FiiO D03K Taishan - DAC USB - dekoder TV --> wzmacniacz audio

Zaczęty przez Kangie, Styczeń 20, 2020, 11:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

FiiO D03K Taishan - DAC USB

Kolejny DAC, z właściwie "daczek" zawita dzisiaj w mojej stajni. Potrzeba zakupu wynikła z wymiany telewizora oraz dekodera TV na nowy. Do tej pory sygnał audio z TV realizowałem albo z gniazda słuchawkowego 3,5mm na wejścia RCA wzmacniacza albo zamiennie z gniazda SCART (Euro złącze) w dekoderze na wejście RCA we wzmaku. Mój wzmacniacz lampowy - tak jak większość tego typu konstrukcji - nie ma wejść cyfrowych, zatem potrzebna była kostka umożliwiająca puszczenie sygnału audio na wzmacniacz i kolumny.

Mam nadzieję, że zagra to przyzwoicie jak na dźwięk z dekodera TV. Skazany jestem na wyjście optyczne SPDIF. Do tej pory byłem zadowolony z sygnału TV puszczanego na zestaw audio, nawet z gniazda słuchawkowego 3,5mm z TV Sony.

A dekoder z tyłu wygląda tak:
https://cyfra.tv/4.html
https://digi-tv.pl/news/169257/test-dekodera-4k-ultrabox-od-nc.html?news_page_id=1

wiki

Kangie,
Jak już wszystko podłączysz to daj znać jaka jest jakość dźwięku porównując wyjście z TV z wyjścia słuchawkowego na wzmacniacz kontra przetwornik i z niego analogowo na wzmacniacz.
Zwykle w tych drogich telewizorach są dobre przetworniki, więc wynik może być różny.
Ja stawiam, że wyjście analogowe z TV na wzmacniacz będzie grało lepiej.

Dodatkowo jeszcze możesz sprawdzić podłączenie toru cyfrowego.
Przetwornik możesz podłączyć na dwa sposoby:
- wyjście cyfrowe z dekodera optyczne na przetwornik i dalej analogowo do wzmacniacza, lub
- wyjście cyfrowe z TV (pewnie też optyczne) i dalej analogowo do wzmacniacza.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiki, zrobię tak jak opisałeś w ostatnim akapicie, bo mam dwa niezależne wyjścia Toslink.

Niestety nowy TV nie ma wyjścia audio po analogu (Samsung). Nowe Sony mają jeszcze gniazdo słuchawkowe 3,5mm. Dekoder też go nie ma. Dlatego moje ratowanie się "pierdzipudełkiem" za 109zł. Zaraz jadę po to ustrojstwo. Dam znać jak to gra, czy sucho czy nie. Jeśli sucho, to napakuję do środka gęsiego smalcu ;)

vasa



Cytat: Kangie w Styczeń 20, 2020, 15:02Dam znać jak to gra, czy sucho czy nie. Jeśli sucho, to napakuję do środka gęsiego smalcu ;)

Gdzieś już słyszałem o tym sposobie [emoji848]
Ale to podobno czyni cuda z kablami. Coś o lepszym poślizgu dla elektronów było. Ale może bity też będą lepiej jechać [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Już "lota". Pierwsze wrażenie WOW! Na wyjściu 1,5V zatem wskaźniki VU-metrów chętniej drgają w prawo. Na razie testy na "Barwach Szczęścia" - wokal aktorów i celebrytów ładny, nie suchy ;) W sobotę na Voice Kids (The Voice of Poland) będzie wszystko jasne, bo tam orkiestra brzmi rewelacyjnie jak na sygnał z TV. Muzyka z programów typu Kino Polska Muzyka brzmiała od zawsze kiepsko i teraz lepiej nie jest.

Póki co dobrze wydane 109zł.

paul_67

Nie bardzo interesuje mnie jakość dźwięku z tv.Oglądam czasami filmy i to co brzęczy z odbiornika zupełnie mi wystarcza.Co prawda już kilka razy przymierzałem się do kina domowego lecz w końcu zrezygnowałem.Jeśli chodzi o muzykę to obraz przeszkadza mi w jej odbiorze.Odtwarzacze DVD się kurzą, a na bluryja nie przeszedłem :)

Kangie

Cytat: wiki w Styczeń 20, 2020, 14:14Dodatkowo jeszcze możesz sprawdzić podłączenie toru cyfrowego.
Przetwornik możesz podłączyć na dwa sposoby:
- wyjście cyfrowe z dekodera optyczne na przetwornik i dalej analogowo do wzmacniacza, lub
- wyjście cyfrowe z TV (pewnie też optyczne) i dalej analogowo do wzmacniacza.
Sprawdziłem. Brzmi bardzo podobnie, o ile nie tak samo. Zostawiłem wg drugiego sposobu, który umożliwia YouTubowi granie z kolumn.

Po tych kilku tygodniach twierdzę, że ten FiiO to był udany zakup.

moon

Jak myslicie, czy do sluchania na sprzecie audio rzeczy z youtube na TV, glownie chodzi o koncerty, nie zadne kino domowe 5.1 i filmy, kupic to FIIO czy powiedzmy dolozyc do jakiegos Toppinga w granicach 500-600 lub czegos w tym budzecie?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

#8
Ja do filmów, koncertów i innej TV używam amplitunera kina domowego i nikt nie przekona mnie, że da się lepiej...
Sprawdzałem, porównywałem i... Nie da się.
Wzmacniacz do muzyki a amplituner do kina.
Tym bardziej, że nie szkoda lamp?
Stary a z pewnością wystarczający choćby Marantz że starszej wersji to wydatek rzędu 300 zł. A podłączyć można nie tylko tv ale i inne rzeczy.
Problemem może być ewentualnie przełączanie kolumn ale i to można spokojnie obejść...
Jeszcze fiio za 109 mogę zrozumieć ale wydawać 600 to już nie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

podobnie ja nie rozumiem, po co kupowac amplituner, skoro go nie potrzebuje.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Cytat: moon w Październik 22, 2020, 12:48
podobnie ja nie rozumiem, po co kupowac amplituner, skoro go nie potrzebuje.
No ale przecież potrzebujesz coś do filmów 😉
Nie złość się! Zaproponowałem tylko 🤔
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Może wyjaśnię o co mi chodzi.
Tak aby nieporozumień uniknąć.
Czasem ktoś pyta o sprzęt stereo, twierdzi, że nie jest audiofilem a i tak doradzamy mu stereo a nie amplituner...
Podobnie jest z kinem. Wielu z nas/Was uważa, że jakość oglądanych filmów przez wzmacniacz jest wystarczająca... Niestety nie jest, choć może tak się wydawać.
Według mnie to tak jak z tymi którzy nie są audiofilami a dostają propozycje wzmacniaczy stereo. Im też się wydaje póki nie usłyszą różnicy.
Kino to kino a stereo to stereo...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Amplituner kina domowego pociąga też za sobą glośniki efektowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: frywolny trucht w Październik 22, 2020, 13:10
Amplituner kina domowego pociąga też za sobą glośniki efektowe.
No tego Arku nie da się ukryć.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Zresztą nikogo nie zmuszam. Jednak nie wyobrażam sobie życia bez takiego podzielonego systemu.
Jak obejrzeć Bonda czy inne filmy bez 5.1??
Kiedyś myślałem, że można...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

moze jeszcze raz:) zostaje przy stereo, czasem ogladam koncerty online, potrzebuje wiec wypuscic dzwiek z TV do wzmacniacza, wiec chce jakis DAC, nie jakies cudo, bo jestem swiadom, co leci z tego youtube czy innym transmisji na zywo z FB. I to wszystko. Kwestia czy wziac po prostu to FIIO, czy cos wiecej.  Mam karte dac w Raspberry Pi, ale tam nie wpuszcze sygnalu.

