Płyty roku 2020.

Zaczęty przez Pboczek, Luty 23, 2020, 13:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Które płyty z poniższych uważasz za interesujące?

Ozzy Ozbourne - Ordinary Man.
4 (23.5%)
Pat Metheny - From This Place.
2 (11.8%)
Agnes Obel - Myopia.
2 (11.8%)
David Bowie - Is It Any Wonder?
3 (17.6%)
U.S. Girls - Heavy Light.
0 (0%)
Nadine Shah - Ladies For Babies.
0 (0%)
K. Barron, D. Holland, J. Blake - Without Deceptions.
0 (0%)
The Boomtown Rats - Citizens of Boomtown.
0 (0%)
Artur Rojek - Kundel.
3 (17.6%)
Morrissey - I Am Not A Dog On A Chain.
0 (0%)
London Symphony Orchestra Percussions Ensemble - Quartet Quintet.
1 (5.9%)
The Fire Orchestra - Actions.
0 (0%)
Avishai Cohen, Big Vicious - Big Vicious.
3 (17.6%)
Pearl Jam - Gigaton.
1 (5.9%)
Joe Satriani - Shapeshifting.
3 (17.6%)
Bela Fleck and Toumani Diabate - The Ripple Effect.
1 (5.9%)
Ortalion - Tri Tones.
1 (5.9%)
Erroll Garner - Gemini.
0 (0%)
Śpiewajmy Razem.
0 (0%)
Coldcut - Keleketla.
2 (11.8%)
Neptunian Maximalism - Éons.
1 (5.9%)
Fiona Apple - Fetch the Bolt Cutters.
0 (0%)
Jucifer - نظم
2 (11.8%)
Paul McCartney - III.
4 (23.5%)
Kapela Ze Wsi Warszawa - Uwodzenie.
1 (5.9%)
Nesrine - Ahlam.
1 (5.9%)
Lunatic Soul - Through Shaded Woods.
5 (29.4%)
Malokarpatan - Krupinske Ohne.
1 (5.9%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: Styczeń 06, 2021, 08:49

Pboczek

Proponuję zabawę połączoną z prezentacją tegorocznych wydawnictw płytowych. Nie muszą być wybitne, ot takie których słuchacie i wyszły w 2020 r. Tytuł, wykonawca, okładka, parę słów ... jak zwykle.

Na koniec roku o ile będzie zainteresowanie, możemy zrobić plebiscyt w którym wytypujemy najlepszą wg Audiomaniaków płytę z zaprezentowanych, a z pośród głosujących wylosujemy kogoś do nagrody (z chęcią ufunduję jakiś placek  :D).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Premiera miała miejsce w piątek 21.02 br. Stary dobry solowy Ozzy.

Więcej fotek tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=6.msg269728#msg269728

Kangie

#2
Gratefullde pamiętał. Dzięki niemu kupiłem i nie żałuję. Wspaniała realizacja dźwięku. Gęsto i dociążone z "mięsem". Muzycznie podoba mi się. Pierwszy utwór jest jakiś taki baśniowy. Są audiofilskie smaczki rodem z Watersa, ale szczegółów na razie nie zdradzam :)

I dopiero leci drugi utwór.

Po ok. 25 latach powoli przekonuję się do "pastelowej" barwy gitary Pata, choć ciężko mi pozbyć się myśli widoku mokrego ręcznika lub mokrego koca na piecu gitarowym wielu gitarzystów jazzowych. Ciemna barwa i niech tak pozostanie. Zaczynam chyba to lubić, z akcentem na "lubić", a nie na "chyba".

Panie i Panowie, do trzeciego utworu rewelacja! Nie wiem co jest dalej. Słucham...

Kangie

Czwarty utwór, wstęp, ja pie....  piękny audiofilski wstęp! >:D

Kangie

I jest solo syntezatorowe Pata w pięknym stylu. Utwór czwarty. Piękna, przyjemna, miękka barwa tej "trąbkowej" gitary.

P.S. Zaczynam myśleć o bilecie na czerwcowy koncert.

