Nakamichi CD Player 4

Zaczęty przez merlin1973, Sierpień 15, 2019, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Kupiłem Nakamichi CD Player 4  ;)
Od 1ego właściciela który go kupił w 1992 roku za 808DM.   :o
Stan wizualny na swoje lata nawet dobry. Niby mało nim grał.
Czyta wszystkie płyty płynnie przełącza piosenki. Testuje go kilka dni.
Ale jest jeden mały problem  :(  Na dwóch nowych płytach jak do tej pory a słuchałem kilkanaście- reedycja Alphaville, ,,Forever Young" i soundtrack Ostatnia Rodzina, muzyka  gra ale słychać jakieś trzaski. Trzeba się wsłuchać by to wychwycić. W słuchawkach to samo,że wina odtwarzacza.
Słucham innych nawet CD-R i jest Ok.
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Na tych słychać leciutkie trzeszczenie  :'(
Na tej z lewej Alphaville gra dobrze na tej z prawej słychać  >:(
Pozdrawiam S.CH.

Lyset

Nie masz jakis baboli,zabrudzen ta plytach?Umyj je moze i sprawdz co sie dzieje.

Wizualnie ten grajek jest brzydszy niz wszystkiego NAD'y razem do kupy wziete  ;)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

marekw 76

Mam ostatnią rodzinę, przesluchalem właśnie i zadnych trzaskow nie stwierdziłem...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: Lyset w Sierpień 15, 2019, 20:19
Wizualnie ten grajek jest brzydszy niz wszystkiego NAD'y razem do kupy wziete 
Oj, chyba wszystkich Nadow nie widziałeś 😂
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

merlin1973

Cytat: marekw 76 w Sierpień 15, 2019, 20:32Mam ostatnią rodzinę, przesluchalem właśnie i zadnych trzaskow nie stwierdziłem...
Na innym odtwarzaczu gra normalnie.
Pozdrawiam S.CH.

Lyset

Cytat: marekw 76 w Sierpień 15, 2019, 20:35
Cytat: Lyset w Sierpień 15, 2019, 20:19
Wizualnie ten grajek jest brzydszy niz wszystkiego NAD'y razem do kupy wziete 
Oj, chyba wszystkich Nadow nie widziałeś 😂

Poka,poka...
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Lyset

Cytat: merlin1973 w Sierpień 15, 2019, 20:51
Cytat: marekw 76 w Sierpień 15, 2019, 20:32Mam ostatnią rodzinę, przesluchalem właśnie i zadnych trzaskow nie stwierdziłem...
Na innym odtwarzaczu gra normalnie.

Dziwne.Nigdy sie z trzeszczeniem cedekow nie spotkalem.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Piterski

Takie trzaski powstają jak odtwarzacz ma kłopot z odczytem* i powstają błędy, może to taka cecha tego czytnika. Już to kiedyś zaobserwowałem, że na jednym CD płyta idzie gładko na innym czasem coś pykie i odwrotnie z inną płytą.

*Kiedyś znajomy pożyczył mi płytę, na której takie rożne babole z odczytem CD były nagrane. Tak więc nie tylko winyle mogą strzelać.
Pożyczę od niego tę płytę to mogę Ci podesłać, konkretne próbki błędów i sobie porównasz.

Cytat: marekw 76 w Sierpień 15, 2019, 20:32
Mam ostatnią rodzinę, przesłuchałem właśnie i żadnych trzasków nie stwierdziłem...
Jedna płyta może mieć babola, a drugi egzemplarz już nie. Chodzi o deformacje w procesie produkcji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Po pierwsze, to przeczyściłbym soczewkę odczytową.
Czasem pomaga.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Oryginalny laser w przyzwoitych piniondzach jeszcze można zdobyć, zamienniki tanie. Dobrze gra?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

To wcale nie musi być kwestia lasera, może z racji wieku wypadało by mu wyczyścić i przesmarować mechanizm prowadzenia lasera.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Sierpień 16, 2019, 19:46
To wcale nie musi być kwestia lasera, może z racji wieku wypadało by mu wyczyścić i przesmarować mechanizm prowadzenia lasera.
Taką właśnie miałem dać poradę jako nr 2...  :)

Ostatnio miałem taki objaw w moim Sony...
Przetarłem soczewkę i wszystko jest ok.
Sprzęt stoi latami i się kurzy... Przez otwory wentylacyjne, a nawet jak ich nie ma to też się zbiera taki bardzo drobny, wcale niezauważalny....

Porada nr 3.... Regulacja lasera zgodnie z serwisówką.... Tu pewnie będzie potrzebny oscyloskop....

Porada nr 4.... Wymiana elektrolitów w obwodach sterowania laserem....

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Sierpień 16, 2019, 20:31Porada nr 4.... Wymiana elektrolitów w obwodach sterowania laserem....
To chyba lepiej zrobić przed punktem 3 bo jak za bardzo podkręci laser to mu padnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Sierpień 16, 2019, 20:38
Cytat: wiki w Sierpień 16, 2019, 20:31Porada nr 4.... Wymiana elektrolitów w obwodach sterowania laserem....
To chyba lepiej zrobić przed punktem 3 bo jak za bardzo podkręci laser to mu padnie.
No przecież wiesz, że nie chodziło o podkręcanie, tylko o regulację fabryczną...
Bynajmniej kondensatory można wymienić przed regulacją....
Choć w CDM4 czasami trzeba było rozlegulować troszeczkę aby czytał CD I CD-R... 😀

Raz miałem przypadek, że przy regulacji lekko w lewo czytał CD-R, a przy lekko w prawo CD-RW.... Nie dało się usrednić aby to i to.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: wiki w Sierpień 16, 2019, 20:53No przecież wiesz, że nie chodziło o podkręcanie, tylko o regulację fabryczną...
Wiem ale wiesz jak to jest z tymi regulacjami, i jak są wykonywane. Zawsze bezpieczniej sprawdzić pojemność kondensatorów.
Przy okazji brud brudem ale po tylu latach smar mógł stracić swoje właściwości plastyczne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Cytat: wiki w Sierpień 16, 2019, 20:31Sprzęt stoi latami i się kurzy... Przez otwory wentylacyjne, a nawet jak ich nie ma to też się zbiera taki bardzo drobny, wcale niezauważalny....
Pisałem już gdzieś o tym. W odtwarzaczu trzeba trzymać cały czas płytę, to się nie będzie laser kurzył.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Cytat: Melepeta w Sierpień 16, 2019, 21:05
Cytat: wiki w Sierpień 16, 2019, 20:31Sprzęt stoi latami i się kurzy... Przez otwory wentylacyjne, a nawet jak ich nie ma to też się zbiera taki bardzo drobny, wcale niezauważalny....
Pisałem już gdzieś o tym. W odtwarzaczu trzeba trzymać cały czas płytę, to się nie będzie laser kurzył.
Tak, tak czytalismy.... Jest to jakiś sposób...
Ale jak kupimy odtwarzacz CD, to poprzedni użytkownik nie wiemy co robił....
Więc, czyścić czasem trzeba.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Gdy kupiłem dwudziestoparoletniego  AKAI to przeskakiwał od czwartego utworu co parę sekund do przodu.Przeczyściłem soczewkę,umyłem mechanikę i przesmarowałem ( z umiarem)specjalnym smarem i nic.Potem starłem ten smar i chodzi i czyta wszystkie płyty, nawet takie, które CD-ROM nie widzi :) Nie zauważyłem żadnego paprocha i dziwne było to,że głupiał od 4 kawałka bo przecież utwory mają rożną długość...

Melepeta

Wczoraj omal nie kupiłem interkonektów KBL Sound Spectra. Ale nie o tym. Był u mnie znajomy audiofil. To od niego chciałem kupić te kable. On chciał posłuchać mojego sprzętu i przyniósł swoje płyty. Posłuchał trochę a potem mu te płyty zabrałem na chwilę. Zdemagnetyzowałem je. Jakież było jego zdziwienie.
Co ty zrobiłeś - pytał, słuchając tych samych utworów, co przed chwilą.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

To jednak aluminium się magnetyzuje :)

Melepeta

Cytat: paul_67 w Sierpień 16, 2019, 21:24dziwne było to,że głupiał od 4 kawałka bo przecież utwory mają rożną długość...
To nie o długość utworów chodzi. A o to w którym miejscu są na płycie. Im dalej, tym gorzej. Ja kupując odtwarzacz CD sprawdzam jak radzi sobie z odtwarzaniem ostatnich paru utworów na płytach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

Chyba nie każdy 4 utwór jest w tym samym miejscu na różnych płytach :)

Melepeta

Cytat: paul_67 w Sierpień 16, 2019, 21:32To jednak aluminium się magnetyzuje
Nie wiem, czy amelinium. I nie wnikam. Grunt, że działa. Z grających kabli też wielu się śmieje.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

Cytat: Melepeta w Sierpień 16, 2019, 21:36Nie wiem, czy amelinium.
No to ciekawe jak ten cud działa bo ani aluminium, ani tworzywo sztuczne nie ulega namagnesowaniu :)