Filmy sa zupelnym dodatkiem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Ja nie wiem co będzie lepsze, ale kolega z KAiM pożyczył mi DAC, nie bardzo tani ale też nie przeraźliwie drogi około 1500zł używka to max.
Po podpięciu do CD Sony było troszkę lepiej ale subtelnie. Tuż przed oddaniem podpiąłem go do bluray i włączyłem Klosa. Z zaskoczeniem stwierdziłem, że takiego dźwięku wcześniej nie było. poprawił się wyraźnie.
Zapewne efekt będzie zdeterminowany przez klasę sygnału na wyjściu. Moim zdaniem ta puszeczka to tylko przywrócenie funkcjonalności TV, a jakość będzie jak a będzie. Lepszy DAC jeśli będzie miał na czym popracować powinien dać lepszy efekt no i poprawia się funkcjonalność w stosunku do tej prostej puszeczki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Cytat: moon w Październik 22, 2020, 13:30
moze jeszcze raz:) zostaje przy stereo, czasem ogladam koncerty online, potrzebuje wiec wypuscic dzwiek z TV do wzmacniacza, wiec chce jakis DAC, nie jakies cudo, bo jestem swiadom, co leci z tego youtube czy innym transmisji na zywo z FB. I to wszystko. Kwestia czy wziac po prostu to FIIO, czy cos wiecej.  Mam karte dac w Raspberry Pi, ale tam nie wpuszcze sygnalu.

Filmy sa zupelnym dodatkiem.
Według mnie fiio wystarczy albo xduo jakie ma Wiki i ja 😉
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

wiki

Cytat: marekw 76 w Październik 22, 2020, 14:47
Cytat: moon w Październik 22, 2020, 13:30
moze jeszcze raz:) zostaje przy stereo, czasem ogladam koncerty online, potrzebuje wiec wypuscic dzwiek z TV do wzmacniacza, wiec chce jakis DAC, nie jakies cudo, bo jestem swiadom, co leci z tego youtube czy innym transmisji na zywo z FB. I to wszystko. Kwestia czy wziac po prostu to FIIO, czy cos wiecej.  Mam karte dac w Raspberry Pi, ale tam nie wpuszcze sygnalu.

Filmy sa zupelnym dodatkiem.
Według mnie fiio wystarczy albo xduo jakie ma Wiki i ja 😉
A faktycznie, xduo HQ-50 PRO ma wejście cyfrowe elektryczne i optyczne i może robić za dac.
Tylko cena, większą, około 300.....
Ale przyjmuje też bluetooth....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

moon

wzialem tego FIIO, nie widze sensu wydawania na optyka wiele kasy, jaki kabel optyczny kupic ze 'zwyklej' polki? cokolwiek?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Kup cokolwiek dobrze wykonanego. Czytałem opinie i to recenzentów ze różnicy między nimi nie ma. Jak tylko dla świętego spokoju i jakości wykonania kupiłem Van den Hul The Optocoupler (jeszcze w niższej cenie i po rabacie). Wybrałem go dlatego, że przewodnik jest dobrej jakości i sam przewód zabezpiecza go przed nadmiernym wyginaniem i możliwymi pęknięciami oraz dlatego, że mocno siedzi w gniazdkach, przypadłość słabiej zrobionych kabli.
Wybiez jednak jak najtańszy solidnie wykonany optyk bo różnicy w graniu nie usłyszysz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Jakis przykład? Model, firma, nie za drogi, bo to pudełko, nie drogi dac;) ma grać głównie z koncertami online, nie iczekiuje wiele
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kangie

Life is too short for boring HiFi.

moon

Zaczalem szukac wczoraj gniazda optycznego w tv, zeby tego Fiio podlaczyc, ale wyszlo, ze mam tylko takie, gdzie musze najpierw podlaczyc optical digital audio adaptor;) O ile nie zgubilem tej przejsciowki przez 10 lat, to czy istnieja fabryczne kable - by nie bawic sie w dodatkowa przejsciowke - zeby wyjsc z tego gniazda jednym kablem na optyczne w DAC'u? Jesli dobrze widze w instrukcji, to wyjscie to po prostu jack.

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

asiulla

Jesli nadal szukasz wzmacniacza zobacz sobie tutaj https://www.premiumsound.pl/ Oferta tej firmy jest naprawdę rozbudowana i według mnie godna uwagi. Bez problemu znajdziesz tam sprzęt audio najwyższej jakości. My zamawialiśmy tam kino domowe jakiś czas temu.