Pboczek

Kangie a jakbyś miał polecić któryś kawałek Ozziego to który? Wiesz, taki na radiowy przebój.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie


Kangie

Cytat: Kangie w Luty 25, 2020, 13:52Panie i Panowie, do trzeciego utworu rewelacja! Nie wiem co jest dalej. Słucham...
Ostatni 10-ty utwór - Rewelacja! Wspaniały. Koniecznie posłuchajcie.

Koniec płyty. Piękne!

moon

przeciez ten Ozzy jest taki nijaki, slabizna, nie sposob wrocic do tej plyty. PBoczek, Ozzmosis sobie posluchaj
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Pboczek

Moon, ja osobiście z Ozziego to wolę Black Sabbath i też do pewnego momentu :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Ech, wziąłbym udział w tej licytacji najlepszych płyt 2020, ale od dawna tkwię zagrzebany w muzycznym plejstocenie. Ostatnio nabywam drogą kupna niemal wyłącznie rzeczy z lat 50., ewentualnie 60., ale wtedy głównie z pierwszej połowy dekady :).

Normalnie czuję się przy Was jak cmentarny upiór >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Moriarty, stare jest dobre i jare, nowe nie często takie bywa. Też lubię starocie dużo bardziej niż nowości, bo mam wrażenie że prawie wszystko w muzyce już było i wciąż jest tyle doskonałych rzeczy do odsłuchania. Ale zdarza się nowa dobra muzyka i na nią czekamy.

Kup prostego dacka do tego serwis strumieniowy i co piątek masz premiery  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Cytat: Pboczek w Luty 25, 2020, 18:03Kup prostego dacka do tego serwis strumieniowy i co piątek masz premiery  ;)

DAC-a już mam, i to całkiem fajnego, a grajka plików i innych Tidali w planach: na razie najbardziej kusi USBridge Signature. Ale w tym roku raczej pasuję z wydatkami na audio, są inne priorytety. Kupuję tylko płyty :)

Najfajniejsze jest to, że kolekcje CD z dawnych lat są często bardzo tanie. Glenn Gould czy Stan Getz to chyba według wydawców jakiś smętny paździerz, bo kilkupłytowe zestawy można dostać za naprawdę małe pieniądze - wychodzi zwykle od kilku do kilkunastu złotych za CD. A każdy CD zazwyczaj jest wypchany po brzegi, np. dwoma oryginalnymi albumami danego wykonawcy, więc w przeliczeniu na album z dyskografii wychodzi wręcz śmiesznie tanio.

Przykład poniżej. Kolekcja czterech CD z Bachem w wykonaniu Goulda, czyli creme de la creme. Za ile? Za 45,49 zł - i ani grosza więcej za wysyłkę :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Też o tym myślałem, abonament czy płyta lub cztery, co miesiąc. Na razie strumyk płynie ...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

U mnie w ogóle nie ma dylematu, bo mam instynkt chomika - lubię mieć płyty :). Oglądać okładki, czytać teksty z wkładki... Poza tym mam już dużą kolekcję płyt CD, na dobrą sprawę Spotify i inne Tidale nie są mi za bardzo potrzebne.

O transporcie plików myślę głównie z powodu jakości gęstych nagrań właśnie; serwisy internetowe postrzegam jako miłą przystawkę, a nie danie główne. Słuchanie nowości, przyznam się bez bicia, niespecjalnie mnie kusi - tyle jeszcze starych nagrań czeka na zachomikowanie :P.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Dunka wydała swoją czwartą płytę. Można posłuchać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Tylko sześć utworów, dwie wersje The Man Who Sold The World. Miło go zawsze posłuchać ...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Jest, jest.... mam i ja....  :)
Pat Metheny
"ecalp siht morf"

A inaczej.... "From This Place"....

Na razie takie luźne słuchanie.... to nic nie napiszę...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Znam jej wcześniejsze płyty i mają ogień. Ta na ich tle jakby bez charakteru.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

To fajne. Ma w głosie coś z Shirley Bassey.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Źle się obcięło coś.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Przewidywalnie trzyma swój poziom.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Nowy album The Boomtown Rats po 35 latach - Citizens of Boomtown.

Druga płyta Artura Rojka - Kundel.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Klasyka też wydają.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite