Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

Jelco 750L nie uświadczysz  :o

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

Już mu to przedwczoraj podesłałem :)
Ja pisałem i dzwoniłem pod ten mail nr telefonu i cisza...  :o

audiokawosz

Maciek celuj w SME . Szkoda kasy ja Jelco
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

5-6k do wkładki za 1k?  :o
To jakby kable głośnikowe za 10k do Altusów podpinać  :D

tomasz_pianista

Cytat: audiokawosz w Marzec 10, 2021, 16:08Maciek celuj w SME . Szkoda kasy ja Jelco

Też tak myślę. Ja za Jelco L zapłaciłem 1800zł. Niestety takie oferty to już przeszłość.

800 ojro, prawie 4k pln, w tej cenie można zacząć polować na 3012.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Jak wpakujesz napęd do innej plinty, to zmieni Ci się charakter grania. To już są różne szkoły, jedni wolą Loricraft, inni czołgi z MDFu, inni corian/slate. Jeśli weźmiesz tą z Węgier to prawdopodobnie będziesz miał bardziej konturowe granie, lepszy bas, ale być może kosztem otwarcia średnicy. Jest oczywiście mnóstwo zmiennych, wkładka, ramię...

Dlatego ja zacząłbym od plinty, posłuchać na ramieniu które masz i potem podejmowałbym decyzję co dalej.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Tomek, bardzo cenna uwaga. Kompletnie pominąłem wpływ plinty na końcowy charakter brzmienie.
Faktycznie jeszcze za mało o tym wiem...  :o

tomasz_pianista

Ewentualnie z tańszych rzeczy są stare AT, ja nigdy nie używałem, ale niektóre modele powinny się nadawać pod 103. No i trzeba dużo szukać, czekać na okazję...
Miesiąc temu sprzedawałem Jelco 350L, chyba za 2600zł czy coś. Miało być do projektu Lenco, ale nie mam czasu chwilowo.

https://www.ebay.pl/itm/Audio-technica-AT-1005-II-S-N-14205-tonearm-mint/265070376344?hash=item3db76cf598:g:2KIAAOSwySNgNhHe
Grupa ratowania poziomu.

masza19

A możecie mi jednoznacznie powiedzieć czy ta moja kultowość (103/103R) dobrze wypadnie z SME 3012?
miniabyr dzisiaj twierdzi, że źle a chyba w tym wątku pisał drzewiej o własnoręcznych pomiarach kawoszowego 3012 z 103R w samych superlatywach  :o
Gupi jezdem już  :-\  :smok:

audiokawosz

103R na SME 3012 gra bardzo dobrze .Dla przejmujących się  rezonansem to  był wzorcowy . Do tego prostota kalibracji . Co wg mnie czyni to ramię genialnym . Jak każde SME
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Lubie SME  :alc:

audiokawosz

#511
Wszystko jest w nim proste . Ciężarki zamiast sprężyn . Ciężarek się nie wyciągnie  ;) . Miałe MA 505 i mam dynamicznego Ortofona . Jak dla mnie to te ramiona nie mają startu do SME .
Ewentualnie MA 505L 11 cali też się sprawdzi . Problem z Micro jest taki że antyskating jest do max eliptyka . Stad SME cenie bardziej.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Najlepsza seria to SME to 300. Tam nie miałem co robić.

miniabyr

No widzisz Maciek co człowiek to inny pomysł na dźwięk . Ja wchodzę w stary 12' ortofon (lub nową Kuzme)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

Nad Kuzmą bym się pochylił bo mi ją polecał Elem na miejsce 9ki . Ale że nie słuchałem to nie będę się wypowiadał ani o Kuzma ani o starym Ortofonie .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

#515
A mogłem sobie spokojnie słuchać z Nottinghamia...


miniabyr

No właśnie mogłeś ! Ale już pozamiatane i zabawa zaczęła się od nowa . Kiedy plinta będzie "gotowa"?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Marzec 10, 2021, 16:58No widzisz Maciek co człowiek to inny pomysł na dźwięk

Dokładnie, niektórzy wieszają 103 na ramionku Regi. No i mówią, że dobrze. Opinia to opinia.

U siebie mam bardzo dziwne i niepoprawne ustawienia przedwzmacniacza (load), ale dźwięk jest dużo lepszy (a SUT mam ustawiony na 3 ohm, mimo, że wkładka ma 14ohm). Kwestia pasywki Khozmo, która strasznie namieszała. Czy w związku z tym mam polecać wszystkim ustawienia "z dupy", bo u mnie się sprawdziły?

Nie ma jednej odpowiedzi, zwłaszcza jak będzie tyle zmiennych (napęd, plinta, ramię, wkładka, SUT, przedwzmacniacz). Dlatego analog jest taki fajny:P
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Cytat: miniabyr w Marzec 10, 2021, 17:07Kiedy plinta będzie "gotowa"?
Jak będę miał 12" ramię pod Denona u siebie  >:(

ociecprac

Cytat

Dokładnie, niektórzy wieszają 103 na ramionku Regi. No i mówią, że dobrze. Opinia to opinia.



Zmierzyłeś kiedykolwiek owe legendarne "Copliance: 5x10-6cm/dyne (100Hz)"
Zmierz :-)
Coby nie okazało się, że owa podatność to tylko legenda, a nie fakt :-)

miniabyr

Ale to jest legenda! Nie wiem w jaki sposób możesz ją pomierzyć( zakładam że możesz ) ale jesli masz taką możliwość to czekamy na pomiary !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ociecprac

#521
Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2021, 09:36
Ale to jest legenda! Nie wiem w jaki sposób możesz ją pomierzyć( zakładam że możesz ) ale jesli masz taką możliwość to czekamy na pomiary !

Z tego co pamiętam, przecież masz gramofon, o którym wiadomo, jaką masę efektywna ma ramię, masz tez program do pomiaru rezonansu
Montujesz nowego Donona 103, płytę testowa, program do pomiaru i mierzysz....

Może w jakiś weekend zrobię pomiar np na Technicsie 1200GR, i płycie testowej, oraz kilku innych płytach....
   

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

ociecprac


miniabyr

Cytat: ociecprac w Marzec 22, 2021, 09:47Z tego co pamiętam, przecież masz gramofon
Tak to nie ma sprawy ,to dość proste jest . Ale ja myslałem o taki pomiarze który powie ,że ta wkładka ma tyle a tyle .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !