna. Jak by to ująć? Pewnie twardość ma znaczenie  ;D  Też sprawdzimy :)  Dopadłem kawałek hebanu na allegro :) oraz różne doznania trzech użytkowników na trzech różnych kolumnach. Wszędzie działało, ale czasem jak by lepiej a czasem jak by gorzej.

Mam nadzieję, że testy niebawem   :np:
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

patefonik

Cytat: spookyghost w Marzec 31, 2021, 13:58Mam nadzieję, że testy niebawem   
No to pozostaję na nasłuchu...
Nie rozumiem jaką rolę pełni to drewno w "patyczaku", ale jeśli mówimy o wibracjach to w miarę możliwości sprawdźcie klon. To jest drzewo, które najlepiej z krajowych gatunków chłonie wibracje. Robiłem kiedyś testy desek jako platform pod sprzęt i klon rzeczywiście wypada bardzo dobrze, a na pewno lepiej jak dąb czy buk. No i nieśmiertelna sklejka....

cortes

Cytat: patefonik w Marzec 31, 2021, 15:23No i nieśmiertelna sklejka....
Podobno brzozowa najlepsza. Sam takową posiadam, ale przyznaje, że innych nie testowałem.

sheykk

A nie ma znaczenia gęstość drewna toć każde ma inną a dajmy na ten przykład klon z twardziela i  ze środka to pod względem twardości inny materiał.A sklejka to zupełnie inna bajka .Jakim klejem sklejona i z jakiej grubości forniru.
Nie chodzi mi o negowanie waszych doświadczeń .Zmiennych jest tyle że strach patyczki brać do ręki .A u siebie w magazynie firmowym mam tyle kawałków drewna i fornirów z każdego kontynentu że nie będę eksperymentował.
A KURCZE  może IROKO (jako drewienka) i do tego z forniru amazake posklejam patyczki.
A może się mylę -  bo znaczenie ma nie drewno a układ ustroju i położenie na głośniku.
Jeśli tylko powoduje że przyjemność słuchania wchodzi na poziom wyżej to jestem z wami i gorąco kibicuję.

patefonik

Cytat: sheykk w Marzec 31, 2021, 17:53A sklejka to zupełnie inna bajka
No i pozostaje jeszcze lignofol.
Ponoć najlepsza drewnopochodny materiał do audio. Niestety nie próbowałem ciężko kupić kawałek, sprzedają wszędzie całe płyty, a to trochę dużo i.... drogo.
Tyle, że nie rozumiem co tu działa. Kształt? Chyba tak, bo sama masa jest za mała by mogła mieć wpływ. Tak mi się wydaje. Coś jak topper eichmanna, któego też swoją drogą nie testowałem....

Pboczek

Nie myślicie że tematowi patyczaków należy założyć osobny wątek, oddzielny od wibracji? Jakoś trudno mi siebie przekonać, że ma to coś wspólnego z drganiami zestawu. Z racji masy i umiejscowienia, ani to nie tłumi, ani nie wzmacnia wibracji z kolumn. Raczej dotyczy drgań fal dźwiękowych, które być może patyczak rozprasza. Czy możecie zrobić testy przy różnej wysokości uszu słuchacza, względem kolumny z patyczakami?

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

[emoji897]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

sonus_fan


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

A u mnie takie ustroje 😁😋

ziko369