internetowy sklep z płytami bez wad

Zaczęty przez elem, Marzec 19, 2019, 07:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Wow! Wielkie dzięki za wszelkie sugestie. Muszę spisać na papier, uporządkować i.... pytać was dalej :)

Co do płatności kartą - wystarczy via PayPal czy musi być płatność bezpośrednio z karty kredytowej?

PayPal to koszt 3%. Czy ceny mają być o 3% wyższe w sklepie czy informować o dodatkowej opłacie w koszyku? Widziałem takie rozwiązanie w kilku sklepach.

Jedno nowatorskie rozwiązanie będzie na pewno - specjalny kod rabatowy dla  Audiomaniaków ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: elem w Marzec 19, 2019, 21:18

Jedno nowatorskie rozwiązanie będzie na pewno - specjalny kod rabatowy dla  Audiomaniaków ;)

Proponuję również stały link z automaniaków do sklepu [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Alexander

Cytat: elem w Marzec 19, 2019, 07:11Punktem startowym dyskusji niech będzie bardzo ogólne pytanie -  "który ze sklepów internetowych jest wg was najlepszy?"  Chętnie przeczytam poszerzone odpowiedzi, wraz z największymi zaletami i wadami sugerowanego sklepu.
Nie znam się na prowadzeniu sklepu internetowego, ale mogę napisać z punktu widzenia użytkownika co lubię, co powoduje, że wracam na jakąś stronę, czego mi brakuje.
No to spróbuję. Jeśli miałbym wskazać ten, który mnie najbardziej odpowiada pod względem obsługi, to byłby to niemiecki jpc. Łatwość wyszukiwania, dobrze rozgraniczone działy, ale nie do końca odseparowane - zawsze jeśli oglądam cd, czy winyl jest u dołu ramka z odnośnikiem do innych formatów, wydawców, bardzo duża możliwość uszczegółowienia wyszukiwania, można klikać na wykonawcę, wytwórnię na konkretnym tytule i pokazują się inne oferty wykonawcy , czy wytwórni. Znaczy się interfejs jpc jak dla mnie jest NAJ. Dostępne są fragmenty muzyczne do odsłuchania i tu drobna uwaga dotycząca większości sklepów oferujących tę możliwość: fragment utworu pochodzi z początku nagrania, który często jest słabo reprezentatywny dla całego utworu, a bywa, że jak zaczyna się coś dziać to kończy się próbka. Może dłuższa próbka nawet gorszej jakości, czy fragment ze środka utworu dałby lepszy wgląd w treść nagrania. Idźmy dalej, dobry system zapowiedzi, opinie recenzentów o wydawnictwach, to również pozytywy. Łatwość finalizacji zamówień, różnorodność płatności, system szybkiej wysyłki, to również atuty.
Transport zakupów. Niestety sklepom trudno odpowiadać za firmy transportujące nasze cenne zakupy, ale może dałoby się dogadać z którąś z firm, żeby się mocno przyłożyły do zalecenia "ostrożnie". Kolejna istotna sprawa i tu akurat z jpc bywało różnie - pakowanie, sama koperta bąbelkowa nie jest wystarczającą formą zabezpieczenia. Wolę zapłacić więcej i mieć rewelacyjnie zapakowaną płytę i przesyłkę z ubezpieczeniem, śledzeniem itp. Mam świeże doświadczenie - z dnia dzisiejszego - z przesyłką z Sam Records. Pancerny wręcz kartonik, przesyłka ubezpieczona i terminowa. Miało być do 8 dni - było. Czy coś było nie tak? Było - brak informacji dotyczącej wysyłki, nawet nie wiedziałem, że już jedzie i...i przyjechało. Śledzenie tez było, teraz o tym wiem, bo mam numer na paczce.
SamRec ma też coś, czego brakuje mi w innych sklepach - pewna wysoka jakość produktu. Być może łatwo im, bo mają małą ofertę, ale tego właśnie brakuje mi w innych sklepach: pewnej informacji "ta płyta jest dobrze zrealizowana i wytłoczona", albo nawet na życzenie płytę otworzymy i sprawdzimy, czy płyta jest prosta itd. Zdarzało mi się kupować kosztowne wydawnictwa w ccd i otrzymałem wadliwą płytę, kiedy na próbę wyjaśnienia zaistniałej sytuacji usłyszałem, że mam sobie nową płytę umyć i wypucować, a następnie włożyć w woreczek antystatyczny poczułem się nieswojo. Czy kupując Mercedesa muszę go sobie umyć i wypolerować, a następnie włożyć dywaniki?
Jeden z gorszych interfejsów ma mój ulubiony z innej przyczyny sklep multikulti. Koszmarny interfejs z powolnym ociężałym działaniem. Co więc sprawia, że wracam? Obsługa. Ostatnio podczas dyskusji na temat Adama Bałdycha napisałem, że mam wszystkie jego płyty i co napisałeś Tomaszu? Zapytałeś, czy mam płytę jego żony, bo warta jest posiadania i napisałeś dlaczego. I o to właśnie chodzi. Nie ważne, że mam to nagranie, ważna była dobra podpowiedź, celna propozycja. Za to cenię multikulti właśnie. Fakt, że częstszy kontakt mam z nimi osobiście, ale ich newsletter i nawet rozmowa telefoniczna powoduje, że żaden kontakt nie kończy się bezzakupowo.
Kolejna zaleta Frippa, to asortyment na stanie. Pytałem Ciebie o zornowe-tzadikowe Book of Angels, wskazałeś właśnie ich i mieli, mają wszystkie BoA na stanie. Użyłem nazwy Fripp, to stacjonarny multikulti. Inne sklepy? Top Winyl - prosty interfejs, sprawna obsługa, mało informacji, znakomity, bo bezproblemowy system reklamacyjny. Empik  - zaleta: mam blisko, wada bylejakość.
cdn.

moon

Cytat: frywolny trucht w Marzec 19, 2019, 18:48No OK, tylko dlaczego część napisów po polsku, a część po angielsku?

gosc, ktory mu to uruchomil, oszukal go na kasie i sie zerwal, pewnie w efekcie nie dokonczyl, trza sklep w koncu bylo ruszyc, bo plyty zjezdzaja regularnie duzymi pakami, a widocznie angielskie pozostalosci to stary sklep. zycie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: elem w Marzec 19, 2019, 21:18PayPal to koszt 3%. Czy ceny mają być o 3% wyższe w sklepie czy informować o dodatkowej opłacie w koszyku? Widziałem takie rozwiązanie w kilku sklepach.

najczesciej info o dodatkowej prowizji za platnosc PP jest na ogol na etapie wybierania sposobu platnosci w tych sklepach, ktore znam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Mnie najbardziej rozpieprza merlin.pl Ze dwa lata temu zamówiłem coś tam u nich. Nie przysłali. Zgłaszałem reklamacje, ale niby bankruci. Mija rok i mnie spamują, czy może bym coś kupił, bo są takim zajebistym sklepem. Żeby mi się chciało- jak mi się nie chcę, odtworzyć korespondencję z ujkami i spytać- gdzie jest [wulgaryzm] moje zamówienie, albo kasa?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Dzięki jeszcze raz.

Pytanie - czy wprowadzać dział "płyty używane" ? O ile z CD nie ma problemu z opisem faktycznego stanu płyty, to przy LP konieczny jest chyba odsłuch. To trochę czasu zajmuje...  Oczywiście, szrotu nie będzie, minimum to VG+/VG+
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Alexander

#33
Cytat: elem w Marzec 19, 2019, 23:08Pytanie - czy wprowadzać dział "płyty używane" ?
Byłoby miło mieć możliwość zakupu sprawdzonej płyty używanej, nawet dodatkowym kosztem. Jest na allegro facet, od którego zdarza mi się kupować płyty za spore kwoty, ale wiem, że opisane jako nm są nm. I za to jestem gotów zapłacić, za "zniesienie ryzyka". 
Oczywiście wartościowe pozycje, nie koniecznie Kaoma, czy Boney'M tylko dlatego, że są w idealnym stanie.

ps. się domyślam, że są osoby dla których te wymienione byłyby wartościowe  ;)

drizzt

Spójrz na stronę Megadisc, to dla mnie chyba wzór takiej niszowej strony prowadzonej przez mały sklepik z niszową muzyką. Świetne opcje wyszukiwania i opisy płyt. Tylko na cenach się nie wzoruj plz ;)

https://www.megadisc.pl
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: Alexander w Marzec 19, 2019, 23:23Jest na allegro facet, od którego zdarza mi się kupować płyty za spore kwoty, ale wiem, że opisane jako nm są nm.
Jeśli Masz na myśli pana Janusza P. to wcale nie eliminujesz ryzyka, chyba że jeszcze się nie naciąłeś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

Nie, nie jest to żaden Janusz. Umowę ze sprzedającym mam taką, że po otrzymaniu płyt i zaakceptowaniu stanu robię przelew, albo mam możliwość odesłania. Jeszcze z niej nie skorzystałem.

dino

#39
Pomysł fajny.
A teraz moje spostrzeżenia.

1. Płatność - karta koniecznie bo mi się np. nie chce robić przelewów. Żeby nie wtapiać, przy wyborze formy płatności doliczanie opłat. To jet fair bo jak chce dopłacić np 3% to dopłacam - mój wybór.

2. Wspominania "interakcja" czyli możliwość umieszczania MODEROWANYCH wpisów pod wystawianymi płytami.  Interaktywna zakładka o nowościach (w sensie nowych płytach wystawionych do sprzedaży a nie nowych wydaniach) - może być link do wątku z naszego  forum z uwzględnieniem zapytań użytkowników. Ja na podstawie pytań innych często decyduje się kupić płytę.

3. Wspomniany wyraźny podział na nośniki (czyli możliwość szukania np wyłącznie winyli albo plików w określonej jakości - wkurza mnie na innych stronach jak przewalam nascie płyt szukając hi-res)

I subiektywnie z własnego doświadczenia. Pilnować kosztów i stopniowo rozwijać ofertę. Nie tworzyć od razu "super strony" a stopniowo dodawać "moduły".

ps. bardzo ważny jest regulamin ze szczególnym uwzględnieniem przepisów UOKIK i klauzul zakazanych. Sprawdź dokładanie odsyłanie do 14 dni, sczególnie dla płyt używanych bo cwaniacy mogą odsyłać swoje np uszkodzone. Trwale i unikatowo znakuj wysyłane płyty. Sprawdź jak zapisać w regulaminie, żeby koszty wysyłki zwrotnej pokrywał kupujący. 

elem

Kolejna porcja cenych porad, dzięki!  Wpisane do zeszytu, analiza jutro.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomekkk1

Tomek - czysto teoretycznie, ale z punktu widzenia zagranicznego klienta...
Często zdarza mi się kupować u zagranicznych źródeł i sporo trzeba naszukać się, czy w ogóle wysyłają za granicę. Bywa, że do momentu transakcji nie wie się jaki, i czy w ogóle uwzględniony jest koszt dostarczenia do poszczególnych obszarów świata. Myślę, że warto to uwzględnić przy tworzeniu ;)

elem

Ok, dzięki za zwrócenie uwagi na ten problem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomekkk1

 :np: Zdrowie, obyś wytrwał w idei - bo jest przednia, niesie ze sobą ducha i jest potrzebna!!!

amati74


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Tomek, ile płyt do tej pory sprzedałeś? Czy to pytanie nie na miejscu?

frywolny trucht

Jak się ten sklep nazywał? Wyleciało mi z bańki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93